بهترین منبع برای آشنایی با ویژگی های دستگاه جوجه کشی هوشمند | شرکت تخم نطفه دار

آشنایی کامل با دستگاه جوجه کشی هوشمند

دستگاه جوجه کشی هوشمند

فهرست مقاله:

 • آشنایی بیشتر با دستگاه جوجه کشی هوشمند
 • نخوه کار با برد دستگاه جوجه کشی هوشمند
 • نکات مربوط به خرید دستگاه جوجه کشی هوشمند

آیا زمان آن نرسیده است که به‌جای دستگاه‌هایی با تنظیمات دستی، از یک دستگاه جوجه کشی هوشمند استفاده کنید که به‌خوبی از عهده کنترل شرایط لازم برای جوجه کشی موفق تخم‌های نطفه دار بربیاید؟ دستگاه جوجه کشی هوشمند مجهز به‌تمامی موارد لازم برای جوجه کشی تخم‌های نطفه دار است و تنظیمات آن به‌صورت هوشمند انجام می‌شود. دلیل اصلی این نام‌گذاری بهره‌مندی از یک کنترلر هوشمند و پیشرفته‌ای است که کارکرد درست آن با راندمان بالا همراه است. استفاده از یک کنترلر و پردازنده قوی در ساختار دستگاه جوجه کشی باعث افزایش سرعت و کیفیت اجرای دستورالعمل‌ها می‌شود. امکانات، میزان قدرت و قیمت هر دستگاه جوجه کشی هوشمند به ساختار، کیفیت و جنس مواد مورداستفاده در ساخت آن بستگی دارد. اگر قصد دارید که در زمینه پرورش طیور مشغول به کار شوید و در زمینه جوجه کشی مبتدی هستید یا دوست دارید که این کار را با دقت و کنترل بیشتری انجام دهید، دستگاه جوجه کشی هوشمند بهترین گزینه برای شما است و اگر بتوانید یکی از بهترین دستگاه‌ها را تهیه کنید و طرز کار آن را به‌طور کامل یاد بگیرید، بعد از یک مدت به سود چند برابر دست پیدا می‌کنید که این سود می‌تواند حاصل افزایش فروش جوجه، تخم نطفه دار، تخم خوراکی و گوشت طیور باشد. ما در این مقاله، ویژگی‌ها و مزایا و همچنین طرز کار این دستگاه جوجه کشی را موردبررسی قرار می‌دهیم، اگر می‌خواهید اطلاعات لازم در این زمینه را در بهترین کیفیت در اختیار داشته باشید، ادامه مطلب را از دست ندهید:

برای تهیه تخم نطفه دار کلیک کنید.

 

 

آشنایی بیشتر با دستگاه جوجه کشی هوشمند

این دستگاه جوجه کشی فرصت ویژه‌ای را برای موفقیت پرورش‌دهندگان فراهم می‌کند چراکه میزان رطوبت و حرارت لازم برای رشد جنین‌ها به‌صورت خودکار کنترل می‌شود. پرورش‌دهنده با استفاده از این دستگاه هوشمند قادر به افزایش نرخ هچ تخم‌های تولیدی بدون نیاز به جوجه کشی طبیعی توسط مرغ می‌باشد.

دستگاه جوجه کشی ساختار مشابهی با دیگر دستگاه‌ها دارد و تنها ویژگی که این دستگاه را از بقیه متمایز می‌نماید، برد و کنترلر هوشمند آن است. البته نوع دستگاه جوجه کشی هوشمند و متریال های استفاده‌شده در ساختار آنها متفاوت است و کارخانه‌های مختلف در تلاش هستند که انتخاب‌هایی متناسب با بودجه و اعتبار خود داشته باشند؛ ولی در حالت کلی این نوع دستگاه‌ها مجهز به سنسورهای قدرتمند برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به رطوبت و حرارت، برد هوشمند برای پردازش داده‌ها و اعمال تنظیمات لازم، سیستم‌های تأمین رطوبت و … می‌باشد.

اجزای دستگاه

اجزای دستگاه

دستگاه جوجه کشی هوشمند این امکان را فراهم می‌کند که راندمان دستگاه به بهترین میزان خود برسد و همچنین اکثر دستگاه‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که پرورش‌دهنده قبل از شروع دوره جوجه کشی، نوع پرنده را مشخص کند و همین قابلیت باعث استفاده بهتر و بیشتر از این دستگاه می‌شود. اجزای کلی دستگاه جوجه کشی هوشمند عبارت‌اند از:

 • بدنه و پایه‌های مقاوم
 • کنترلر هوشمند
 • دریچه هوا
 • درب شیشه‌ای نشکن
 • شانه‌های همه‌کاره
 • سنسور محیطی
 • سنسورها مربوط به دما و رطوبت
 • راک شانه‌ها
 • ترنر خودکار

 

در ادامه به بررسی اجزای برجسته این  دستگاه جوجه کشی می‌پردازیم:

سنسور دما و رطوبت

دما و رطوبت مهم‌ترین فاکتورهای رشد نطفه و تبدیل آن به جوجه هستند به همین دلیل هرچقدر که تنظیمات مربوط به دما و رطوبت با دقت بیشتری انجام شود، نرخ هچ نیز به بالاترین میزان خود خواهد رسید. اکثر دستگاه‌ها مجهز به سنسور ثانویه نیز هستند و این باعث می‌شود که اطمینان از درستی داده‌های یک سنسور بیشتر و خرابی سنسور اصل قابل جبران باشد. سنسور دیگری که در لبه‌ی بیرونی دستگاه قرار دارد، موظف به دریافت داده‌های محیط نگهداری دستگاه است و اگر دمای بیرونی بیش‌ازحد پایین باشد، استراتژی‌های دیگر مورد هدف قرار می‌گیرد.

استفاده از شانه‌های همه‌کاره

اکثر دستگاه‌های هوشمند مجهز به این نوع شانه‌ها هستند و همین ویژگی باعث می‌شود که جوجه کشی انواع تخم‌ها از طریق یک دستگاه جوجه کشی هوشمند ممکن باشد.

برد و کنترل دستگاه

برد این دستگاه‌ها نمایش‌دهنده اطلاعات زیادی هستند و امکانات به‌روزرسانی یا اتصال این برد به دستگاه باعث افزایش کیفیت کار با این نوع دستگاه‌ها می‌شود. از امکانات مربوط به برد دستگاه جوجه کشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمایشگر دما
 • نمایشگر رطوبت
 • نمایشگر روزشمار
 • led های مربوط به هیتر، تهویه، رطوبت ساز و چرخش
 • بخش مربوط به انتخاب پرنده
 • سیستم تنظیم دستی
 • سیستم هچر

 

 

نحوه کار با برد دستگاه جوجه کشی هوشمند

برد دستگاه جوجه کشی هوشمند

دستورالعمل‌های مربوط به طرز کار دستگاه در دفترچه راهنمای هر دستگاه ارائه می‌شود به همین خاطر مطالعه این دفترچه قبل از استفاده از دستگاه، کمک شایانی به شما خواهد کرد. ما در این قسمت به بررسی نکات کلی مربوط به طرز کار با برد دستگاه می‌پردازیم:

اولین کار هنگام روشن کردن دستگاه و شروع کار، انتخاب نوع پرنده است. دما و رطوبت پیش‌فرض بر اساس این انتخاب شما تنظیم می‌شود.

بهره‌مندی از راهنمایی‌های صوتی دستگاه باعث افزایش اطلاعات شما خواهد شد به همین خاطر در صورت لزوم، با فشردن دکمه راهنما از امکانات دستگاه جوجه کشی هوشمند خود بهره‌مند شوید.

دوره جوجه کشی هر پرنده به دو قسمت تقسیم ستر و هچر تقسیم می‌شود. میزان حرارت و رطوبت مناسب برای این دو دوره متفاوت است و چرخش مهم‌ترین نیاز تخم‌های نطفه دار در دوره ستر است و این در حالی است که چرخش در دوره هچر به ضرر جنین‌های رشد یافته است. معمولاً ۳ روز آخر جوجه کشی، تحت عنوان دوره هچر شناخته می‌شود. هنگامی‌که وارد دوره هچر می‌شویم باید با فشردن دکمه مربوط به ترنر، چرخش را متوقف کنیم.

تنظیمات مربوط به دما و رطوبت با انتخاب نوع پرنده انجام می‌شود و برای اطلاع از روز جوجه کشی می‌توان از دکمه‌های مربوط استفاده کنید. اگر تمایل به تنظیم دستی دما و رطوبت دارید می‌توانید از دکمه‌های کنترلی استفاده کنید.

 

 

نکات مربوط به خرید دستگاه جوجه کشی هوشمند

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی باید نکات زیادی را مدنظر قرار دهید تا بعد از بررسی تمام جوانب بهترین انتخاب را داشته باشید. امروزه شرکت‌های زیادی در ایران در زمینه تولید و عرضه دستگاه‌ها جوجه کشی فعالیت می‌کنند و این شما هستید که باید متناسب با اهداف و بودجه خود، یکی را انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب یک دستگاه جوجه کشی مدنظر قرار دهید، جنس و کیفیت بدنه دستگاه است چون رطوبت و حرارت نقش مهمی در سلامتی جنین‌ها دارند و این فاکتورها زمانی در حد ایده آل خود باقی می‌مانند که در دستگاه عایق‌بندی شده با بدنه مقاوم در جریان باشند. از انواع جنس بدنه می‌توان به ABS، PVC و فلز اشاره کرد که هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند ولی بدنه اکثر دستگاه‌های جوجه کشی هوشمند از جنس PVC است و این متریال ۳ لایه به خاطر سبک بودن و مقاومت در برابر زنگ‌زدگی به محبوبیت زیادی دست پیداکرده است.

کیفیت قطعات و لوازم جانبی نیز نقش مهمی در انتخاب یک دستگاه جوجه کشی هوشمند دارند به همین خاطر ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن انتخابی داشته باشید که از تکنولوژی‌های جدید بهره‌مند است و این تکنولوژی‌ها را در حد مناسب ارائه می‌دهد.

 

 

نتیجه‌گیری

جوجه کشی تخم نطفه دار از مهم‌ترین اقدامات پرورش طیور است و استفاده از یک دستگاه جوجه کشی هوشمند که اکثر تنظیمات را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد و دست‌کاری شرایط لازم برای رشد جنین را راحت‌تر می‌سازد در بلندمدت باعث افزایش راندمان تولید پرورش‌دهنده می‌شود. ما در این مقاله به بررسی مختصر دستگاه جوجه کشی هوشمند، اجزای آن و فاکتورهای مهمی که در خرید دستگاه تأثیرگذار هستند پرداختیم و امیدواریم که با بهره‌مندی از این راهنمایی‌ها در مسیر شغلی خود به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید.

 

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سؤالات

و پیشنهاد‌های خود به‌صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه‌سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه‌مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

 

خرید تخم نطفه‌دار و جوجه:

برای شروع پرورش طیور، روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد و این خود شما هستید که باید متناسب با بودجه و توانایی‌های خود در این زمینه تصمیم بگیرید. خرید تخم نطفه‌دار و جوجه یا نیمچه از محبوب‌ترین روش‌های شروع است و کافی است با یکی از معتبرترین شرکت‌ها وارد ارتباط شوید و در صورت تائید، کار خود را با خرید محصول موردنظر شروع کنید. شرکت تخم نطفه‌دار دات کام، پیشرو و صاحب‌نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌های نطفه‌دار و باکیفیت‌ترین جوجه‌ها و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری هر نوع نژاد از پرنده‌ها می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

 

در ادامه بخوانید:

آشنایی با دستگاه جوجه کشی صنعتی

آشنایی با دستگاه جوجه کشی خانگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *