آشنایی با شرایط نگهداری جوجه قرقاول+قیمت جوجه قرقاول در بازار

جوجه قرقاول

تخم نطفه دار غاز

خرید جوجه قرقاول، نقطه شروع افراد تازه‌کار است چون کسی که تجربه‌ای در زمینه جوجه کشی تخم نطفه دار قرقاول ندارد با تهیه جوجه قرقاول‌های سالم و باکیفیت و نگهداری از آنها، به‌مرورزمان اطلاعات لازم برای توسعه کسب‌وکار خود را به دست می‌آورد. جوجه قرقاول‌ها بدن نسبتاً ضعیف و حساس‌تری دارند و نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارند تا با نحوه خوردن و آشامیدن، پرواز و سایر عادت‌های پرندگان آشنا شوند. در ادامه به بررسی شرایط پرورش جوجه قرقاول، قیمت جوجه قرقاول و همچنین نحوه خرید و فروش جوجه قرقاول در بازارهای محلی می‌پردازیم. آشنایی با این مطالب به شما کمک خواهد کرد که یک‌قدم جلوتر از دیگر پرورش‌دهندگان باشید و با بالا بردن تلاش و کیفیت کار خود بخش بزرگی از بازار فروش جوجه قرقاول را به خود تخصیص دهید. البته ابتدا بهتر است هدف خود را به‌طور کامل مشخص کنید و سپس در مسیر هدف خود قدم بردارید. با ادامه مطلب همراه باشید:

 

نکات مربوط به مسکن و تغذیه جوجه قرقاول

پرورش جوجه قرقاول

 1. فضای نگهداری جوجه قرقاول باید به‌گونه‌ای باشد که تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار نگیرد چون دمای بدن جوجه‌های تازه متولدشده بالا است و قرار گرفتن در محیط گرم از هرگونه شوک دمایی جلوگیری می‌کند.
 2. بهترین کار این است که قبل از به دنیا آمدن یا تحویل گرفتن جوجه قرقاول‌ها کمی وقت بگذارید و آمادگی‌های لازم را انجام دهید چون جوجه قرقاول‌ها بسیار ظریف هستند و فضای نگهداری یا brooder شما باید به‌گونه‌ای طراحی شود که بعداً دچار مشکل نشوید. درواقع brooder جایی است که جوجه‌ها چند روز بعد از تولد در آنجا امکان رشد دارند.
 3. حداقل ۲ هفته قبل از ورود جوجه‌ها، کل محیط را تمیز و ضدعفونی کنید. کاه، بهترین گزینه برای پوشش کف زمین است. تجربه نشان می‌دهد که جوجه قرقاول‌ها با خوردن تراشه چوب می‌میرند پس، از قرار دادن این‌گونه مواد در بستر جوجه‌ها، صرف‌نظر کنید.
 4. اگر اصرار دارید که از تراشه چوب استفاده کنید در چند هفته اول، تراشه‌ها را با استفاده از رول بستر بپوشانید. شن، ماسه یا روزنامه گزینه خوبی برای پوشش بستر جوجه‌ها نیستند. به‌هیچ‌وجه از روزنامه استفاده نکنید چون در این صورت جوجه‌ها پایه محکمی برای حرکت کردن ندارند و لیز می‌خورند. به یاد داشته باشید که بعد از حدود یک هفته، رول بستر را از روی زمین بردارید چون جوجه‌ها دیگر نیازی به آن ندارند.
 5. استفاده از لامپ‌های حرارتی، آسان‌ترین روش برای کنترل دمای محیط نگهداری جوجه‌ها است. ۱ لامپ مادون‌قرمز ۲۵۰ واتی برای ۱۰۰ جوجه پرورشی کافی است. از لامپی استفاده کنید که انتهای آن به رنگ قرمز باشد چون روشنایی زیاد باعث تحریک جوجه‌ها به کانی بالیسم می‌شود. لامپ حرارتی را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که فاصله بین کف زمین تا قسمت پایین لامپ، ۱۸ اینچ باشد.
 6. brooder شما باید به‌اندازه کافی بزرگ باشد و به ازای هر جوجه قرقاول ۴ – ۳ فوت مربع فضا وجود داشته باشد. قرقاول‌ها تمایل زیادی به کانی بالیسم دارند، بنابراین اندازه فضا را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که جوجه قرقاول‌ها دچار ازدحام نشوند.
 7. برای هر ۵۰ جوجه قرقاول، یک فیدر به اندازه ۲ فوت مربع لحاظ کنید. همچنین برای هر ۷۵ جوجه یک آب‌خوری با گنجایش ۱ گالن قرار دهید. دقت کنید که لبه آب‌خوری به حد کافی باریک (تقریباً ۲/۱ اینچ) باشد و در آخر اینکه برای از بین بردن احتمال غرق شدن، آب‌خوری را با سنگ مرمر پر کنید.
 8. غذای جوجه قرقاول از زمان تولد تا ۶ هفتگی باید حاوی ۳۰ درصد پروتئین باشد یا اینکه می‌توانید از غذای استارتر بوقلمون استفاده کنید. بهترین خوراک دارویی، حاوی ۱ پوند آمپرولیوم به ازای هر تن خوراک است. غذا را به‌صورت خردشده در اختیار جوجه‌ها قرار دهید. اگر به هر دلیلی باید از آنتی‌بیوتیک استفاده کنید، بهترین روش، حل کردن پودر آنتی‌بیوتیک در آب جوجه‌ها می‌باشد.
 9. در همان اوایل ورود، منقار جوجه قرقاول‌ها را داخل آب فرو ببرید تا با این روش خوردن و آشامیدن را یاد بگیرند چون دلیل اصلی مرگ جوجه‌ها، بلد نبودن نحوه آب و غذا خوردن است. جوجه قرقاول‌ها باید به صورت حلقه‌ای در اطراف لامپ حرارتی جمع شوند. شما می‌توانید متناسب با عملکرد جوجه‌ها نسبت به لامپ حرارتی، دمای بدن آن‌ها را حدس بزنید و اقدامات لازم را انجام دهید.
 10. سعی کنید در هفته اول جوجه‌ها را بیشتر زیر نظر بگیرید چون تجربه نشان می‌دهد که جوجه‌ها در اوایل زندگی خود به علت سرمازدگی کنار هم جمع می‌شوند و احتمال خفه شدن آنها در شب‌های اول زیاد است.
 11. بعد ۲ الی ۳ هفته، اجازه دهید جوجه قرقاول‌ها از brooder یا فضای نگهداری داخلی خارج شوند. منتظر یک روز آفتابی و گرم باشید و در brooder را باز کنید تا جوجه‌ها بیرون بروند. بخش بزرگی از فضای باز را حصارکشی کنید تا در آنجا مشغول باشند. با بالا رفتن سن جوجه قرقاول‌ها، فضا را بزرگ‌تر کنید تا پرنده‌ها در آنجا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

 

بررسی شرایط فروش جوجه قرقاول

قرقاول از محبوب‌ترین پرندگان جهان است و هم از نظر زیبایی و هم از نظر تولید گوشت توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. همانطورکه قبلاً نیز اشاره شد، اکثر افراد تازه‌کار با خرید جوجه قرقاول پا در این عرصه می­گذارند و شما هم باید از این فرصت استفاده کنید. قیمت جوجه قرقاول در مقایسه با قیمت تخم نطفه دار قرقاول بیشتر است و سود حاصل از فروش جوجه قرقاول بسیار بیشتر است چون جوجه کشی تخم قرقاول و فراهم کردن شرایط لازم برای تولد جوجه قرقاول سختی‌های خودش را دارد و قیمت جوجه قرقاول به‌گونه‌ای تعیین می‌شود که نه پرورش‌دهنده به خاطر صرف انرژی و هزینه زیاد، دچار ضرر اقتصادی شود و نه مشتریبا خرید جوجه قرقاول دچار هزینه بسیار زیاد شود؛ اما در حالت کلی سود حاصل از فروش جوجه قرقاول بسیار بیشتر از سود فروش تخم نطفه دار قرقاول است.

قیمت جوجه قرقاول

قرقاول آمریکایی: ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول بلژیکی: ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان

قرقاول لیمویی: ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول لیدی: ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول ریوز: ۶۰۰ هزار تومان

البته این قیمت‌ها بر اساس اطلاعات موجود در فضای اینترنت و فروشگاه‌ها محاسبه شده‌اند. اگر قصد فروش جوجه قرقاول دارید، ابتدا از وضعیت بازارهای محلی باخبر شوید و سپس متناسب با هزینه‌های خود و همچنین بازه قیمتی موجود، یک قیمت منصفانه تعیین کنید.

پرورش‌دهندگان خرید جوجه قرقاول را از شخص یا مرکزی انجام می‌دهند که شرایط پرورشی ایده آلی داشته باشند و جوجه‌های سالمی را به مشتریان خود تحویل می‌دهند.

 

خرید تخم نطفه دار قرقاول:

افرادی که پرورش قرقاول را با تهیه تخم نطفه دار شروع می‌کنند باید در زمینه شرایط جمع‌آوری و نگهداری تخم نطفه دار اطلاعات لازم را کسب کنند تا تخم‌هایی با درصد باروری بالا تهیه کنند. جوجه‌کشی تخم بدون نطفه یا با درصد باروری پایین چیزی جز ضرر اقتصادی در پی نخواهد داشت به همین خاطر، خرید خود را از یک شرکت معتبر با ضمانت کتبی انجام دهید. شرکت تخم نطفه دار داتکام با تجربه کاری و سابقه درخشان خود آماده خدمت به شما عزیزان می‌باشد و کافی است که هدف خود را تعیین کنید و در ادامه با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا مسیر خود را پیدا کنید. تخم‌های نطفه دار شرکت تخم نطفه دار داتکام تحت شرایط کاملاً بهداشتی و استاندارد جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند. بسته‌بندی محصولات این شرکت با استفاده از تجهیزات ضدعفونی شده انجام می‌شود و این ویژگی‌ها باعث می‌شود که تخم‌ها تحت تأثیر هیچ‌گونه آلودگی خارجی قرار نگیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم نطفه دار قرقاول و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری قرقاول می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار داتکام تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *