آیا برای اطلاع از میزان درآمد پرورش طیور آماده‌اید؟ | شرکت تخم نطفه دار

آیا برای اطلاع از میزان درآمد پرورش طیور آماده‌اید؟

انواع نژاد مرغ

اگر به دنبال یک کار پرسود و درآمد هستید، در جای درستی هستید چون درآمد پرورش طیور بعد از یک دوره مشخص باعث تعجب شما خواهد شد. شاید فکر کنید که این کار در مقایسه با بقیه کارها سخت است و ارتباط دائم با پرنده‌ها می‌تواند باعث خستگی و ناامیدی شما شود ولی بهتر است بدانید که اگر این کار را با علاقه انجام دهید، نه‌تنها به خاطر وقت‌گذرانی با این زیبایی خلقت خوشحال می‌شوید بلکه به خاطر کسب درآمد از این طریق به خود افتخار می‌کنید. اکثر پرورش‌دهندگانی که کار خود را با گله کوچک‌تر شروع کرده‌اند بعد از گذشت یک دوره به خاطر مشاهده سود چند برابر این کار، تلاش می‌کنند که کار خود را توسعه دهند و با استفاده از قفس‌های مرغداری و افزایش وسعت محیط پرورشی به درآمدهای بیشتر دست پیدا کنند. با این اوصاف، درآمد پرورش طیور زمانی حاصل می‌شود که تمام تجربه‌های لازم برای پرورش پرنده‌های سالم و شاداب را به دست آورده باشد و با تأمین تغذیه مناسب، محیط تمیز و … شرایط لازم برای رشد کامل آنها را فراهم کرده باشید. ما در این مقاله به بررسی تمامی جوانب درآمد پرورش طیور می‌پردازیم و مسلماً مطالعه چنین موضوعات مرتبط و مهمی به شما کمک می‌کند که تصمیم درست‌تری داشته باشید. همین الآن زمان شروع است، پس فرصت را از دست ندهید و با ادامه مطلب همراه باشید:

برای تهیه تخم نطفه دار کلیک کنید.

 

فهرست مقاله:

  • نگاهی مختصر به شغل پرورش طیور
  • بررسی پرسودترین طیور
  • میزان درآمد پرورش طیور
  • مراحل افزایش درآمد پرورش طیور

 

نگاهی مختصر به شغل پرورش طیور

یک پرورش‌دهنده طیور برای تولید تخم یا گوشت موردنیاز مردم در زمینه پرورش طیور فعالیت می‌کند. البته نمی‌توان فقط با دید تولید گوشت و تخم به این شغل نگاه کرد چون برخی از پرورش‌دهندگان ترجیح می‌دهند که از زیبایی‌های این پرنده‌ها بهره‌مند شوند و درآمد پرورش طیور خود را از طریق پرورش پرنده‌های زیبا و زینتی به دست می‌آورد.

مهم‌ترین مسئله در شروع کار پرورش طیور هدف‌گذاری می‌باشد. به این صورت که زمانی شروع به انجام اقدامات لازم برای توسعه کار خود می‌کنید که هدف خود را مشخص کرده باشید و متناسب با تقاضای بازار هدف خود قدم بردارید. البته این نکته را به یاد داشته باشید که گوشت و تخم همیشه خواهان دارد و اگر در زمینه پرورش پرنده‌های گوشتی و تخم‌گذار فعالیت کنید و افراد زیادی خواهان خرید آن باشد، کسب‌وکار شما همیشه در حال فعالیت خواهد بود البته به شرطی که کار خود را به نحو احسن انجام دهید و کیفیت محصولات شما زبانزد همه مردم باشد.

 

 

بررسی پرسودترین طیور

بااینکه مرغ‌ها شناخته‌شده‌ترین نوع از پرنده‌ها هستند ولی درآمد پرورش طیور دیگر نیز قابل‌تأمل است. البته، طبق مطالعات انجام‌شده پرندگانی که گوشت یا تخم‌ها موردتوجه مردم است برای کسب درآمد پرورش طیور مناسب‌تر هستند. در کنار این، پرورش پرندگان زینتی نیز دارای سود قابل‌توجهی است به این صورت که سرمایه لازم برای فعالیت در این زمینه، در یک مدت کوتاه به‌صورت درآمد پرورش طیور برمی‌گردد. در ادامه به بررسی محبوب‌ترین طیور می‌پردازیم ولی به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما باید انتخاب خود را بر اساس هدف پرورش و تقاضای بازار هدف مربوط به منطقه خود انجام دهید:

 

مرغمرغ در درآمد پرورش طیور

پرورش مرغ یکی از پرسودترین روش‌ها است چون صدها سال است که مردم سراسر جهان به مصرف گوشت و تخم‌مرغ عادت کرده‌اند. البته هزینه راه‌اندازی مرغداری و رسیدگی به فضای نگهداری مرغ‌ها پرهزینه است ولی درآمد پرورش طیور پرورش‌دهنده بعد از یک الی دو سال روند صعودی پیدا خواهد کرد. ذکر این نکته ضروری است که استفاده از کنسانتره های متنوع برای رشد سریع و زیاد پرنده‌ها باعث شده است که مردم برای تکمیل وعده‌های غذایی به سمت مرغ‌های محلی کشیده شوند. در حالت کلی، اگر سلیقه و تقاضای مردم منطقه خود را مدنظر قرار دهید و بر این اساس پیش بروید، درآمد پرورش طیور شما چند برابر خواهد شد.

 

 

بوقلمونبوقلمون

بوقلمون یکی از محبوب‌ترین طیور برای پرورش در ایران است و اکثر پرورش‌دهندگان بوقلمون برنز را ترجیح می‌دهند و دلیل اصلی این مسئله دسترسی راحت و تقاضای بیشتر نسبت به آن است و همین خاصیت‌ها باعث می‌شود که درآمد پرورش طیور به‌مرورزمان گسترش پیدا کند.

 

 

شترمرغشترمرغ در درآمد پرورش طیور

پرورش شترمرغ یکی از مهم‌ترین منابع کسب درآمد پرورش طیور است و دلیل اصلی آن این است که علاوه بر فرآورده‌های گوشتی، پوست، روغن و پر آن نیز برای تولیدکنندگان ارزشمند است. البته همانند سایر پرنده‌ها، فروش تخم نطفه دار شترمرغ نیز می‌تواند منبع خوبی برای کسب درآمد پرورش طیور باشد.

 

 

 

 

 

قرقاولقرقاول در درآمد پرورش طیور

خواص گوشت و تخم قرقاول برای همه آشکار است و دلیل اصلی افزایش تقاضا برای مصرف محصولات قرقاول همین خواص فوق‌العاده آنها است. جالب است بدانید که هزینه پرورش و نگهداری این پرنده ناچیز است و در حال حاضر پرورش قرقاول یکی از پرسودترین عرصه‌های پرورش طیور است.

 

 

 

 

 

غازغاز

به خاطر داشته باشید که غازها علاوه بر تولید گوشت مغذی، نگهبانان خوبی نیز هستند و اگر در محیطی زندگی می‌کنید که خطر حمله شکارچیان بالا است، غازها به‌سرعت متوجه نزدیک شدن آنها می‌شوند و هشدار می‌دهند. به همین خاطر است که اگر پرورش‌دهنده در زمینه پرورش غاز فعالیت کند نه‌تنها به درآمد دلخواه خود دست پیدا می‌کند بلکه امنیت پرنده‌های خود را نیز حفظ می‌کند.

 

 

 

 

طوطیطوطی

طوطی از محبوب‌ترین پرندگان زینتی است و افراد زیادی دوست دارند که با نگهداری این پرنده زیبا، شورونشاط زندگی خود را بیشتر کنند. درآمد پرورش طیور زینتی ازجمله طوطی بسیار بالا است به این صورت که کافی است با جوجه کشی تخم‌های نطفه دار تولیدی طوطی، تعداد آنها را افزایش دهید و سپس با فروش هرکدام از آنها با قیمت مناسب، کسب درآمد کنید.

 

 

 

 

بررسی عمیق‌تر

در حالت کلی، اندازه فضای نگهداری نیز می‌تواند روی این تصمیم تأثیر بگذارد. حقیقت این است که میزان سودآوری یک پرنده با کاربرد آن ارتباطی ندارد. پرنده­ای که بتواند وعده‌های غذایی اکثر مردم را به خود اختصاص دهد، سوددهی بیشتری نسبت به درآمد پرورش طیور دیگر دارد. به‌عنوان‌مثال، ارزش بازار بلدرچین بالاتر از مرغ است ولی بازاریابی برای فروش محصولات بلدرچین سخت‌تر است. از طرف دیگر، مراقبت از مرغ‌ها به‌مراتب راحت‌تر است و این خود شما هستید که با در نظر گرفتن شرایط باید بهترین انتخاب را داشته باشید.

نحوه پرورش و کیفیت پرندگان نیز روی درآمد پرورش طیور تأثیر می‌گذارد. پرندگانی که با مواد باکیفیت‌تری تغذیه می‌شوند، بدن مقاوم‌تر و سالم‌تری دارند و درآمد حاصل از فروش آنها بیشتر است.

 

 

میزان درآمد پرورش طیور

درآمد پرورش طیور به عوامل مختلفی وابسته است که نوع نژاد، میزان تقاضا برای محصولات پرنده، کیفیت پرورش، اندازه محیط پرورشی و کیفیت تجهیزات از مهم‌ترین آنها هستند. ذکر یک مقدار ثابت به‌عنوان میزان درآمد پرورش طیور کار چندان منطقی و درستی نیست چون قیمت همه‌چیز در حال نوسان است ولی در حالت کلی چون قیمت همه‌چیز رو به افزایش است، مسلماً درآمد پرورش طیور نیز نسبت به سال‌های پیش بیشتر خواهد بود.

فقط کافی است کار خود را با علاقه انجام دهید و هیچ کم و کاستی برای پرنده‌های خود نگذارید. اگر بتوانید پرنده‌های سالمی را تولید کنید و روند رشد آنها را به‌طور کامل کنترل کنید مسلماً قیمت‌گذاری شما بر اساس همین حساسیت انجام می‌شود و این اصلاً کار اشتباهی نیست که قیمت پرنده‌های پرورشی شما بیشتر از سایر پرنده‌ها باشد که در شرایط بدتری پرورش‌یافته‌اند و در مقابل میزان سلامتی بدن آنها یک علامت سؤال بزرگ وجود دارد.

 

 

مراحل افزایش درآمد پرورش طیور

خرید جوجه‌های یک‌روزه

اولین قدم برای دریافت سود بیشتر از پرورش طیور، خرید جوجه‌های یک‌روزه است. شاید با خودتان بگویید که تهیه پرنده‌های بالغ و مولد باعث راحتی شما می‌شود ولی اگر با دست خودتان فرصت پرورش پرنده‌های سالم را از دست می‌دهید و با پرداخت هزینه بیشتر ترجیح می‌دهید که افراد دیگر این جوجه را پرورش دهند به معنای این است که شما آمادگی لازم برای ورود به این عرضه و کسب درآمد پرورش طیور را ندارید.

مرحله دوم، انتخاب یک نژاد مناسب است. اکثر پرورش‌دهندگان فکر می‌کنند که نژاد تأثیری در کسب درآمد ندارد و به‌عنوان‌مثال یک نژاد از مرغ‌ها را انتخاب می‌کنند و کار خود را شروع می‌کنند. اگر این سبک را دنبال کنید در آینده دچار ضرر خواهید شد و درآمد پرورش طیور برای شما رضایت‌بخش نخواهد بود. برخی از پرنده‌ها در برابر بیماری‌ها مقاومت کمی دارند، برخی از آنها نسبت به شرایط آب و هوایی حساس هستند، برخی از پرنده‌ها نسبت به مواد دارویی مقاوم هستند و هیچ دارویی روی آنها اثر نمی‌کند. این‌ها فقط چند نمونه از مسائلی است که هنگام انتخاب پرنده با آنها سروکار دارید.

پرورش جوجه‌ها

جوجه‌ها از همان یک‌روزگی تا ۲ هفتگی نیاز به مراقبت ویژه دارند تا به زندگی در فضای بیرون عادت کنند. جوجه‌ها از همان ابتدا به غذا، آب و سرپناه نیاز دارند و در صورت عدم دسترسی به آنها می‌میرند. نگهداری این جوجه در محیط محافظت‌شده‌ای به نام برودر انجام می‌شود. شما باید کارهای لازم برای رشد سلام جوجه را انجام دهید تا انتظار درآمد پرورش طیور بیشتر را داشته باشید.

ایجاد یک برنامه مناسب برای جیره

غذا رتبه اول را در هزینه پرورش پرنده بر عهده دارد. همیشه در بین پرورش‌دهندگان این سؤال وجود دارد که آیا خوراک تجاری مناسب هستند یا خوراک محلی. پاسخ این است که شما زمانی می‌توانید از دریافت مواد مغذی لازم مطمئن شوید که جیره نویسی انجام دهید. ایجاد یک جیره مناسب می‌تواند درآمد پرورش طیور را به‌اندازه ۵۰ درصد افزایش دهد.

پرورش جوجه‌های بالغ

این مرحله نیاز به تلاش بیشتر دارد و کارهای زیادی مانند تغذیه روزانه، تمیز سازی شروع غذا و آب، واکسیناسیون به‌موقع، افزودن مکمل و ویتامین‌های لازم به غذای پرنده در این مرحله با دقت بیشتری انجام می‌شوند. اینجا جایی است که باید تلاش خود را چند برابر کنید تا به درآمد پرورش طیور دلخواه خود یا شاید هم بیشتر دست پیدا کنید.

بازاریابی برای مسیریابی جهت افزایش درآمد پرورش طیور

دلیل اصلی ورود شما به این عرصه پیدا کردن مراکزی برای خرید محصولات شما است. اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر هستید باید با یک نگاه همه‌جانبه در این مسیر حرکت کنید. برای موفقیت در این کسب‌وکار و کسب درآمد پرورش طیور بیشتر باید نحوه برقراری تعامل با مردم را یاد بگیرید و شخصیت مثبت و معتبری از خود ایجاد کنید تا در اذهان عمومی جا بگیرید.

 

 

نتیجه‌گیری

درآمد پرورش طیور تحت تأثیر عوامل زیادی است و اگر می‌خواهید در این زمینه موفق باشید باید کار خود را به نحوی انجام دهید که خرید محصولات شما یک امتیاز بزرگ برای مشتریان باشید. انتخاب نوع پرنده بر اساس بررسی عوامل زیادی انجام می‌شود و در حالت کلی، اگر بتوانید پرنده‌ای که محبوبیت زیادی در یک منطقه خاص دارد را پرورش دهید و بازار موردنظر را هدف قرار دهید، درآمد شما از این کار بسیار بالاتر خواهد بود. موضوعات مربوط به این مقاله برای آگاه‌سازی بیشتر شما در مورد درآمد پرورش طیور تهیه‌شده است امیدواریم که با مطالعه این مقاله، مسیر روشن‌تری را در پیش بگیرید.

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سؤالات

و پیشنهاد‌های خود به‌صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه‌سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه‌مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

خرید تخم نطفه‌دار و جوجه:

برای راه‌اندازی مراکز پرورش طیور روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد و این خود شما هستید که باید متناسب با بودجه و توانایی‌های خود در این زمینه تصمیم بگیرید. خرید تخم نطفه‌دار و جوجه یا نیمچه از محبوب‌ترین روش‌های شروع است و کافی است با یکی از معتبرترین شرکت‌ها وارد ارتباط شوید و در صورت تائید، کار خود را با خرید محصول موردنظر شروع کنید. شرکت تخم نطفه‌دار دات کام، پیشرو و صاحب‌نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌های نطفه‌دار و باکیفیت‌ترین جوجه‌ها و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری هر نوع نژاد از پرنده‌ها می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

منبع

سایت study

در ادامه بخوانید:

هر آنچه باید در مورد تجهیزات مرغداری بدانید

یک منبع کامل برای آشنایی با کارخانه ی جوجه کشی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *