آیا برای آشنایی با ویژگی های تخم بوقلمون آماده اید؟- شرکت تخم نطفه دار

با تمامی ویژگی‌های تخم بوقلمون آشنا شوید

تخم بوقلمون

تخم نطفه دار غاز

تخم بوقلمون یکی از تخم‌های محبوب در جهان است که جایگاه خود را در سبد غذایی اکثر مردم پیداکرده است. این تخم در مقایسه با تخم مرغ بزرگ‌تر و مغذی‌تر است. تخم نطفه دار بوقلمون و بدون نطفه هرکدام کاربرد خاص خود را دارند و با استفاده درست از هرکدام می‌توان به بالاترین سود در کار پرورش بوقلمون رسید. در این مقاله به بررسی دقیق‌تر هرکدام می‌پردازیم، با ادامه مطلب همراه باشید:

 

 

بررسی ترکیبات تخم بوقلمون

محتویات این تخم، ترکیبی از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری بدن می‌باشد به همین دلیل قرار گرفتن آن در رژیم غذایی یک امتیاز بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

– استفاده منظم از این تخم می‌تواند عملکرد سیستم عصبی و فعالیت مغز انسان را تحت تأثیر قرار دهد.

– وجود ویتامین‌های گروه B در تخم بوقلمون باعث افزایش ایمنی بدن، تسریع فرآیندهای متابولیکی، رفع   خستگی و خواب‌آلودگی می‌شود.

– بهره‌مندی کودکان زیر ۱ سال از ویتامین D موجود در این تخم، احتمال بروز پوکی استخوان و راشیتیسم را در آنها کمتر می‌کند.

– استفاده از پروتئین خام موجود در زرده تخم بوقلمون باعث درمان اسید معده می‌شود. به این صورت که با پوشاندن دیواره‌ها، درد را کاهش می‌دهد و میزان اسید معده را نرمال می‌کند.

– ترکیب فسفر و کلسیم موجود در محتویات تخم باعث بازسازی و تقویت سیستم اسکلتی می‌شود. از طرف دیگر، ویتامین A هم نقش تقویت بینایی را بر عهده دارد.

– تخم‌های بوقلمون دارای خواص مفیدی برای تقویت ناخن و مو هستند و اتصال رادیکال‌های آزاد E به حفظ زیبایی پوست کمک می‌کند.

ارزش غذایی هر تخم بوقلمون

پروتئین – ۱۳٫۷ گرم

چربی – ۱۱٫۹ گرم

کربوهیدرات – ۱٫۱ گرم

آب – ۷۳ گرم

توصیه‌شده است که برای اشباع بدن با اجزای پروتئین، ۲ یا ۳ عدد تخم بوقلمون (در طول هفته) در رژیم غذایی خود قرار دهید. مصرف این میزان برای عادی‌سازی اضافه‌وزن و تقویت توده عضلانی مفید است.

در هر ۱۰۰ گرم تخم بوقلمون ۱۷۰ کیلوکالری وجود دارد به همین دلیل با این میزان چربی و کالری، مصرف بیش‌ازاندازه آن برای بدن مضر است. اعتقاد بر این است که مفیدترین تخم بوقلمون تخمی است که در تابستان تولید می‌شود چون در این دوره، رژیم غذایی بوقلمون مولد با گیاهان تازه تکمیل می‌شود.

 

 

مقایسه تخم نطفه دار بوقلمون و تخم بوقلمون بدون نطفه

تخم‌هایی که در دوره جفت‌گیری و تخم‌گذاری تولید می‌شوند به دو دسته نطفه دار و بدون نطفه تقسیم‌بندی می‌شوند. تخم‌های نطفه دار حاصل جفت‌گیری موفق بوقلمون نر و ماده یا تلقیح مصنوعی هستند و هنگام قرار گرفتن در شرایط حرارتی و رطوبتی مناسب شروع به رشد سلولی می‌کنند تا به جوجه تبدیل شوند. در مقابل، بوقلمون ماده بالغ خود به‌تنهایی و بدون جفت‌گیری هم قادر به تخم‌گذاری است و تخم‌هایی که با این شرایط تولید می‌شوند، صد در صد بدون نطفه هستند و بهتر است فقط برای مصارف غذایی استفاده شوند چون قرار دادن آنها در دستگاه جوجه کشی فایده‌ای که ندارد هیچ، بلکه به ضرر جنین‌های در حال رشد است.

سلول های رشد یافته جنین

|تخم نطفه دار بوقلمون|

البته عوامل زیادی روی باروری تخم‌های بوقلمون تأثیر می‌گذارد به این صورت که اگر بوقلمون مولد قوی نباشد یا به خاطر جفت‌گیری‌های مداوم و زیاد، قدرت جنسی خود را ازدست‌داده باشد در صورت جفت‌گیری با یک بوقلمون ماده باز هم احتمال نابارور شدن تخم‌ها بسیار زیاد است.

علاوه بر این، در حالت عادی بوقلمون نر و ماده به خاطر جثه بزرگ، مشکلاتی در بارور کردن تخم‌ها دارند و این مشکل زمانی حل می‌شود که از یک بوقلمون نر بسیار قوی برای جفت‌گیری استفاده شود. با توجه به این شرایط، بهترین کاری که می‌شود انجام داد این است که با جمع‌آوری اسپرم بوقلمون نر قوی و تزریق آن به بوقلمون‌های ماده، مانع تولید تخم‌های نابارور یا تخم‌هایی با درصد هچ پایین شد.

 

 

افزایش باروری تخم بوقلمون

باروری تخم‌های بوقلمون برای پرورش‌دهنده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل اهمیت تولیدمثل موفق بوقلمون‌ها، افزایش سود فروشنده و کاهش هزینه خریدار است. مشکل باروری از زمان شروع پرورش بوقلمون وجود داشت حتی در صورت سالم بودن بوقلمون‌های مولد و کنترل بهینه شرایط، باز هم این مشکل وجود خواهد داشت. دلیل آن افزایش تولید نژادهای بزرگ و سنگین‌وزن است که باروری از طریق جفت‌گیری را دچار مشکل کرده است و باعث شده است که اکثر پرورش‌دهندگان بوقلمون جهان با استفاده از تلقیح مصنوعی این مشکل را حل کنند و به سود چند برابر دست پیدا کنند. البته خود تلقیح مصنوعی نیز با مشکلاتی همراه بوده است و همین باعث شده است پرورش‌دهندگان آمریکایی به دنبال راه چاره طبیعی باشند.

محققان با انجام مطالعات و بررسی داده‌ها متوجه شدند که بعضی از مرغ‌ها هرگز تخم بوقلمون بارور تولید نمی‌کنند یا فقط بعضی‌اوقات قادر به تولید تخم‌هایی با میزان باروری متوسط هستند. برخی از بوقلمون‌ها هم در یک دوره تخم بارور تولید می‌کنند و سپس برای مدت معینی میزان باروری تخم‌های آنها به صفر نزدیک می ‌شود.

نتیجه این مطالعات باعث به وجود آمدن یک روش برای ترکیب صحیح از بوقلمون‌های نر و ماده شد. به این صورت که نصف نرها به‌صورت همزمان در داخل گله قرار بگیرند و به‌صورت چرخشی جای خود را با نرهای دیگر عوض کنند. این روش تا حدی اولویت نر و ماده‌های خاص را برای جفت‌گیری از بین برد و درنتیجه باعث افزایش باروری تخم‌ها شد.

پرورش‌ دهنده باید با توجه به بودجه و امکانات خود، روش مناسبی برای تولید تخم بوقلمون نطفه دار در نظر بگیرد.

 

 

نتیجه‌گیری

تخم بوقلمون جایگاه خاصی را در بین مردم و پرورش‌دهنده‌ها پیداکرده است. خواص تخم بوقلمون باعث شده است که مردم برای حفظ سلامتی و تقویت عملکرد بدن آن را در سبد غذایی خود قرار دهند البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که تخم بوقلمون به‌صورت مستقیم در فروشگاه‌ها زنجیره‌ای عرضه نمی‌شود و برای تهیه آن باید از پرورش‌دهنده‌ها یا فروشگاه‌های اینترنتی اقدام کنید. نقش اصلی در توسعه پرورش بوقلمون مربوط به تخم نطفه دار بوقلمون است به‌طوری‌که پرورش‌دهنده می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلفی مانند جوجه کشی یا فروش آنها، به درآمد بیشتری دست پیدا کند.

شرکت تخم نطفه دار، پیشرو صاحب‌نام در فروش تخم نطفه دار بوقلمون در خدمت شما مشتریان عزیز است. تخم‌های نطفه دار این شرکت از مزارع کاملاً بهداشتی جمع‌آوری و تحت شرایط بهینه نگهداری می‌شوند و آماده عرضه به شما عزیزان می‌باشند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌ نطفه دار بوقلمون و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری بوقلمون می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

ویکی پدیا

تخم نطفه دار غاز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *