بهترین منبع برای یادگیری نکات لازم برای شروع کار خرید و فروش قرقاول

فروش قرقاول

فروش قرقاول یکی از بهترین منابع کسب درآمد است چون گوشت مغذی این پرنده در سفره‌های ایرانی جای خود را پیداکرده است و تقاضای بازار نسبت به این گوشت روز به روز در حال افزایش است. افرادی که علاقه‌مند به پرورش قرقاول و فعالیت در زمینه خرید و فروش قرقاول هستند، ابتدا باید در مورد شرایط نگهداری قرقاول‌ها، جوجه کشی تخم نطفه دار قرقاول و همچنین قیمت قرقاول در بازارهای محلی اطلاعات لازم را به دست بیاورند و متناسب با بودجه خود، انتخاب درستی داشته باشند. خرید جوجه قرقاول و تخم نطفه دار قرقاول از روش‌های شروع کسب‌وکار می‌باشد و انتخاب روش مناسب به هدف و میزان بودجه پرورش‌دهنده بستگی دارد.

 انتخاب نژاد مناسب برای خرید قرقاول بر اساس بودجه و هدف انجام می‌شود به این صورت که تخم نطفه دار قرقاول آمریکایی، قرقاول لیدی، قرقاول ریوز و … هر کدام طرفداران خود را دارند. قیمت قرقاول فروشی در بازارهای محلی، فروشگاه‌های اینترنتی و همچنین برنامه‌هایی مانند شیپور و دیوار متفاوت است و دلیل اصلی این تفاوت، شرایط نگهداری، نوع پرورش و میزان تجهیزات و هزینه‌ها ناشی از محیط پرورشی است. در این مقاله به بررسی تمامی اطلاعات لازم برای داشتن یک کسب‌وکار موفق در زمینه خرید و فروش قرقاول می‌پردازیم:

 

آشنایی مختصر با قرقاول

قرقاول یکی از زیباترین پرندگان پرورشی است که با ویژگی‌های فوق‌العاده خود قلب اکثر پرورش‌دهندگان جهان را فتح کرده است. قبل از فروش قرقاول یا تخم نطفه دار قرقاول، باید شرایط لازم برای رشد سالم جوجه‌ها یا نگهداری و جوجه کشی تخم‌ها را مهیا کنید تا بتوانید با تعیین قیمت مناسب برای قرقاول‌های پرورشی خود و بالا بردن کیفیت و سلامتی آنها محدوده کار خود را توسعه دهید.

فواید گوشت قرقاول به حدی است که هر کس باید آن را در رژیم غذایی خود قرار دهد تا املاح، پروتئین، چربی و ویتامین‌های بدن خود را به‌درستی تنظیم کند و سلامتی بدن خود را به‌طور کامل حفظ کند.

 

اطلاع از قیمت انواع قرقاول موجود در بازار

قیمت انواع قرقاول‌ موجود در بازار و فروشگاه‌ها اینترنتی متفاوت است ولی بازه قیمت آنها تقریباً به یکدیگر نزدیک است. افرادی که در زمینه خرید و فروش قرقاول فعالیت می‌کنند بر اساس زحمت‌هایی که برای تهیه تخم نطفه دار یا پرورش جوجه قرقاول می‌کشند و هزینه‌هایی که مصرف می‌کنند، روی محصولات خود قیمت می‌گذارند. قرقاول‌های کمیاب یا قرقاول‌هایی که شرایط نگهداری و پرورش سخت‌تری دارند قیمت بیشتری دارند. قیمت‌های زیر مربوط نتیجه بررسی قرقاول فروشی در فروشگاه‌های اینترنتی و دیگر سایتها می‌باشد. بهتر است برای اطلاع دقیق‌تر از بازه قیمت مراکز فروش قرقاول و همچنین شرایط نگهداری و میزان سلامتی قرقاول‌های پرورشی، به‌صورت مستقیم با مسئولین هر مرکز تماس بگیرید یا با بازدید حضوری از محیط پرورشی میزان کیفیت قرقاول فروشی موجود در بازار را موردبررسی قرار دهید. در ادامه لیست قیمت قرقاول و جوجه قرقاول آمده است که با مطالعه آن می توانید متوجه رابطه بین میزان جمعیت و قیمت انواع قرقاول بشوید:


قیمت قرقاول بالغ

قرقاول آمریکایی: ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول بلژیکی: ۱ تا ۲ میلیون تومان

قرقاول لیمویی: ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان

یک جفت قرقاول لیدی: ۲ تا ۳ میلیون تومان

قرقاول ریوز: ۵۰۰ هزار تومان


قیمت جوجه قرقاول

قرقاول آمریکایی: ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول بلژیکی: ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان

قرقاول لیمویی: ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول لیدی: ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول ریوز: ۶۰۰ هزار تومان


با توجه به لیست قیمت قرقاول، متوجه شدید که قیمت جوجه قرقاول در مقایسه با قرقاول‌های ماده کمتر است به همین دلیل بهتر است افراد مبتدی کار خود را با پرورش جوجه قرقاول شروع کنند چون علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه، تجربه‌های لازم برای نگهداری را در یک محیط کوچک‌تر و قابل‌کنترل‌تر به دست می‌آورند.

افرادی که می‌خواهند در زمینه خرید یا فروش جوجه قرقاول فعالیت کنند باید نکات لازم برای به دنیا آوردن جوجه‌های سالم و همچنین نگهداری جوجه‌ها برای یک دوره مشخص را یاد بگیرند تا با بالا بردن کیفیت کار خود، گستره کسب‌وکار خود را توسعه بدهند. خرید جوجه قرقاول نیازمند یک سری اطلاعات مهم است و تمامی فروشندگان بازار فروش جوجه قرقاول در این زمینه ماهر نیستند پس فقط به سمت مراکز فروش جوجه قرقاول ارزان‌قیمت جذب نشوید، به کیفیت نیز اهمیت بدهید تا مسیر روشن‌تری داشته باشید.

 

بررسی دقیق‌تر نحوه قیمت‌گذاری مراکز فروش قرقاول

قیمت قرقاول در بازار فروش قرقاول ایران به عوامل زیادی بستگی دارد، به این صورت که شرایط نگهداری و میزان کاربرد و پراکندگی نژاد باعث افزایش یا کاهش قیمت می‌شود. به‌عنوان‌مثال، قیمت قرقاول زنده عرضه‌شده توسط یک پرورش‌دهنده که تجهیزات زیادی را برای سالن پرورشی خود در نظر گرفته و با خرید یا اجاره محیط پرورشی دچار هزینه‌های زیادی شده است باقیمت قرقاولی که یک روستانشین با شرایط کاملاً راحت‌تر و بدون نیاز به یک محیط خاص، پرورش می‌دهد، فرق می‌کند که این تفاوت قیمت کاملاً منطقی است. قیمت قرقاول ایرانی در مقایسه باقیمت قرقاول‌های دیگر کمتر است و دلیل آن دسترسی راحت‌تر به تخم نطفه دار یا جوجه قرقاول ایرانی راحت‌تر است.

قیمت جوجه قرقاول سیلور بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و قیمت قرقاول سیلور بالغ (به‌صورت جفتی) ۷۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان است. قرقاول‌های موجود در مراکز فروش قرقاول به سه دسته گوشتی، زینتی و تخم‌گذار تقسیم‌بندی شده‌اند و شخصی که می‌خواهد از قیمت قرقاول در ایران با خبر شود یا در زمینه فروش قرقاول فعالیت کند باید در مورد هدف پرورش و میزان عملکرد هر یک از نژادها اطلاعات کافی را به دست بیاورد.

قرقاول آمریکایی هم به‌عنوان پرنده زینتی و هم برای مصارف گوشتی پرورش می‌یابد چون گوشت این نژاد از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. فرق این نژاد با قرقاول ایرانی این است که روی گردن آن یک طوق سفیدرنگ وجود دارد. نژادهای دیگر که در ایران پرورش داده می‌شوند و بازار خوبی دارند، نژادهای گوشتی معمولی هستند مانند:

قرقاول هلندی

پاکستانی یا سبز

این نژادها اغلب برای تولید گوشت و فروش قرقاول مخصوص کشتار پرورش داده می‌شوند البته جنبه تزئینی هم دارند و برای تاکسیدرمی هم بکار می‌روند.

شرایط لازم برای شروع خرید و فروش قرقاول

شخصی که قصد دارد در زمینه خرید و فروش قرقاول فعالیت کند، ابتدا باید بودجه لازم برای تهیه یک مکان مناسب، تغذیه کافی، دستگاه لازم برای جوجه کشی تخم نطفه دار قرقاول را کنار بگذارد تا بعداً به خاطر هزینه‌های اضافی دچار سرگیجه نشود. اکثر مراکز فروش قرقاول به کیفیت محصولات خود اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند که با عرضه جوجه قرقاول یا قرقاول بالغ سالم یا تخم نطفه دار قرقاول یا درصد باروری بالا، رضایت مشتریان خود را جلب کنند و محدوده کاری خود را گسترش دهند.

شخصی که فضای لازم برای پرورش قرقاول در خانه خود را در اختیار دارد و کار خود را با هدف فروش قرقاول یا تخم نطفه دار جلو می‌برد باید نسبت به تغییراتی مانند کاهش اشتهای پرنده، افزایش مصرف آب، تجمع گله در قسمتی از سالن یا قفس، ژولیدگی پرها، تحرک کم، تغییر رنگ مدفوع حساس و … حساسیت نشان بدهد.

حساسیت و دقت کافی در استفاده از تجهیزات، ارائه تغذیه کافی و واکسن به‌موقع، کیفیت کار پرورش‌دهنده را بالا می‌برد و باعث می‌شود که از طریق فروش قرقاول، سود و درآمد بیشتری به دست بیاورد.

البته شخصی که در زمینه پرورش قرقاول فعالیت می‌کند به احتمال زیاد با تعداد زیادی تخم بدون نطفه هم مواجه می‌شود که شاید از ارزش غذایی آنها مطلع نباشد و آنها را بی‌مصرف بداند ولی بهتر است بدانید که:

  1. تخم قرقاول در مقایسه با تخم مرغ صنعتی دارای فسفر، آهن و ویتامین B بیشتری است و این ارزش غذایی بالا، باعث تقویت سیستم بدنی مصرف‌کننده می‌شود.
  2. امگا ۳ موجود در این تخم، برای تقویت هوش و حافظه، افزایش سرعت رشد و ضریب هوشی کودکان، بهترین مکمل برای دوران شیردهی، بدون کلسترول، درمان کم‌خونی، تنظیم خواب و کاهش استرس، درمان بیماری آسم و تشنج، استحکام عضلات و استخوان‌ها، دفع مواد رادیواکتیو و فلزات سنگین از بدن و پاک‌سازی آن بسیار مفید است.
  3. تخم قرقاول هیچ نوع حساسیتی در بدن ایجاد نمی‌کند.

علت بی نطفه بودن تخم قرقاول

هر چیزی در طبیعت افول و ظهوری دارد و حیوانات و پرندگان از این قاعده مستثنا نیستند. با آغاز فصل بهار و زنده شدن طبیعت، پرندگان نیز شروع به تخم‌گذاری و تولیدمثل می‌کنند. قرقاول‌ها هم در اواخر زمستان شروع به جفت‌گیری و تخم‌گذاری می‌کنند. دوره تخم‌گذاری قرقاول‌ها، ۴ ماه طول می‌کشد.

در اواخر فصل بهار، قرقاول‌های نر دچار ضعف جسمانی می‌شوند که همین ضعف روی میزان باروری تخم‌های حاصل از جفت‌گیری تأثیر می‌گذارد که یا کلاً بدون نطفه هستند یا درصد باروری آنها به‌قدری کم است که جوجه بعد از تولد عمر کوتاهی دارد.

به همین خاطر اگر قصد دارید که با تهیه تخم نطفه دار قرقاول، کار فروش قرقاول بالغ یا جوجه قرقاول را شروع کنید، در اواخر فصل بهار از خرید تخم نطفه دار موجود مراکز فروش قرقاول خودداری کنید حتی بهتر است، تخم‌های قرقاول سالن پرورشی خود را برای قرار دادن در دستگاه جوجه کشی انتخاب نکنید.

البته پرورش‌دهندگان باتجربه در طول مدت تخم‌گذاری به‌نوبت پرندگان نر داخل قفس را تعویض می‌کنند تا زمینه لازم برای تولید جوجه‌های قوی و سالم را فراهم کنند.

 

کلام آخر

قرقاول‌های گوشتی موجود در ایران از نژاد آمریکایی هستند چون علاوه بر قیمت پایین، از گوشت باکیفیتی برخوردار هستند. البته برخی از پرورش‌دهندگان از قرقاول پاکستانی و سفید هم به‌عنوان قرقاول گوشتی استفاده می‌کنند. قیمت قرقاول در ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد و این شما هستید که باید با توجه به هدف و میزان بودجه خود در این مورد تصمیم بگیرید. مراکز فروش قرقاول با توجه به میزان کیفیت محصولات و پرنده‌های خود قیمت‌گذاری می‌کنند و اگر شما هم قصد دارید در زمینه خرید و فروش قرقاول فعالیت کنید بهتر است با یکی از مجرب‌ترین مراکز فروش ارتباط برقرار کنید و هر آنچه برای شروع کار نیاز دارید را یاد بگیرید. تخم نطفه دار قرقاول تنها یکی از شاخه‌های شروع کار پرورش و فروش قرقاول است که انتخاب یکی مرکز مناسب برای تهیه این تخم‌ها نیاز به‌دقت و تحقیق زیاد دارد.

 

شرکت تخم نطفه دار داتکام:

شرکت تخم نطفه دار داتکام با تجربه کاری و سابقه درخشان خود آماده خدمت به شما عزیزان می‌باشد و کافی است که هدف خود را تعیین کنید و در ادامه با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا مسیر خود را پیدا کنید. تخم‌های نطفه دار شرکت تخم نطفه دار داتکام تحت شرایط کاملاً بهداشتی و استاندارد جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند. بسته‌بندی محصولات این شرکت با استفاده از تجهیزات ضدعفونی شده انجام می‌شود و این ویژگی‌ها باعث می‌شود که تخم‌ها تحت تأثیر هیچ‌گونه آلودگی خارجی قرار نگیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم نطفه دار قرقاول و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری قرقاول می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار داتکام تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *