هر آنچه که باید در مورد دستگاه جوجه کشی بوقلمون بدانید! - شرکت تخم نطفه دار

هر آنچه که باید در مورد دستگاه جوجه کشی بوقلمون بدانید!

دستگاه جوجه کشی بوقلمون

مقاله زیر در مورد کلمات مقابل شرح میدهد : دستگاه جوجه کشی بوقلمون , قیمت دستگاه جوجه کشی بوقلمون , جوجه کشی بوقلمون با دستگاه

تخم نطفه دار غاز

دستگاه جوجه کشی بوقلمون به عنوان یک مادر مصنوعی نقش مهمی در کار پرورش بوقلمون ایفا می‌کند. باوجوداینکه بوقلمون ماده خود به‌تنهایی قادر به جوجه کشی تخم‌های خود است ولی استفاده از دستگاه برای جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون یک مزیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود. بیشتر بوقلمون‌های ماده، مادران خوبی نیستند و در حین جوجه کشی با سهل‌انگاری‌های خود باعث مرگ جنین‌ها می‌شوند. البته به این نکته نیز توجه کنید که بوقلمون ماده حین جوجه کشی طبیعی، قادر به تخم‌گذاری نیست و این توقف به‌نوعی مانع توسعه کسب‌وکار می‌شود. افرادی که این کار را به عنوان شغل اصلی انجام می‌دهند و درآمد حاصل از این کار نقش مهمی در زندگی آنها دارد، به‌جای همکاری با ماده‌ها بهتر است با واردکردن یک دستگاه جوجه کشی بوقلمون به مزرعه خود، اولین قدم را در مسیر پیشرفت خود بردارند.

جوجه کشی مصنوعی باعث می‌شود که ریسک مرگ جنین‌ها به حداقل برسد چون شرایط لازم برای رشد جوجه‌ها مانند دما، رطوبت، تهویه و چرخش توسط انسان مدیریت می‌شود و دقت بالا در تأمین این عوامل، نرخ جوجه کشی را به حداکثر می‌رساند.

دستگاه جوجه کشی بوقلمون این امکان را فراهم می‌کند که تعداد زیادی از تخم‌های نطفه دار بوقلمون به‌صورت یکجا و هم‌زمان دوره ۲۸ روزه خود را تحت شرایط ایده آل بگذرانند و به جوجه‌های سالمی تبدیل شوند. داشتن برنامه منظم برای دوره جمع‌آوری، نگهداری و جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون کلید موفقیت در کار پرورش بوقلمون است. در ادامه به بررسی شرایط لازم برای رشد جنین‌های موجود در دستگاه جوجه کشی بوقلمون می‌پردازیم:

درجه حرارت

دمای ایده آل برای دستگاه جوجه کشی مجهز به فن، ۹۹ درجه فارنهایت است. دستگاه بدون فن به دمای نسبتاً بیشتری نیاز دارد و کافی است ۹۹ درجه فارنهایت را به‌اندازه ۲ تا ۳ درجه فارنهایت اضافه کنید تا تخم نطفه دار بوقلمون روند رشد درستی داشته باشد. در هر دو روش برای اندازه‌گیری دما، دماسنج را نزدیک تخم‌ها نگه دارید تا دما را به‌صورت دقیق تنظیم کنید.

رطوبت

رطوبت مناسب برای دستگاه جوجه کشی بوقلمون ۵۵ تا ۶۰ درصد است. رشد و نمو جنین در طی دوره جوجه کشی وابسته به مایعات موجود در داخل تخم است. اگر رطوبت داخل دستگاه بیش‌ازحد مجاز باشد، مایعات سفیده به‌اندازه کافی خشک نمی‌شوند و احتمال غرق شدن جنین افزایش پیدا می‌کند. میزان رطوبت با استفاده از لامپ رطوبت یا دستگاه رطوبت‌سنج اندازه‌گیری می‌شود و نتیجه حاصل از لامپ رطوبت دقیق‌تر است البته به شرطی که نحوه استفاده درست از آن را بلد باشید.

تهویه

پوسته تخم بوقلمون دارای منافذ زیادی می‌باشد که کار انتقال گاز اکسیژن و کربن دی‌اکسید را انجام می‌دهند. جنین بوقلمون در حال رشد به اکسیژن نیاز دارد و این اکسیژن باید توسط دستگاه جوجه کشی تأمین شود. البته تجمع کربن دی‌اکسید در داخل تخم هم زندگی جنین را به خطر می‌اندازد به همین دلیل پرورش‌دهنده باید توسط دستگاه جوجه کشی بتواند درصد ایده آلی از این دو گاز را در داخل دستگاه حفظ کند. کنترل تهویه یک عمل متعادل‌سازی است که البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که افزایش تهویه، میزان رطوبت و حرارت موجود در دستگاه را کاهش می‌دهد.

چرخش تخم

تخم نطفه دار بوقلمون باید در ۲۵ روز اول دوره جوجه کشی خود، ۵ تا ۷ بار در روز چرخانده شوند و با تغییر موقعیت، قابلیت جوجه کشی خود را حفظ کند. در روزهای اولیه سلول‌ها و رگ‌های تشکیل‌شده حساسیت بیشتری دارند و احتمال شکستن آنها بسیار زیاد است به همین دلیل در اوایل دوره جوجه کشی، عمل چرخاندن را با دقت و حساسیت بیشتری انجام دهید. تخم‌ها به‌هیچ‌عنوان نباید در ۳ روز آخر چرخانده شوند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که باز و بسته کردن زیاد در دستگاه جوجه کشی بوقلمون باعث به هم خوردن تنظیمات حرارت و رطوبت می‌شود و در حد توان سعی کنید از دستگاه جوجه کشی بوقلمون مجهزی استفاده کند که کار چرخش به‌صورت خودکار انجام شود.

نور آزمایی

سلول‌ها و رگ‌های جنین در حال رشد در معرض نور آشکار می‌شوند به همین دلیل پرورش‌دهندگان از روز ۷ به بعد با استفاده از یک چراغ‌قوه یا منبع نور قوی، میزان رشد جنین را بررسی می‌کنند. انجام نور آزمایی یکی از اصول اساسی دوره جوجه کشی است چون حضور تخم‌های بدون نطفه در کنار تخم‌های نطفه دار نتیجه‌ای جز آلودگی جنین‌های در حال رشد ندارد.

روز هچ

در روزهای آخر، میزان تهویه و رطوبت را افزایش دهید. هرگونه دست‌کاری و کمک به جوجه در حین شکستن پوسته ممنوع است، چون این کار نه‌تنها به جوجه کمکی نمی‌کند بلکه در صورت بی‌احتیاطی پرورش‌دهنده، این امکان وجود دارد که جنین دچار خونریزی و مرگ شود. رطوبت در این دوره بسیار مهم است چون خشک بودن پوسته، بیرون آمدن جوجه را سخت‌تر می‌کند به همین دلیل از باز و بسته کردن بیش‌ازحد در دستگاه در این دوره پرهیز کنید.

 

قیمت دستگاه جوجه کشی بوقلمون

دستگاه جوجه کشی بوقلمون نقش مهمی در کار پرورش بوقلمون دارد و پرورش‌دهنده‌ها بدون هیچ دغدغه‌ای حاضر به خرید یک دستگاه باکیفیت هستند چون می‌دانند کلید موفقیت و توسعه کسب‌وکار آنها است. پرورش‌دهنده باید بتواند مسیر و هدف خود را از قبل شناسایی کند و متناسب با آن دستگاهی با امکانات و ظرفیت ایده آل تهیه کند. دستگاه‌های جوجه کشی بوقلمون موجود در بازار در هر بازه قیمتی وجود دارند و این خود پرورش‌دهنده است که باید در مورد میزان کیفیت، ظرفیت جوجه کشی، تجهیزات و امکانات لازم برای کار خود تصمیم بگیرد.

اگر به عنوان تازه‌کار در این مسیر قدم برمی‌دارید بهتر است ابتدا برای شروع کار دستگاهی با ظرفیت و هزینه کمتر تهیه کنید و سپس با پیشرفت کار و آشنایی با شرایط جوجه کشی از درآمد به‌دست‌آمده برای ارتقا دستگاه خود استفاده کنید.

عوامل مؤثر روی قیمت دستگاه جوجه کشی

قیمت‌های دستگاه جوجه کشی بوقلمون موجود در بازار کمی متفاوت است و این موضوع به معنای این نیست که برخی از افراد گران‌فروش هستند و به خاطر سود شخصی، قیمت دستگاه جوجه کشی را تغییر می‌دهند.

طبق روال همیشگی برندهای خارجی طرفدار بیشتری نسبت به برندهای داخلی دارند که البته نمی‌توان نتیجه گرفت که کیفیت برندهای خارجی بهتر است. قیمت برندهای خارجی بر اساس نوسانات ارز محاسبه می‌شود و متأسفانه وضعیت بازار به‌گونه‌ای است که قیمت یک دستگاه جوجه کشی خارجی بی‌کیفیت از یک دستگاه جوجه کشی داخلی مجهز بیشتر می‌شود و همین‌جاست که پرورش‌دهنده دچار اشتباه می‌شود و گول برند را می‌خورد درحالی‌که کیفیت تجهیزات دستگاه جوجه کشی داخلی به‌مراتب بیشتر و بهتر است.

سنسور دما و رطوبت از عوامل تأثیرگذار روی قیمت دستگاه جوجه کشی هستند و بالا بودن کیفیت این سنسورها باعث افزایش قیمت یک دستگاه جوجه کشی می‌شود.

ظرفیت، جنس بدنه، کیفیت تجهیزات، فنّاوری‌های بکار رفته برای بالا بردن میزان هوشمندی دستگاه و خدمات پس از فروش شرکت موردنظر ازجمله عوامل دیگری است که باعث تعیین بازه قیمتی دستگاه جوجه کشی بوقلمون می‌شود.

بررسی قیمت دستگاه جوجه کشی بوقلمون شرکت آرازسان

گروه صنعتی آرازسان از شرکت‌های برتر در بازار فروش دستگاه جوجه کشی بوقلمون است و محصولات این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. دستگاه‌های جوجه کشی این شرکت در ظرفیت‌ها و قیمت‌های مختلف عرضه می‌شود و کارشناسان فروش تحت هر شرایطی آماده پاسخگویی و راهنمایی مشتریان عزیز هستند. در ادامه لیست قیمت دستگاه‌های جوجه کشی بوقلمون با تفکیک ظرفیت و مدل آمده است:

قیمت دستگاه جوجه کشی بوقلمون

 

کلام نهایی

تخم نطفه دار بوقلمون در توسعه کار پرورش بوقلمون حرف اول را می‌زند. البته، وجود یک دستگاه جوجه کشی بوقلمون باکیفیت باعث تسریع روند رشد کسب‌وکار می‌شود و افرادی که به کار پرورش بوقلمون با دید شغل اصلی نگاه می‌کنند باید در این زمینه انتخاب‌های درستی داشته باشند تا در مدت کوتاه شروع به کسب سود و درآمد ایده آل خود بکنند. قیمت دستگاه‌های جوجه کشی موجود در بازار بر اساس عواملی مختلفی مانند برند، میزان امکانات و کیفیت ساختار مشخص می‌شود و اگر نیاز به یک دستگاه جوجه کشی بوقلمون باکیفیت دارید، باید آمادگی لازم برای پرداخت یک هزینه بیشتر را نیز داشته باشید.

شرکت تخم نطفه‌دار، پیشرو صاحب‌نام در فروش تخم نطفه دار انواع طیور در خدمت شما مشتریان عزیز است. تخم‌های نطفه دار این شرکت از مزارع کاملاً بهداشتی جمع‌آوری و تحت شرایط بهینه نگهداری می‌شوند و آماده عرضه به شما عزیزان می‌باشند.

 

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌ نطفه دار بوقلمون و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری بوقلمون می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

 

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

تخم نطفه دار غاز

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 دیدگاه برای “هر آنچه که باید در مورد دستگاه جوجه کشی بوقلمون بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *