هر آنچه باید در مورد خرید و فروش جوجه بلدرچین بدانید! | شرکت تخم نطفه دار

هر آنچه باید در مورد خرید و فروش جوجه بلدرچین بدانید!

جوجه بلدرچین

جوجه بلدرچین جزو گزینه‌هایی است که اکثر مردم برای دستیابی به یک روش کسب درآمد جدی انتخاب می‌کنند تا با پرورش جوجه‌ها و افزایش اندازه گله خود به سود بیشتری دست پیدا کنند. جوجه بلدرچین در مناطق کوچک قابل پرورش است و نیاز به مراقبت کمتر، بازده سریع‌تر و هزینه‌های کمتر از مزایای اصلی پرورش جوجه بلدرچین می‌باشند. افرادی که قصد دارند کار خود را با خرید جوجه بلدرچین شروع کنند باید نکاتی را مدنظر قرار دهند که بعدها به خاطر افزایش هزینه دچار ضرر اقتصادی نشوند. در حالت کلی، فروش جوجه بلدرچین تحت شرایط مختلفی صورت می‌گیرد و نیازمند رعایت برخی نکات است که فروشنده تنها با رعایت آن‌هاست که می‌تواند کسب‌وکار خود را رونق ببخشد. در ادامه به بررسی شرایط خرید و فروش جوجه می‌پردازیم، اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید:

 

 

بررسی مختصر جوجه بلدرچین

پرورش بلدرچین

بلدرچین‌ها پرندگان بسیار آرام و سازگاری هستند و نگهداری از آنها نیاز به‌زحمت زیادی ندارد. این پرنده علاقه زیادی به مصرف علوفه دارد و زمانی که خانه‌اش روی زمین قرار دارد، شادابی و نشاط بیشتری دارد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام پرورش جوجه بلدرچین‌ها روی زمین مدنظر قرار دهید این است که بلدرچین نسبت به حمله شکارچیانی مانند مار، جغد و شاهین ضعیف است به همین دلیل باید حصار و درهای مقاومی را برای محل زندگی آنها در نظر بگیرید.

البته، فرقی نمی‌کند که آن‌ها را روی زمین پرورش دهید یا در قفس، مهم این است که فضای زیادی را برای پرواز آنها لحاظ کنید تا به خاطر عدم تحرک دچار افسردگی و بی‌حال نشوند.

جوجه بلدرچین عاشق علوفه است اما برای تولید گوشت و تخم به مکمل نیاز دارد. آب شیرین از نیازهای روزانه این پرنده است و تمیز سازی ظرف و آب را به‌گونه‌ای انجام دهید که این پرنده همیشه آب تمیزی در اختیار داشته باشد.

فروش جوجه بلدرچین سود زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و تا زمانی که بتوانید با جوجه‌کشی تخم‌های نطفه‌دار و تولید جوجه بیشتر، بتوانید اندازه گله خود را در یک حد نگه دارید، کسب سود شما از طریق فروش جوجه بلدرچین، تخم نطفه‌دار یا بدون نطفه و بلدرچین مولد ادامه خواهد داشت.

 

 

نحوه فروش جوجه بلدرچین

فروش کبک

جوجه بلدرچین به‌اندازه جوجه مرغ محبوبیت ندارند، به همین دلیل، فروش آنها در سطح شهر نیاز به‌زحمت و تلاش شما دارد. اگر کاری کنید که افراد علاقه‌مند به پرورش بلدرچین از فروش جوجه بلدرچین‌های سالم و باکیفیت توسط شما باخبر شوند، مطمئناً سود حاصل از این کار چند برابر خواهد شد. برای فروش موفق جوجه بلدرچین ۴ روش زیر را دنبال کنید:

روش ۱ (قبل از فروش)

 1. مراقبت از جوجه بلدرچین‌ها
 • از جوجه بلدرچین‌های خوبی به‌خوبی مراقبت کنید چون اگر به خاطر بی‌توجهی و سهل‌انگاری، جوجه‌های مریض، ضعیف و بدقواره‌ای را برای فروش بگذارید، دچار ضرر خواهید شد چون کسی حاضر به خرید آنها نخواهد بود.
 • رژیم غذایی جوجه بلدرچین‌های خود را در حالت متعادل نگه دارید. خوراک پرنده با پروتئین ۲۲ درصدی بهترین غذا برای جوجه بلدرچین است و به‌راحتی در فروشگاه‌های حیوانات خانگی یافت می‌شود. ترکیب غذای بلدرچین با کلسیم و شن و ماسه برای تولید تخم‌هایی با پوسته قوی و هضم راحت غذا ضروری است.
 • هر بلدرچین برای زندگی به یک فضایی به‌اندازه یک فوت مربع نیاز دارد و بلدرچین‌ها نر نباید در کنار هم قرار بگیرند ولی در حالت کلی، جوجه بلدرچین‌ها پرنده‌هایی اجتماعی هستند و زندگی در کنار همدیگر را دوست دارند.
 • بلدرچین‌های خود را سالم نگه دارید و به‌صورت روزانه همه آنها را ازلحاظ وجود انگل، زخم، بیماری و … بررسی کنید.
 • قفس را به‌صورت روزانه تمیز کنید و از تجمع آلودگی‌ها و میکروب‌ها در قفس آنها جلوگیری کنید.
 1. کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلدرچین‌ها پرورشی
 • همه اطلاعات لازم در مورد بلدرچین‌ها خود را به خاطر بسپارید تا به‌تمامی سؤالات خریدار پاسخ کاملی بدهید. به‌عنوان‌مثال، سن، نژاد، رفتار، خوراک موردعلاقه، واکسن‌هایی که به بلدرچین‌ها زده‌اید و … برای مشتری شما جذاب است و اگر می‌خواهید با فروش جوجه بلدرچین‌های خود کسب درآمد کنید باید در این زمینه آمادگی داشته باشید.
 • حتی اگر بتوانید اطلاعات تکمیلی مانند نحوه شناسایی بیماری، تجهیزات به‌کاررفته در محیط پرورشی و … را در اختیار مشتری قرار دهید، اعتماد او را به‌طور کامل‌تر جلب خواهید کرد.
 1. انتخاب جوجه بلدرچین مناسب برای فروش
 • شخصی که شما را برای خرید جوجه بلدرچین انتخاب کرده است از شما انتظار دارد که بلدرچین سالم، شاداب و مقاومی را در اختیار او قرار دهید و مطمئناً شما خودتان نیز تمایلی به فروش جوجه بلدرچین بیمار، زخمی و بی‌حال نخواهید داشت.
 1. تعیین قیمت جوجه بلدرچین
 • اکثر جوجه بلدرچین‌ها قیمت ارزانی دارند و قیمت دقیق آنها به نژاد، سن، رنگ، جنس و میزان سلامتی آنها بستگی دارد. در حالت کلی، قیمت جوجه بلدرچین یک روزه کمتر از جوجه بلدرچین بالغ است و هزینه زیاد جوجه‌های بالغ به خاطر زحماتی است برای نگهداری جوجه بلدرچین یک روزه کشیده شده است. برای تعیین دقیق بازه قیمتی جوجه بلدرچین‌های پرورشی خود، کمی تحقیق کنید تا در مورد قیمت جوجه بلدرچین‌های فروشی منطقه خود مطلع شوید.
 • جوجه بلدرچین نر قیمت کمتری نسبت به جوجه بلدرچین ماده دارد چون نرها به‌سختی در کنار هم قرار می‌گیرند، سروصدای زیادی دارند و قادر به تخم‌گذاری نیستند. بلدرچین نر بیشتر با هدف بارورسازی بلدرچین‌های ماده به فروش می‌رسند.
 • اگر در منطقه شما، مراکز فروش بلدرچین زیادی وجود ندارد می‌توانید قیمت بالاتری را برای جوجه‌های خود در نظر بگیرید. البته میزان عملکرد نژاد موردنظر و کیفیت محصولات تولیدی تأثیر زیادی روی قیمت جوجه بلدرچین می‌گذارند.

روش ۲ (فروش آنلاین جوجه بلدرچین)

 1. ثبت‌نام در سایت‌ها برای تبلیغ و فروش جوجه بلدرچین
 • ایجاد یک حساب کاربری یا صفحه خاص برای کسب‌وکار فروش جوجه بلدرچین‌ها و ارائه تبلیغات جذاب در مورد جوجه بلدرچین‌های پرورشی خود، یک گام مهم برای جذب افراد علاقه‌مند به پرورش بلدرچین است. شما باید کاری کنید که همه خریداران از وجود شما باخبر شوند و در صورت لزوم برای خرید جوجه بلدرچین وارد ارتباط با شما شوند
 1. اضافه کردن عنوان و توضیحات جذاب
 • تبلیغات شما باید مرتبط با هدف شما باشد و ارائه اطلاعات دقیق در مورد نژاد، سن و جنس جوجه‌های شما باعث ارتقاء اعتبار شما خواهد شد.
 1. ارائه تصاویر باکیفیت از جوجه بلدرچین‌ها
 • سعی کنید فضای مناسبی را برای عکس‌برداری از جوجه‌های خود در نظر بگیرید و با استفاده از یک دوربین مناسب، عکس‌های باکیفیتی را از آنها تهیه کنید. هر چه کیفیت تصویر بالاتر باشید، خریداران بیشتری را به خود جذب می‌کند.
 1. ارائه توضیحات کامل در مورد کسب‌وکار و اطلاعات تماس
 • ارائه اطلاعات واقعی و مختصر در مورد کسب‌وکار باعث جلب‌توجه خریدار می‌شود. اطلاعات مربوط به ایمیل، آدرس شبکه‌های اجتماعی و شماره تلفن را در اختیار خریداران قرار دهید تا در صورت تمایل با شما تماس بگیرند. با توسعه کسب‌وکار خود می‌توانید یک سایت مخصوص پیاده‌سازی کنید تا تبلیغات و فروش‌های خود را از این طریق انجام دهید.
 1. تعیین قیمت جوجه بلدرچین
 • در تعیین قیمت جوجه بلدرچین‌های پرورشی خود جسور باشید و قیمت را کمی بالاتر تنظیم کنید اما اگر در منطقه شما فروشندگان جوجه بلدرچین دیگری نیز وجود دارد می‌توانید با کاهش قیمت توجه مشتریان را به سمت خود جلب کنید. قابل‌توافقی بودن قیمت برای خریدار جذابیت بیشتری دارد.

روش ۳ (آماده‌سازی آگهی)

 1. طراحی بروشور
 • آگهی تبلیغاتی کاغذی است که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم به مردم ارائه می‌شود و اطلاعات دقیق و تصاویر جذابی در مورد محصول ارائه می‌شود و یکی از بهترین روش‌ها برای توسعه اسم کسب‌وکار است. سعی کنید برای بروشورهای خود رنگ روشن و ساده‌ای را انتخاب کنید تا عکس و اطلاعات جوجه بلدرچین‌ها شما بیشتر جلب‌توجه کند.
 1. اضافه کردن عنوان
 • عنوان بروشور شما بیان‌کننده این است که شما در زمینه فروش جوجه بلدرچین فعالیت می‌کنید. سن، نژاد و جنس جوجه بلدرچین را به‌عنوان خود اضافه کنید، مثلاً “فروش جوجه بلدرچین چوکار خاکستری “.
 1. اضافه کردن تصویر
 • این گزینه اختیاری است ولی همیشه تصویر جذابیت بیشتری نسبت به متن دارد. در حالت کلی، اگر تمایل به اضافه کردن تصویر دارید باید اندازه آن را کوچک‌تر نمایید تا جای بیشتری برای ارائه توضیحات لازم باقی بماند.
 1. ارائه توضیحات مربوط به بلدرچین
 • این حق خریدار جوجه بلدرچین است که قبل از تماس با شما اطلاعات لازم در مورد ویژگی‌های بلدرچین فروشی شما به دست بیاورد. اطلاعاتی مانند نژاد، سن، جنس، رنگ پر، رام یا وحشی بودن پرنده، رفتار، میزان وزن و قیمت برای درج در بروشور مناسب هستند. حتماً شماره تماس یا ایمیلی برای برقراری تماس مشتری با شما قرار دهید.

روش ۴ (فروشگاه‌های حیوان خانگی)

 1. پیدا کردن فروشگاه محلی
 • با کمی جستجو در اینترنت و مشورت با همکاران می‌توانید فروشگاه‌های مناسبی را برای عرضه جوجه بلدرچین‌های خود پیدا کنید. در مورد سبک نگهداری، تجهیزات لازم برای حفظ سلامتی جوجه‌ها و اعتبار فروشگاه‌ها تحقیق کنید تا مطمئن شوید که از جوجه‌های فروشی شما به‌خوبی مراقبت خواهند کرد.
 1. پرسیدن سؤال از کارمندهای فروشگاه
 • از کارمندان بپرسید که آیا تمایل به خرید جوجه بلدرچین‌های شما دارند؟ با ارائه پیشنهاد قیمت توافقی، توجه آنها را جلب کنید. در حد توان، اطلاعات و تصاویر واقعی و باکیفیتی از پرنده‌های خود ارائه دهید تا از خرید جوجه بلدرچین‌های شما خوشحال شوند.
 1. تمیز کردن پرنده‌ها
 • فروشگاه‌های حیوان خانگی تلاش می‌کنند که حیوانات سالم و تمیزی را عرضه کنند تا اعتبار کار خود را حفظ کنند. اگر می‌خواهید که این فروشگاه‌ها حاضر به خرید جوجه بلدرچین شما باشند باید پنجه‌ها، بال‌ها و نوک‌های آنها را تمیز کنید و در مورد سلامتی بدن آنها مطمئن شوید.
 • اگر بلدرچین‌ها شما چشم‌های تاری دارند و به خاطر بیماری افسرده و بی‌حال هستند، ابتدا باید به فکر درمان آنها باشید و سپس نسبت به فروش آنها اقدام کنید.
 1. قرار دادن بلدرچین در یک جعبه تمیز
 • یک جعبه تمیز انتخاب کنید و جوجه بلدرچین‌ها خود را در داخل آن قرار دهید. استفاده از یک ملافه نرم و تمیز و قرار دادن چند سوراخ روی جعبه باعث راحتی و شادابی جوجه‌ها در زمان حمل‌ونقل می‌شوند.

نحوه خرید جوجه بلدرچین

جوجه بلدرچین‌های سالم و باکیفیت رمز موفقیت در کار پرورش بلدرچین است؛ بنابراین قبل از خرید جوجه بلدرچین یک روزه یا بزرگ‌تر باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. شما باید جوجه‌های سالم و باکیفیتی را از پرورش‌دهندگان مطمئن و معتبر خریداری کنید.

بررسی قوانین محلی

اول‌ازهمه قوانین محلی خود را بررسی کنید و در مورد مجاز بودن پرورش بلدرچین در منطقه شما مطمئن شوید چون در برخی مناطق، پرورش بلدرچین غیرمجاز است.

بنابراین این امکان وجود دارد که در مورد نگهداری بلدرچین و مزرعه یا محیط مناسب برای پرورش بلدرچین آیین‌نامه‌هایی وجود داشته باشد و شما برای شروع کار موظف به رعایت آنها باشید.

بلدرچین‌ها سروصدای زیادی تولید می‌کند به همین دلیل نگهداری آنها در مناطق مسکونی ممکن است باعث آزار و اذیت همسایه‌ها شود به همین دلیل ابتدا در مورد مناسب بودن محیط پرورشی خود اطمینان حاصل کنید سپس نسبت به خرید جوجه بلدرچین اقدام کنید.

انتخاب نژاد موردنظر

نژادهای زیادی وجود دارد که با پرورش آنها می‌توانید به سود زیادی دست پیدا کنید. نژاد موردنظر خود را بر اساس میزان دسترسی به آن در منطقه خود انتخاب کنید چون در بعضی مناطق فقط یک نژاد خاص در دسترس است.

خرید جوجه بلدرچین یک روزه و بزرگ‌تر یا تخم نطفه‌دار بلدرچین

اگر دستگاه جوجه‌کشی دارید، خرید تخم نطفه‌دار گزینه بهتری برای شما است چون قیمت تخم نطفه‌دار در مقایسه با جوجه بلدرچین کمتر است. برای به دست آوردن جوجه‌های بیشتر می‌توانید تخم‌های نطفه‌دار را به‌صورت عمده خریداری کنید.

در غیر این صورت، اگر دستگاه جوجه‌کشی ندارید، خرید تخم نطفه‌دار ایده خوبی برای شما نیست چون تهیه یک دستگاه جوجه‌کشی جدید هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت؛ بنابراین دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. اگر تجربه لازم برای نگهداری از جوجه بلدرچین یک روزه را دارید، می‌توانید هزینه کمتری پرداخت کنید و کار خود را با خرید جوجه بلدرچین یک روزه شروع کنید. در غیر این صورت، خرید جوجه‌های بزرگ‌تر که نیاز به مراقبت کمتری دارند و قیمت بیشتری نیز دارند گزینه بهتری برای شما است.

تعیین اندازه گله

قبل از خرید جوجه بلدرچین، اندازه گله خود را تعیین کنید. شما می‌توانید یک، ده، صدها، هزار یا هزارها جوجه بلدرچین پرورش دهید این تعداد به ظرفیت محیط پرورشی و میزان توانایی شما در مدیریت پرنده‌ها بستگی دارد.

اگر می‌خواهید به سود بیشتری دست پیدا کنید، باید تعداد جوجه زیادی خریداری کنید ولی اگر تجربه لازم برای پروش بلدرچین ندارید ابتدا کار خود را با جوجه کمتر شروع کنید و سپس به‌مرورزمان کار خود را توسعه دهید.

راه‌اندازی برودر

 اگر قصد دارید که کار خود را با خرید جوجه بلدرچین یک روزه شروع کنید، تهیه یک فضای برودر برای رشد سالم جوجه‌ها ضروری است. این برودر قرار است به مدت ۴ الی ۶ هفته محل زندگی جوجه‌های شما باشد به همین دلیل باید دقت زیادی در راه اندازی آن داشته باشید.

آبخوری، دان خوری، کف‌پوش و … از ابزارهای ضروری برودر می‌باشد و دمای مناسب برای هفته اول، ۹۵ درجه فارنهایت است. هر هفته دما را به‌اندازه ۵ درجه فارنهایت کاهش دهید تا جوجه بلدرچین‌ها احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

محل مناسب برای خرید جوجه بلدرچین

گزینه‌های زیادی برای خرید جوجه بلدرچین وجود دارد اما خرید از فروشگاه‌های پرورش‌دهنده محلی و مزرعه گزینه بهتری است. همچنین، شما برای راحتی بیشتر و بررسی نژادهای متنوع می‌توانید خرید خود را به‌صورت آنلاین نیز انجام دهید.

تست سلامتی جوجه‌ها

اگر قصد دارید که پرنده‌های موردنیاز خود را از پرورش‌دهندگان و مزارع محلی خرید کنید، باید سلامتی جوجه‌ها را بررسی کنید. می‌توانید جوجه‌ها را انتخاب و به‌صورت دستی معاینه کنید. جوجه بلدرچین‌هایی که چشم‌های درخشانی دارند و بسیار هوشیار و فعال هستند، می‌توانند گزینه خوبی برای شما باشند.

بررسی تجهیزات محیط پرورشی و میزان بهداشت محل زندگی جوجه بلدرچین‌ها نیز حق شما است و با این کار می‌توانید از دقت و حساسیت پرورش‌دهنده نسبت به نگهداری جوجه بلدرچین‌ها مطمئن شوید.

حمل جوجه‌ها به محیط پرورشی خود

پس‌ازاینکه از انتخاب خود مطمئن شدید، باید سفارش خود را ثبت کنید یا اینکه با مراجعه حضوری به محل موردنظر، جوجه‌ها را در داخل یک جعبه تمیز قرار دهید و جوجه‌ها را به محیط پرورشی خود منتقل کنید.

این جعبه باید دارای یک پوشش تمیز و سوراخ‌های لازم برای تنفس راحت جوجه بلدرچین‌ها باشند تا از عفونت و بی‌حالی جوجه‌ها جلوگیری شود.

 

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سؤالات

و پیشنهاد‌های خود به‌صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه‌سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه‌مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

خرید تخم نطفه‌دار:

برای شروع فروش جوجه بلدرچین کافی است، یک شرکت معتبر را برای خرید دستگاه جوجه‌کشی و تخم نطفه‌دار بلدرچین انتخاب کنید و با اعتماد دوطرفه کار خود را با اطمینان بیشتری جلو ببرید. اکثر تخم‌های نطفه‌داری که در بازار عرضه می‌شوند به علت سهل‌انگاری یا نادیده گرفتن شرایط نگهداری توسط مسئولان، در معرض خطر مرگ سلولی قرار می­گیرند. شرکت تخم نطفه‌دار دات کام، پیشرو و صاحب‌نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. محصولات این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و بسته‌بندی می‌شوند و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرند.

 

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌های نطفه‌دار بلدرچین و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری بلدرچین می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

 

منبع

سایت wikihow

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *