آیا برای اطلاع از میزان درآمد جوجه کشی آماده‌اید؟ | شرکت تخم نطفه دار

آیا برای اطلاع از میزان درآمد جوجه کشی آماده‌اید؟

درآمد جوجه کشی

شاید فکر کنید که تهیه تخم نطفه‌دار، جوجه کشی آنها و عرضه جوجه‌های یک‌روزه با سود بسیار کمی همراه است ولی بهتر است بدانید جوجه کشی یکی از شغل‌های زودبازده است و همچنین درآمد جوجه کشی به حدی است که اکثر افرادی که وقت، حوصله یا بودجه لازم برای تأسیس مراکز پرورشی و مرغداری را ندارند، با ایجاد یک محیط مناسب برای جوجه کشی، شروع به فعالیت می‌نمایند. در حالت کلی، هر کسب‌وکاری که در تأمین غذای مردم نقش داشته باشد، یکی از کسب‌وکارهای پردرآمد تلقی می‌شود و جوجه کشی یکی از این مشاغل است. دستگاه جوجه کشی، نقش اول شغل جوجه کشی را بر عهده دارد و تهیه یک دستگاه جوجه کشی باکیفیت و رعایت تمامی اصول لازم برای تبدیل موفق تخم نطفه‌دار به جوجه مهم‌ترین اقدامات این کسب‌وکار می‌باشند. البته، عوامل زیادی در تعیین بازه درآمد جوجه کشی نقش دارند که نوع پرنده موردتقاضا در منطقه مهم‌ترین آنها می‌باشند. اگر دانش کافی را در اختیار داشته باشید و در مسیر درستی حرکت کنید، دستیابی به درآمد ماهانه بالای ۱۰ میلیون کار چندان سختی نیست. جوجه کشی نسبت به پرورش طیور کار آسان‌تری است و به تخصص و تجربه کمتری نیاز دارد مخصوصاً اگر بتوانید دستگاه جوجه کشی هوشمند تهیه کنید، کار شما به‌مراتب راحت‌تر خواهد شد. ما در این مقاله به بررسی تمامی شرایط لازم برای کسب درآمد جوجه کشی می‌پردازیم. اگر دوست دارید با کسب اطلاعات جامع و معتبر در این مسیر قدم بردارید، ادامه مطلب را از دست ندهید:

برای تهیه تخم نطفه‌دار کلیک کنید.

فهرست مقاله:

  • بررسی شغل جوجه کشی
  • ارزیابی بازده جوجه کشی
  • مقایسه درآمد جوجه کشی طیور مختلف

بررسی شغل جوجه کشی

همانطورکه می‌دانید جوجه کشی به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن، یک تخم نطفه‌دار به جوجه تبدیل می‌شود. حال اگر به جوجه کشی با دید یک شغل نگاه کنیم، ورودی کار جوجه کشی، تخم‌های نطفه‌دار و خروجی آن، جوجه‌های یک‌روزه سالم و شاداب می‌باشد. درآمد جوجه کشی بسیار مطلوب و خوب است منتها به شرطی که در هدف‌گذاری و تعیین مسیر، عملکرد خوبی از خود نشان دهید. به‌عنوان‌مثال، انتخاب پرنده متناسب با شرایط آب و هوایی و بودجه موجود برای این کار از مهم‌ترین عواملی هستند که تصمیم‌گیری بر اساس آنها درصد موفقیت شما را افزایش خواهد داد.

در این شرایط که اکثر مردم مخصوصاً جوانان به دنبال یک کار پرسود با سرمایه کم هستند، شروع کار جوجه کشی می‌تواند آنها را هدف دلخواهشان برساند. به این صورت که شما در خانه نیز می‌توانید به این کار مشغول شوید چون این شغل جزو مشاغل خانگی محبوب می‌باشد.

این کار به دو صورت صنعتی و خانگی قابل انجام است که مطمئناً بودجه لازم برای هرکدام متفاوت است. به این صورت که جوجه کشی صنعتی نیازمند محیط بزرگ‌تر، دستگاه‌های جوجه کشی صنعتی و هوشمند و سایر تجهیزات لازم هستند که مسلماً فراهم کردن چنین مواردی نیازمند بودجه بیشتری است ولی مسلماً درآمد جوجه کشی صنعتی نیز بیشتر است. در مقابل، اکثر افراد مبتدی سعی می‌کنند که کار خود را به‌صورت خانگی شروع کنند و با تهیه یک دستگاه جوجه کشی مقرون‌به‌صرفه تر تجربه لازم برای توسعه کسب‌وکار خود را به دست بیاورند.

قیمت دستگاه جوجه کشی صنعتی و دستگاه جوجه کشی خانگی متفاوت است و این به خاطر کیفیت و ظرفیت متفاوت آنها می‌باشد. سود حاصل از جوجه کشی پرندگان زینتی نسبت به پرندگان ساده‌ای مانند مرغ و شترمرغ بالاتر است به همین دلیل قیمت دستگاه‌های مناسب برای جوجه پرندگان زینتی بالاتر است. اگر می‌خواهید شرایط لازم برای رشد جنین را بهتر کنترل کنید، بهتر است از دستگاه جوجه کشی هوشمند استفاده کنید تا نرخ هچ تخم‌های نطفه‌دار و درآمد جوجه کشی خود را بالا ببرید.

 

 

ارزیابی بازده جوجه کشی مصنوعی

کار جوجه کشی برعکس پرورش طیور نیازی به تخصص فنی در مورد تأمین تغذیه، رعایت بهداشت و واکسیناسیون پرنده‌ها ندارد و کافی است که پروسه تبدیل تخم به جوجه را تحت کنترل خود نگه دارید. به‌عنوان‌مثال، فرض کنید که تخم نطفه‌دار غاز را با قیمت ۴ هزار تومان خریداری نموده‌اید و به‌عنوان ورودی در داخل دستگاه جوجه کشی خود قرار دادید. بعد از گذشت حدوداً ۳۰ روز، جوجه غاز یک‌روزه شما با قیمت ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رسد و این یعنی یک سود ۳ برابری. حال اگر تعداد تخم‌های نطفه‌دار خود را بالای ۱۰۰ در نظر بگیرید درآمد جوجه کشی حاصل برای شما جالب خواهد بود.

این کسب‌وکار نیاز به سرمایه خیلی زیادی ندارد به این صورت که کافی است محیطی برای جوجه کشی در نظر بگیرید و سپس با خرید تخم نطفه‌دار و دستگاه جوجه کشی کار خود را شروع کنید و در نظر داشته باشید که شما فقط یک‌بار این کار را انجام می‌دهید و بعدازآن سال‌ها از همان دستگاه جوجه کشی برای تبدیل تخم نطفه‌دار به جوجه استفاده می‌کنید و درآمد جوجه کشی خود را به دست می‌آورید. علاوه بر این، کار جوجه کشی به‌قدری راحت است که اکثر افراد این کار را به‌عنوان شغل پاره‌وقت یا شغل دوم خود انجام می‌دهند و درآمد جوجه کشی حاصل برای آنها بسیار لذت‌بخش است.

 

 

مقایسه درآمد جوجه کشی طیور مختلف

واقعیت این است که درآمد جوجه کشی هیچ محدودیتی ندارد و هرچقدر که تخم‌های نطفه‌دار بیشتر و باکیفیت‌تری تهیه کنید، سود حاصل از این کار نیز بالاتر خواهد بود ولی سود حاصل از جوجه کشی پرندگان مختلف فرق می‌کند و این باعث نوسانات درآمد جوجه کشی می‌شود. جوجه کشی بعضی از پرندگان که تقاضای بیشتری نسبت به بقیه دارند با سود بیشتری همراه است به همین خاطر این بخش برای بررسی سود حاصل از جوجه کشی پرندگان مختلف در نظر گرفته‌شده است:

مرغدرآمد جوجه کشی مرغ

اگر نگاهی به وعده‌های غذایی اخیر خود بیندازید، متوجه می‌شوید که حداقل یک وعده شما شامل گوشت یا تخم مرغ است و این نشان می‌دهد که تقاضا برای محصولات این پرنده همیشه وجود داشت و وجود خواهد داشت. افراد زیادی هستند که در زمینه تولید تخم و گوشت مرغ فعالیت می‌کنند و کار خود را با خرید جوجه مرغ یک‌روزه ادامه می‌دهند و به همین خاطر جوجه کشی تخم مرغ نطفه‌دار می‌تواند گزینه خوبی برای افزایش درآمد جوجه کشی باشد.

البته، لزومی ندارد که همیشه به فکر یک منبع برای خرید تخم نطفه‌دار باشید بلکه با افزایش درآمد جوجه کشی و توسعه کسب کار خود می‌توانید محیط پرورشی مخصوص به خود را راه بی اندازید و تخم‌های نطفه‌داری که ورودی دستگاه جوجه کشی هستند را خودتان تولید کنید.

 

بلدرچیندرآمد جوجه کشی بلدرچین

خواص فوق‌العاده گوشت و تخم بلدرچین باعث شده است که تقاضا برای پرورش آن بالا باشد. از طرف دیگر، مقاومت بالا و توقع کم جزو ویژگی‌هایی هستند که پرورش‌دهنده‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. طول دوره جوجه کشی کمتر باعث می‌شود که سودگیری از طریق تبدیل تخم نطفه‌دار بلدرچین به جوجه طی دوره کوتاه‌تری تحقق پیدا کند. درآمد جوجه کشی تخم نطفه‌دار بلدرچین بسیار عالی است و سودآوری بالای این کار باعث جلب‌توجه اکثر پرورش‌دهنده‌ها شده است به این صورت که شما با طی یک دوره جوجه کشی موفق می‌توانید به درآمد ۷ تا ۱۰ میلیون دست پیدا کنید.

 

بوقلمونبوقلمون

جوجه کشی بوقلمون نسبت به دیگر پرندگان سخت‌تر است ولی درآمد جوجه کشی تخم نطفه‌دار این پرنده خوب است. اگر می‌خواهید دوره جوجه کشی موفقی داشته باشید باید تمام تلاشتان را بکنید که شرایط لازم برای رشد سالم جنین‌های موجود در داخل تخم را فراهم کنید. استفاده از یک دستگاه جوجه کشی هوشمند با قابلیت‌های فوق‌العاده باعث افزایش نرخ هچ تخم‌ها و درنتیجه افزایش درآمد جوجه کشی می‌شود. شاید فکر کنید که جوجه کشی بوقلمون ارزش این‌قدر سختی را ندارد ولی این یک تصور کاملاً اشتباه است چون قیمت جوجه بوقلمون یک روزه چند برابر پرنده‌هایی مانند مرغ و بلدرچین است.

 

شترمرغشترمرغ

شترمرغ نیز یکی از محبوب‌ترین پرندگان است که درآمد جوجه کشی تخم‌های نطفه‌دار آن باعث افزایش رضایت و اراده پرورش‌دهنده می‌شود. توجه داشته باشید که سود حاصل از همه پرندگان قابل‌قبول است ولی تنها درصورتی‌که شرایط لازم برای جوجه کشی سالم و موفق را فراهم کنید. اگر دستگاه جوجه کشی یا سایر سطوح قرارگیری تخم‌های نطفه‌دار شترمرغ را تمیز و ضدعفونی نکنید، آلودگی‌ها و بیماری‌ها از طریق منافذ وارد تخم‌های نطفه‌دار شترمرغ می‌شود و سلامتی جنین به خطر می‌افتد. هرچقدر هم که درصد باروری تخم‌ها بالا باشند، سهل‌انگاری و عدم مدیریت درست شما با نرخ هچ پایین و ضرر اقتصادی همراه خواهد بود.

 

اردکاردک

درآمد جوجه کشی تخم نطفه‌دار اردک نیز با سود خوبی همراه است. دلیل اصلی محبوبیت اردک این است که محصولات آن مانند تخم، گوشت و جوجه اردک خواهان زیادی دارند و دارای قیمت بسیار خوبی هستند. تخم‌هایی را برای جوجه کشی انتخاب کنید که اندازه مناسبی (نه کوچک‌تر و نه بزرگ‌تر) دارند و عاری از هرگونه آلودگی و بیماری هستند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که تخم‌های نطفه‌دار اردک در طول دوره جوجه کشی به رطوبت بیشتری نیاز دارند پس اگر بتوانید شرایط مناسبی را برای رشد آنها فراهم کنید، مطمئناً درآمد جوجه کشی شما نیز بیشتر خواهد شد.

 

 

نتیجه‌گیری

جوجه کشی یکی از محبوب‌ترین و آسان‌ترین روش‌های کسب درآمد است. درآمد جوجه کشی به عوامل مختلفی وابسته است و اگر بتوانید نوع نیاز و تقاضای بازار را شناسایی کنید و انتخاب‌های خود را بر این اساس انجام دهید، مطمئناً به سود بیشتری دست خواهید یافت. در این مقاله با عوامل مؤثر در درآمد جوجه کشی و همچنین سود جوجه کشی طیور مختلف آشنا شدید. امیدواریم که این مقاله، شروعی برای موفقیت‌های بزرگ شما باشد.

 

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سؤالات

و پیشنهاد‌های خود به‌صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه‌سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه‌مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

خرید تخم نطفه‌دار و جوجه:

برای راه‌اندازی کسب‌وکار جوجه کشی نیازمند یک منبع مناسب برای تهیه تخم نطفه‌دار هستید. برای خرید تخم نطفه‌دار باکیفیت و با درصد باروری بالا نیاز به این دارید که با یک شرکت یا پرورش‌دهنده معتبر وارد ارتباط شوید و در صورت تائید، کار خود را با خرید تخم‌های نطفه‌دار باکیفیت شروع کنید. شرکت تخم نطفه‌دار دات کام، پیشرو و صاحب‌نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌های نطفه‌دار و باکیفیت‌ترین جوجه‌ها و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری هر نوع نژاد از پرنده‌ها می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

در ادامه بخوانید:

آشنایی با کارخانه ی جوجه کشی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *