بهترین منبع برای آشنایی با نحوه خرید و فروش تخم قرقاول

جوجه کشی قرقاول

تخم قرقاول به دو صورت نطفه دار و بدون نطفه یافت می‌شود که هر کدام کاربرد و بازار مخصوص به خود را دارند؛ اما تخم نطفه دار قرقاول در توسعه کار و افزایش درآمد حرف اول را می‌زند. تخم نطفه دار قرقاول از جفت‌گیری یا تلقیح مصنوعی موفق حاصل می‌شود و هنگام قرار گرفتن در یک محیط مناسب، شروع به رشد و تکثیر سلولی می‌کند که بعد از گذشت تقریباً ۲۵ روز به جوجه تبدیل می‌شود. پرورش‌دهندگانی که در زمینه عرضه جوجه قرقاول یا تخم قرقاول فعالیت می‌کنند باید با نحوه خرید و فروش و قیمت مناسب آنها آشنا باشند تا تحت شرایط درستی از این محصولات کسب درآمد کنند و رضایت مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند. اگر شما هم علاقه‌مند به اطلاع از ویژگی‌ها و قیمت تخم قرقاول هستید، با ادامه مطلب همراه باشید:

برای تهیه تخم نطفه دار کلیک کنید.

برای تهیه تخم نطفه دار قرقاول کلیک کنید.

 

آشنایی با خواص تخم قرقاول

برخی از ماده ­ها قادر به تولید تخم نطفه دار نیستند یا عمل جفت‌گیری با شرایطی انجام می‌شود که عمل لقاح با موفقیت خاتمه پیدا نمی‌کند و این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند که تخم قرقاول تولیدشده بدون نطفه باشد. البته، این نکته را نیز به یاد داشته باشید که ماده‌ها بعد از رسیدن به سن بلوغ، بدون جفت‌گیری هم قادر به تخم‌گذاری هستند ک مسلماً تخم‌های تولیدشده توسط این قرقاول‌ها بدون نطفه خواهند بود. تخم قرقاول بدون نطفه به خاطر خواص فوق‌العاده خود، بازار و طرفداران مخصوص به خود را دارد که در ادامه به بررسی خواص این تخم می‌پردازیم:

  1. تخم قرقاول حاوی مواد مغذی سالمی است که هم به‌تنهایی و هم با دستورالعمل‌های مختلف طعم بسیار خوبی دارد.
  2. این تخم مانند سایر تخم‌های خوراکی حاوی مقدار زیادی پروتئین، آمینواسیدهای ضروری و بسیاری از ویتامین‌ها دیگر مانند ویتامین B و D می‌باشد.
  3. این مواد مغذی باعث تقویت عملکرد مغز و سیستم عصبی و استحکام استخوان، پوست و عضلات بدن می‌شوند. آمینواسیدهای موجود در این تخم به تنظیم خواب، اخلاق و اشتها کمک می‌کنند.
  4. ویتامین B و D موجود در تخم قرقاول، باعث تقویت انرژی و سیستم ایمنی بدن می‌شود. همه تخم‌ها منبع خوبی برای یک تغذیه سالم هستند ولی تخم قرقاول با طعم لذیذتر خود، نسبت به دیگر تخم‌ها برتری دارد.

تخم نطفه دار قرقاول

تخم نطفه دار قرقاول

قرقاول‌های ماده در فصل بهار شروع به تخم‌گذاری می‌کنند که البته زمان دقیق شروع، به عوامل مختلفی مانند نوع نژاد، سن ماده، شرایط آب و هوایی، نوع مسکن، تغذیه و … بستگی دارد. پرورش‌دهندگان حرفه‌ای برای بالا بردن درصد باروری تخم‌های نطفه دار برای هر قرقاول نر، ۴ قرقاول ماده در نظر می‌گیرند بااین‌وجود متأسفانه بازهم درصد تبدیل موفق تخم به جوجه قرقاول، ۶۰ الی ۷۰ درصد است که یک نقطه‌ضعف بزرگ محسوب می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که اسپرم قرقاول نر قدرت باروری بسیار بالایی دارد به‌طوری‌که می‌تواند به مدت ۳۰ روز در دستگاه تناسلی ماده بماند و تخم‌های تشکیل‌شده در این دوره را بارور کند.

عوامل زیادی در درصد باروری تخم‌ها مؤثر است و بهترین راهکار برای بالا بردن میزان باروری، تلقیح مصنوعی است. باوجوداینکه قدرت اسپرم قرقاول نر زیاد است ولی عوامل مربوط به دوره بارداری و تخم‌گذاری باعث کاهش درصد باروری می‌شود که از این عوامل می‌توان به نازک بودن پوسته تخم و نفوذ راحت آلودگی‌ها و باکتری‌ها به محتویات داخلی تخم اشاره کرد.

تلقیح مصنوعی شامل دو بخش کلی است: جمع‌آوری اسپرم نر، تلقیح ماده

برای این‌که اسپرم لازم برای باروری ماده‌ها به‌درستی ترشح و جمع‌آوری شود باید عمل ماساژ و تحریک با دقت بیشتری انجام بگیرد. عمل تزریق اسپرم با استفاده از لوله‌های مخصوص انجام می‌شود و قرقاول ماده برای دریافت کامل این اسپرم‌ها نیاز به ماساژ دارد و عمل تلقیح باید به‌صورتی انجام بگیرد که ماده عمل جفت‌گیری را به‌صورت مجازی و غیرمستقیم تجربه کند.

قرقاول‌های نر برای زندگی جفت نمی‌شوند و علاقه‌ای به تک‌همسری ندارند. به این صورت که در فصل تخم‌گذاری با ماده‌های زیادی جفت می‌شوند. لانه‌سازی، تخم‌گذاری و جوجه‌کشی تخم قرقاول بر عهده ماده است و همه این کارها را به‌تنهایی انجام می‌دهد.

 

نکاتی در مورد فروش تخم قرقاول

پرورش‌دهندگان قبل از شروع کار، هدف خود را مشخص می‌کنند و سپس بر اساس هدف خود، نژاد مناسب را انتخاب می‌کنند تا کار خود را با آن نژاد شروع کنند. برخی از آنها تصمیم می‌گیرند که با خرید تخم قرقاول و جوجه‌کشی آنها، هزینه کمتری را صرف کنند و با صرف انرژی و تلاش خود، جوجه قرقاول‌های سالمی را به دنیا بیاورند. برخی دیگر از آنها به خاطر نداشتن دستگاه جوجه‌کشی یا هر دلیل دیگر، نسبت به خرید جوجه قرقاول اقدام می‌کنند.

هر کدام از این روش‌ها، هزینه و ریسک‌های مخصوص به خود را دارد و پرورش‌دهنده قبل از هر کاری باید بتواند همه جوانب را در نظر بگیرد و سپس متناسب با آنها بهترین تصمیم را بگیرد. البته هدف کلی همه پرورش‌دهنده‌ها مشترک است و همه آنها در تلاش هستند که با پرورش پرنده‌های موجود در گله خود در زمینه فروش تخم نطفه دار قرقاول، قرقاول مولد و جوجه قرقاول فعالیت کنند و از این طریق کسب درآمد کنند.

شما قبل از اقدام به فروش تخم نطفه دار قرقاول باید محیط مناسبی را برای پرورش و جفت‌گیری قرقاول‌ها فراهم کنید تا تخم‌های تولیدشده درصد باروری بیشتری داشته باشند. البته، تخم نطفه دار و بدون نطفه هر کدام بازار مخصوص به خود را دارند و شما به‌عنوان یک پرورش‌دهنده باید دقت و حساسیت لازم را در مورد قرقاول‌های موجود در گله به خرج دهید تا بتوانید به‌صورت تقریبی هم که شده، با توجه به سن، فصل و نحوه جفت‌گیری، تخم‌های نطفه دار و بدون نطفه را از هم تشخیص دهید. شاید فروش تخم نطفه دار قرقاول به‌جای تخم بدون نطفه به ضرر مشتری نباشد ولی یک مشتری با خرید تخم قرقاول بدون نطفه به‌جای تخم نطفه دار دچار ضرر اقتصادی می‌شود و هزینه‌ای که برای تبدیل آن به جوجه صرف کرده بود را به‌طور کامل از دست می‌دهد.

شما به‌عنوان یک پرورش‌دهنده مجرب باید آشنایی کاملی با دوره جمع‌آوری و نگهداری تخم داشته باشید تا بتوانید رضایت مشتریان خود را کسب کنید و با فروش محصولات باکیفیت، محدوده کار خود را گسترش دهید.

 

بررسی قیمت تخم قرقاول در بازار

مراکز فروش تخم قرقاول با توجه به میزان هزینه‌ها و زحمات خود روی تخم‌ها قیمت‌گذاری می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، قیمت تخمی که توسط یک پرورش‌دهنده مجرب که هزینه زیادی را برای تهیه تجهیزات و اجاره محیط پرورشی در نظر گرفته است باقیمت تخم قرقاول عرضه‌شده توسط یک روستانشین که تنها برای تفریح این کار را انجام می‌دهد، متفاوت است.

نوع نژاد هم تأثیر زیادی در قیمت دارد. به این صورت که هرچقدر نژاد زینتی و کمیاب‌تر باشد، قیمت بیشتری نسبت به قرقاول‌های گوشتی و همیشه در دسترس خواهد شد. برای مشاهده قیمت برخی از نژادهای محبوب می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

هنگام خرید تخم قرقاول در مورد میزان کیفیت محصولات عرضه‌کننده اطمینان حاصل کنید و گول قیمت کم را نخورید چون در برخی منابع مانند شیپور و دیوار، تخم‌های قرقاول باقیمت‌ ۴ یا ۵ هزار تومان هم بفروش می‌رسند و شاید این در لحظه اول یک فرصت طلایی برای شما به نظر بیاید ولی توجه کنید که هیچ تضمینی در مورد نطفه دار یا بدون نطفه بودن آنها وجود ندارد. در صورت امکان سعی کنید از محل پرورش یا نگهداری قرقاول‌های مولد مرکز فروش موردنظر بازدید کنید یا در مورد میزان کیفیت محصولات آن شخص یا شرکت اطمینان حاصل کنید و سپس نسبت به خرید تخم قرقاول اقدام کنید.

 

تهیه تخم نطفه دار :

امروزه تخم قرقاول توسط شرکت‌های زیادی عرضه می‌شود و این خود شما هستید که باید با در نظر گرفتن تمامی شرایط، بهترین انتخاب را داشته باشید. شرکت‌هایی که در کنار اهمیت به کیفیت محصولات، سعی دارند با ارائه ضمانت کتبی همراه با محصول، آرامش را تقدیم مشتریان ‌کنند بهترین گزینه برای شما هستند و شرکت تخم نطفه دار داتکام، یکی از این شرکت‌های معتبر است. شرکت تخم نطفه دار داتکام با تجربه کاری و سابقه درخشان خود آماده خدمت به شما عزیزان می‌باشد و کافی است که هدف خود را تعیین کنید و در ادامه با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا مسیر خود را پیدا کنید. تخم‌های نطفه دار شرکت تخم نطفه دار داتکام تحت شرایط کاملاً بهداشتی و استاندارد جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند. بسته‌بندی محصولات این شرکت با استفاده از تجهیزات ضدعفونی شده انجام می‌شود و این ویژگی‌ها باعث می‌شود که تخم‌ها تحت تأثیر هیچ‌گونه آلودگی خارجی قرار نگیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم نطفه دار قرقاول و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری قرقاول می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار داتکام تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

منابع

https://www.pheasant.com/about-us/virtual-tour/hatchery

https://www.firstchoiceproduce.com/blog/introduction-pheasant-eggs/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *