آشنایی کامل با شرایط خرید و فروش جوجه بوقلمون - بررسی قیمت روز بوقلمون

آشنایی کامل با شرایط خرید و فروش جوجه بوقلمون

جوجه بوقلمون

تخم نطفه دار غاز

نگهداری جوجه بوقلمون و کسب درآمد از طریق فروش جوجه بوقلمون به یک شیوه کاری رایج تبدیل‌شده است به‌طوری‌که هرکسی با بودجه حداقل و یک مکان کوچک برای شروع می‌تواند پایه‌های شروع این کار را فراهم کند. میانگین قیمت تخم نطفه از بوقلمون بین ۸ تا ۲۵ هزار تومان است و بسته به نوع نژاد می‌تواند کمتر و بیشتر از این بازه نیز باشد ولی مهم این است که یک جوجه بوقلمون بعد از یک دوره ۶ ماهه به بلوغ می‌رسد و هزینه تخم نطفه دار ۸ هزارتومانی با فروش بوقلمون بالغ باقیمت ۲۵۰ هزار تومان به‌صورت سود چند برابری برمی‌گردد و این نتیجه نشان‌دهنده این است که به دست آوردن سود از این کار تنها وابسته به‌دقت و مراقبتی است که باید هنگام پرورش جوجه‌ها لحاظ کنید. البته قیمت روز جوجه بوقلمون به عوامل زیادی بستگی دارد و مراکز فروش جوجه بوقلمون با درنظر گرفتن میزان کیفیت و شرایط نگهداری خود، قیمت گذاری می کنند. مشتریان هنگام خرید جوجه بوقلمون باید بررسی های لازم را انجام دهند تا از سلامتی کامل آن اطمینان حاصل کنند. 

اهمیت بیشتر مردم به سبد غذایی خود باعث شده است گوشت بوقلمون حرف اول را در تأمین پروتئین لازم برای بدن بزند. همچنین قیمت مناسب آن باعث شده است که تقاضا برای گوشت این پرنده به حداکثر میزان خود برسد به همین دلیل پرورش‌دهنده‌ها در تلاش هستند که با پرورش جوجه بوقلمون و رساندن آنها به وزن ایده آل نیاز بازار برای این گوشت را تأمین کنند.

درگذشته، علاوه بر تخم نطفه دار بوقلمون، واردکردن جوجه بوقلمون از کشورهای اروپایی هم رواج داشت ولی ممنوع شدن این موضوع از جانب مسئولین کشور، باعث شد که پرورش‌دهندگان یک تکانی به خود بدهند و برای پرورش جوجه بوقلمون و تأمین نیاز جامعه از طریق فروش جوجه بوقلمون دست‌به‌کار بشوند و از طرف دیگر با سود حاصل از این کار، درآمد موردنیاز خود را نیز به دست بیاورند. اگر علاقه‌مند به پرورش، خرید یا فروش جوجه بوقلمون هستید و پشتکار، امکانات و سرمایه لازم برای شروع این کار را دارید، هر چه سریع‌تر اقدام کنید و فرصت را از دست ندهید. به‌عنوان‌مثال، مطالعه ادامه مطلب اولین قدمی است که می‌توانید در این مسیر بردارید:

شرایط لازم برای یک روند رشد سالم

محیط پرورشی مناسب

یک محیط سالم برای رشد جوجه باید بهداشتی و ضدعفونی شده باشد. حرارت و تهویه مادر مصنوعی نقش مهمی در حفظ سلامتی جوجه‌ها دارد به همین دلیل سعی کنید دمای مادر مصنوعی را در محدوده ۳۳ درجه سانتی‌گراد و حرارت محیط اطراف را در حد ۲۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و به این نکته توجه داشته باشید جوجه‌ها در هفته اول به‌دقت و کنترل چند برابر پرورش‌دهنده نیاز دارند.

سعی کنید با استفاده از پوشش کاغذی یا پارچه‌ای برای کف زمین، محیط تمیزتری برای رشد جوجه‌ها لحاظ کنید. گوشه‌دار یا زاویه‌دار بودن محیط پرورشی به ضرر جوجه‌ها می‌باشد چون در اوایل دوره رشد جود علاقه زیادی به تجمع در یکجا دارند و این موضوع می‌تواند باعث خفگی آنها شود به همین دلیل سعی کنید محیطی با حالت بیضی شکل را برای رشد جوجه‌ها در نظر بگیرید.

تغذیه سالم و کافی

ضریب هوشی بوقلمون نسبت به مرغ بسیار کمتر است به همین دلیل جوجه بوقلمون نیاز به زمان دارد تا نحوه خوردن و آشامیدن را یاد بگیرد. یکی از سختی‌های پرورش بوقلمون مربوط به این موضوع است. شما به عنوان یک پرورش‌دهنده ایده آل باید نحوه آب و غذا خوردن را به جوجه بوقلمون یاد بدهید. برای این کار بهتر است چند بوقلمون بالغ را در بین جوجه‌ها قرار دهید تا با تقلید از آنها، غذا خوردن را یاد بگیرند چون در غیر این صورت به خاطر گرسنه ماندن جوجه‌ها شاهد تلفات بسیار زیادی خواهید بود.

قرار دادن موادی مانند شیر، تخم مرغ پخته‌شده و سبزی‌ در رژیم غذایی بهترین کاری است که می‌توانید برای حفظ سلامتی و شادابی جوجه بوقلمون انجام بدهید. این جوجه‌ها علاقه زیادی به علف دارند به همین دلیل یک و نیم ماه اول بهترین دوره برای تأمین غذای آنها از طریق چراگاه می‌باشد. در این دوره بدن آنها نیاز بیشتری به آب، شیر بدون چربی، دوغ و پروتئین ۲۸ درصد دارد. بعد از ۲۲ هفتگی نیاز آنها از ۲۸ درصد به ۲۰ درصد پروتئین کاهش پیدا می‌کند که همین مقدار پروتئین برای ادامه دوره رشد آنها کافی است. بعد از پروتئین، چربی، انواع ویتامین‌ها و کلسیم از موارد ضروری برای رشد سالم جوجه بوقلمون می‌باشند.

قیمت روز جوجه بوقلمون

قیمت روز جوجه بوقلمون در طول سال دچار نوسانات چندان شدیدی نمی‌شود ولی وضعیت بازار به‌گونه‌ای است که افزایش قیمت جوجه بوقلمون در هر سال نسبت به سال قبلی دیگر چیز بسیار عادی است. تصویر زیر مربوط به قیمت جوجه بوقلمون در طول چند ماه اول سال ۹۹ می‌باشد:

 

قیمت روز جوجه بوقلمون

 

محدوده قیمت روز جوجه بوقلمون بین ۲۰۰٫۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰ می‌باشد و این مقدار به عوامل زیادی مانند شرایط نگهداری، نوع نژاد، میزان تقاضای بازار و … بستگی دارد و تحت تأثیر این عوامل دچار افزایش یا کاهش می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد قیمت روز جوجه بوقلمون اطلاعات دقیق‌تری به دست بیاورید یا قیمت‌های چند سال متوالی را با هم مقایسه کنید، این لینک می‌تواند جواب سؤال‌های شما در مورد قیمت جوجه بوقلمون باشد.

نکات کلیدی در مورد خرید جوجه بوقلمون

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که به‌جای جوجه بوقلمون، تخم نطفه دار را تهیه کنند و با جوجه کشی آنها توسط یک دستگاه باکیفیت دچار هزینه کمتری بشوند چون تفاوت قیمت بین جوجه و تخم نطفه دار کاملاً محسوس است؛ اما تصمیم‌گیری در مورد خرید جوجه بوقلمون کاملاً به خود پرورش‌دهنده بستگی دارد و ممکن است به خاطر اهداف و دلایل خاصی مانند عدم آشنایی با شرایط جوجه کشی یا نداشتن دستگاه جوجه کشی در زمینه خرید جوجه بوقلمون اقدام کنند.

البته هنگام خرید جوجه توجه داشته باشید که بین جوجه یک روزه و جوجه یک‌ماهه یک فرق اساسی وجود دارد، آن هم این است که جوجه یک روزه هیچ آشنایی با غذا خوردن ندارد و هوش پایین مانع یادگیری خودبه‌خود آن می‌شود به همین دلیل نگهداری یا پرورش جوجه یک‌روزه برای یک فرد مبتدی به مراتب سخت‌تر است.

از طرف دیگر، افراد با تجربه و سابقه‌دار هم به دنبال جوجه‌های ۱۰ روزه تا یک ماه هستند چون آموزش نحوه غذا خوردن به بک جوجه فرآیند وقت‌گیر و سختی است.

در هنگام خرید جوجه بوقلمون با چالش‌های زیادی مانند میزان سلامتی، درست بودن سن و تناسب سن و وزن آن روبرو هستید که داشتن علم کافی برای یک انتخاب درست ضروری است. به‌عنوان‌مثال، وزن ایده آل برای جوجه بوقلمون برنز یک‌ماهه، ۷۰۰ گرم است. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید بهتر است توسط مشورت با یک دوست یا کارشناس مجرب، بهترین تصمیم را بگیرید.

در صورت تمایل به خرید بوقلمون مادر به‌جای این‌که به‌طور مستقیم بوقلمون بالغ را خرید کنید با تهیه بوقلمون یک‌ماهه کیفیت کار خود را بالا ببرید چون افرادی که قصد فروش بوقلمون‌های بالغ را دارند، استاندارهای لازم برای تغذیه گله مولد را چندان رعایت نمی‌کنند، به همین دلیل آن بوقلمون‌ها توانایی ارائه بازدهی خوب در تخم‌گذاری را ندارند. بهتر است با تهیه جوجه یک‌ماهه تمامی شرایط لازم برای تبدیل آن به یک بوقلمون ماده ایده آل را فراهم کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

مراکز فروش جوجه بوقلمون موجود در استان‌های مختلف آماده ارائه محصولات و خدمات خود هستند. شما به عنوان یک خریدار باید در مورد شرایط پرورشی جوجه‌های مربوط به مرکز فروش موردنظر تحقیق کنید و با کارشناسان مربوطه مشورت کنید تا متناسب با هدف و شرایط خود، انتخاب بهینه‌ای داشته باشید.

تمامی شرایط لازم برای فروش جوجه بوقلمون

مراکز فروش جوجه بوقلمون یا پرورش دهندگان بعد از این‌که جمعیت گله خود را به حد ایده آل رساندند، تلاش می‌کنند که به‌جای پرورش جوجه‌ها، آنها را با قیمتی چند برابر قیمت تخم نطفه دار به بازار عرضه کنند.

البته عرضه جوجه بوقلمون یک روزه و یک‌ماهه بستگی به تقاضای بازار بستگی دارد به‌عنوان‌مثال در ماه‌های اولیه سال، تقاضای بازار برای جوجه یک‌ماهه به‌شدت افزایش می‌یابد و پرورش‌دهندگان برای به دست آوردن سود بیشتر، تخم‌های نطفه دار و جوجه بوقلمون‌های یک روزه را نگه می دارند و به‌هیچ‌وجه به بازار عرضه نمی‌کنند و فقط در تلاش هستند که با رعایت شرایط پرورشی بهینه، جوجه‌های بوقلمون را بزرگ کنند و بعد از یک ماه به بازار عرضه کنند.

از ماه پنجم به بعد، میزان تقاضای بازار برای جوجه بوقلمون یک‌ماهه کاهش پیدا می‌کند و اینجاست که مراکز فروش جوجه بوقلمون در کنار جوجه بوقلمون یک ماه، جوجه‌های یک روزه و تخم نطفه دار بوقلمون را هم عرضه می‌کنند.

 

کلام نهایی

خرید و فروش جوجه بوقلمون از مهم‌ترین کارهایی است که پرورش‌دهندگان برای پیشبرد کسب‌وکار خود انجام می‌دهند. اگر قصد خرید دارید باید پارامترهای مختلفی را در نظر بگیرید تا در ادامه با شکست روبرو نشوید. قیمت جوجه بوقلمون خیلی بیشتر از تخم نطفه دار بوقلمون است و کافی است چند تخم نطفه دار بوقلمون تهیه کنید و سپس بعد از جوجه کشی، شرایط لازم برای رشد آنها را مهیا کنید و بعد از یک ماهگی به بازار عرضه کنید تا به‌طور مستقیم، شاهد سود کار خود شوید.

مهم‌ترین کاری که باید برای بالا بردن کیفیت کار خود انجام دهید این است که دقت زیادی در مراقبت از جوجه‌ها داشته باشید تا با طی یک دوره رشد خوب، با استقبال گرم مشتریان موجود در بازار روبرو شوید.

 

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌ نطفه دار بوقلمون و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری بوقلمون می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

 

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

تخم نطفه دار غاز

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *