بررسی کاربرد و ویژگی‌های ۸ مورد از انواع نژاد بوقلمون

amin sokhnvarنویسنده: amin sokhnvar
بازدید: 205 بازدید

همه ما می‌دانیم که بوقلمون جزو پرندگان زیبا و مهم دنیا است و وجود انواع نژاد بوقلمون در دنیا باعث می‌شود که پرورش‌دهندگان بر اساس هدف و آب‌وهوای منطقه پرورشی خود بهترین نژاد را انتخاب کنند و مسیر روشن‌تری در این عرصه پیش رو داشته باشند. گوشت بوقلمون اهمیت ویژه‌ای در نزد تمام مردم جهان مخصوصاً کشورهای آمریکایی دارد به این صورت که اکثر مردم برای غذای شب اول سال نو، گوشت بوقلمون را ترجیح می‌دهند چون اعتقاد آنها بر این است که این گوشت برای سال جدید خیروبرکت به همراه می‌آورد. طعم گوشت و میزان گوشت دهی هر یک از انواع نژاد بوقلمون باهم فرق می‌کند و هر نژاد دارای صفات مطلوبی است بنابراین انتخاب نژاد مناسب به ترجیحات و منطقه پرورش‌دهنده بستگی دارد. ما در این مقاله به بررسی رایج‌ترین نژادهای بوقلمون می‌پردازیم و ویژگی‌ها و کاربرد هرکدام را به‌طور کامل پوشش می‌دهیم، مطمئناً مطالعه این مقاله باعث افزایش سطح آگاهی شما نسبت به نژادهای مختلف می‌شود، پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، ادامه مطلب را از دست ندهید:

برای تهیه تخم نطفه‌دار کلیک کنید:

برای تهیه تخم نطفه‌دار بوقلمون کلیک کنید:

 

۸ مورد از انواع نژاد بوقلمون

 

بوقلمون رویال پالم

رویال پالم در انواع نژاد بوقلمون

نژاد رویال پالم یکی از انواع نژاد بوقلمون اهلی است که از انگلستان سرچشمه می‌گیرد. این بوقلمون از معدود نژادهایی است که هدف اصلی پرورش آن تولید گوشت نمی‌باشد. این نژاد بیشتر به‌عنوان یک نژاد زینتی شناخته می‌شود و دلیل آن، ظاهر متفاوت و منحصربه‌فرد این پرنده می‌باشد. در حالت کلی، این نژاد عمدتاً به‌عنوان پرنده زینتی پرورش داده می‌شود و گزینه خوبی برای نگهداری بوقلمون در مزرعه کوچک می‌باشد.

بااینکه میزان جمعیت این نژاد در کل جهان رو به افزایش است ولی در لیست نژادهای دامی آمریکا به‌عنوان پرنده‌ی در معرض خطر انقراض ثبت شده است. در ادامه به بررسی خصوصیات کامل این نژاد زیبا می‌پردازیم:

رویال پالم، بوقلمونی با اندازه نسبتاً کوچک و ظاهر بسیار زیبا است که تضاد رنگی بین پرهای سفید و حاشیه‌های سیاه، زیبایی و ابهت خاصی به این پرنده داده است. دم بوقلمون رویال پالم به رنگ سفید است ولی پرهای سایر قسمت‌های بدن دارای باندهای سیاه‌رنگ می‌باشند.

صورت آبی‌رنگ، سر سفیدرنگ، منقار شاخی رنگ و زائده‌های گوشتی قسمت چانه قرمزرنگ باعث ایجاد یک ظاهر زیبا و متفاوت شده است و وقتی به ترکیب این رنگ‌های جذاب با پرهای سیاه و سفید نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که چرا این بوقلمون به‌عنوان نژاد زینتی شناخته می‌شود.

بوقلمون‌های رویال پالم فعالیت زیادی دارند و علاقه زیاد آنها به جستجوی غذا و مصرف علوفه باعث می‌شود که پرورش‌دهنده نگرانی کمتری در مورد تأمین غذای آنها داشته باشد. شاید فکر کنید که بوقلمون‌ها قادر به پرواز نیستند ولی این کاملاً اشتباه است، این پرنده با وزن متوسط در پرواز نیز عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد.

از ویژگی‌های رفتاری برجسته بوقلمون رویال پالم نر می‌توان به پرخاشگری و حالت تهاجمی آن اشاره کرد و در مقابل رویال پالم ماده با حس مادرانه قوی خود شناخته می‌شود و در مراقبت از تخم‌ها و جوجه‌های خود بسیار مسئولیت‌پذیر هستند. این بوقلمون تخم‌های کمرنگ کرمی – قهوه‌ای می‌گذارد که دارای لکه‌های ریزی هستند.

این نژاد برای کسب‌وکارهای تجاری تولید گوشت بوقلمون مناسب نیست ولی برای تولید گوشت خانگی، کنترل حشرات موجود در محیط اطراف خانه و مزرعه و موارد نمایشی گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد.

مشخصات کامل نژاد رویال پالم در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: موارد نمایشی و زینتی

ویژگی‌های رفتاری برجسته: علوفه خوار فعال، صرفه‌جویی در مصرف غذا و عملکرد خوب در پرواز

وزن بدن رویال پالم نر: ۱۰ – ۷٫۲۵ کیلوگرم

وزن بدن رویال پالم ماده: ۵٫۵ – ۴٫۵ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: پرهای سفید با حاشیه سیاه

کشور/ شهر مبدأ: بریتانیا

 

بوقلمون اسلیت

بوقلمون اسلیتبوقلمون اسلیت یکی از نژادهای خانگی ایالات متحده است به‌عنوان بوقلمون اسلیت آبی و لاوندر نیز شناخته می‌شود. منشأ اصلی این نژاد ناشناخته است ولی نظریه‌هایی بر این مبنا وجود دارد که نژاد اسلیت از تلاقی نورفولک سیاه و یک بوقلمون وحشی شرقی به وجود آمده است.

بوقلمون اسلیت پرنده‌ای با جثه متوسط تا بزرگ و ظاهر بسیار زیبا و متفاوت می‌باشد که پرهای بدن آن به رنگ خاکستری مایل به آبی است و این نوع رنگ‌بندی باعث تمایز آن با سایر انواع نژاد بوقلمون می‌شود.

سر، ناحیه اطراف چشم و زائده‌های گوشتی ناحیه گردن و چانه ترکیبی زیبا از رنگ‌های آبی، قرمز و سفید هستند. منقار این نژاد شاخی رنگ است که با چشمان قهوه‌ای و پرهای ریش مانند موجود در ناحیه سینه بوقلمون اسلیت نر به رنگ سیاه می‌باشد.

نژاد اسلیت در دسته انواع نژاد بوقلمون گوشتی قرار دارد و عمدتاً برای تولید گوشت پرورش می‌یابد. عطر و طعم گوشت بوقلمون اسلیت بسیار عالی است و هنگام کشتار، لاشه‌ای با اندازه مناسب تولید می‌کند. از ویژگی‌های رفتاری این بوقلمون می‌توان به مقاومت بدنی بالا، مطیع و سازگار بودن آن اشاره کرد.

مشخصات کامل نژاد اسلیت در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: قوی و مقام، رفتار سازگار و آرام

وزن بدن اسلیت نر: ۱۰٫۵ کیلوگرم

وزن بدن اسلیت ماده: ۶٫۳ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: خاکستری مایل به آبی

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون سیاه

بوقلمون سیاهبوقلمون سیاه از جزو انواع نژاد بوقلمون اروپایی است و با نام‌های دیگر نورفولک سیاه یا بوقلمون سیاه اسپانیایی نیز شناخته می‌شود. بوقلمون‌های سیاه در اوایل دوره خود نادر بودند ولی بعدها استقبال زیاد پرورش‌دهندگان از این بوقلمون باعث افزایش جمعیت آن شد.

بوقلمون سیاه پرنده‌ای با اندازه متوسط تا بزرگ و ظاهری بسیار زیبا و جذاب است. طرح و رنگ پرهای بدن این نژاد به‌گونه‌ای است که هنگام قرار گرفتن در مقابل نور خورشید به رنگ سبز براق درمی‌آید و ترکیب بخش‌های سیاه مات با رنگ سبز براق جذابیت خاصی به این بوقلمون می‌دهد.

منقار این بوقلمون به رنگ سیاه است و زائده‌های گوشتی ناحیه سر تا چانه ترکیبی از رنگ سفید و قرمز است و به خاطر ترکیب با صورت آبی و چشمان مشکی زیبایی خاصی پیدا می‌کند. ساق و انگشتان پای بوقلمون سیاه بزرگ‌سال به رنگ صورتی است و پوست بدن آن برخلاف پرهای آن به رنگ سفید است.

بوقلمون سیاه نیز در دسته انواع نژاد بوقلمون گوشتی قرار دارد و بیشتر برای تولید گوشت پرورش می‌یابد. عطر و طعم فوق‌العاده گوشت بوقلمون سیاه توجه مصرف‌کننده را به خود جلب می‌کند و همین ویژگی‌ها، این گوشت را به گزینه‌های برتر طرفداران گوشت بوقلمون تبدیل کرده است. از ویژگی‌های رفتاری برجسته این پرنده می‌توان به مقاومت بدنی بالا و وابستگی زیاد آن به پرورش‌دهنده اشاره کرد.

مشخصات کامل نژاد سیاه در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: مطیع، وابستگی به پرورش‌دهنده و مقاوم بودن در برابر بیماری و شرایط آب‌وهوایی مختلف

وزن بدن بوقلمون سیاه نر: ۱۰٫۵ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون سیاه ماده: ۶٫۵ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: سیاه

کشور/ شهر مبدأ: اروپا

 

 بوقلمون بوربون قرمز

بوربون قرمز در انواع نژاد بوقلمونبوقلمون بوروبون قرمز یکی از نژادهای اهلی ایالات متحده است که نام‌گذاری آن بر اساس شهرستان مبدأ بوربون و رنگ‌های آن انجام شده است. این نژاد از تلاقی بوقلمون هلندی و برنز ایجاد شده است و برای اولین بار در سال ۱۹۰۹ به‌عنوان یک نژاد بوقلمون متفاوت شناخته شد. در حال حاضر این نژاد یکی از محبوب‌ترین نژادهای اصیل محسوب می‌شود و به خاطر گوشت باکیفیتی که تولید می‌کند در اولویت پرورش‌دهندگان قرار دارد.

ظاهر پرنده بوربون قرمز بسیار شگفت‌انگیز و زیبا است. رنگ پرهای این بوقلمون به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای است و ترکیب این رنگ زیبا با پرهای پرواز و دم سفید زیبایی خاصی به این پرنده داده است.

منقار بوقلمون بوروبون قرمز به رنگ شاخی روشن است ولی پایه منقار نسبت به انتهای بیرونی آن رنگ تیره‌تری دارد. زائده گوشتی این بوقلمون به رنگ قرمز است که به سفید مایل به آبی نیز تغییر می‌کند.

بوقلمون بوروبون قرمز یکی از معروف‌ترین نژادهای گوشتی می‌باشد و بیشتر برای تولید گوشت پرورش می‌یابد. البته زیبایی این نژاد به حدی ست که برخی از پرورش‌دهندگان از آن برای موارد نمایشی نیز استفاده می‌کنند.

از ویژگی‌های رفتاری برجسته این پرنده می‌توان به علاقه زیاد آن به علوفه خواری، توانایی بالا در جستجوی غذا در مراتع، مقاومت بدنی بالا، رفتار مطیع و سازگار آن اشاره کرد.

مشخصات کامل نژاد بوروبون قرمز در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت و موارد نمایشی

ویژگی‌های رفتاری برجسته: سازگاری زیاد، رفتار مطیعانه، علاقه زیاد به جستجوی غذا و مصرف علوفه مقاومت بدنی بالا

وزن بدن بوقلمون بوربون قرمز نر: ۱۵ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون بوربون قرمز ماده: ۸٫۲ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: ترکیب رنگ قرمز و سفید

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون ناراگانست

بوقلمون ناراگانست

این بوقلمون یکی از انواع نژاد بوقلمون Meleagris gallopavo است که از ایالات متحده سرچشمه می‌گیرد. این نژاد از تلاقی بوقلمون وحشی شرقی و بوقلمون اهلی به وجود آمده است. بااینکه این نژاد به‌اندازه به بوقلمون‌های برنز محبوبیت ندارد ولی همچنان برای کسب‌وکارهای تجاری پرورش بوقلمون ارزشمند است.

بوقلمون ناراگانست پرنده‌ای بزرگ با ظاهر بسیار بزرگ است و پرهای این پرنده، ترکیبی زیبا از سیاه، برنزه، خاکستری و سفید است. این بوقلمون شباهت زیادی با بوقلمون برنز دارد ولی پرهای سیاه و سفید و مات جایگزین رنگ‌بندی متمایز بوقلمون برنز شده است. این نژاد دارای ریش سیاه، منقار شاخی و سر و گردن بدن پر می‌باشد که سر و گردن آن از قرمز تا سفید مایل به آبی متغیر است.

بوقلمون ناراگانست پرنده‌ای بسیار زیبا است و عمدتاً برای تولید گوشت پرورش می‌یابد اما برخی از پرورش‌دهندگان از زیبایی آن نیز بهره‌مند می‌شوند و برای اهداف زینتی و سرگرمی نیز به پرورش این بوقلمون می‌پردازند.

مقاومت بدنی بالا، روحیه آرام و عملکرد فوق‌العاده در جوجه‌کشی تخم‌ها و نگهداری از جوجه‌ها از ویژگی‌های رفتاری این پرنده زیبا می‌باشد. همچنین، بوقلمون ناراگانست به دلیل بلوغ زودرس، تولید عالی تخم و گوشت از محبوبیت زیادی برخوردار است. این پرنده عملکرد خوبی در دویدن و پرواز دارد و به خاطر علاقه زیاد به علوفه خواری و تغذیه از حشرات، جیرجیرک‌ها و ملخ‌ها و عدم نیاز به تغذیه زیاد مشکل زیادی از بابت تأمین غذا برای پرورش‌دهنده به وجود نمی‌آورد.

مشخصات کامل نژاد ناراگانست در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت، موارد نمایشی

ویژگی‌های رفتاری برجسته: روحیه آرام، مقامت بدنی بالا، بلوغ زودرس، تخم‌گذاری و گوشت دهی عالی

وزن بدن بوقلمون ناراگانست نر: ۱۳٫۷ – ۱۰ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون ناراگانست ماده: ۷٫۲۵ – ۵٫۵ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: ترکیبی زیبا از رنگ‌های سیاه، برنز، خاکستری و سفید

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون سفید سینه پهن

بوقلمون سفید سینه پهنبوقلمون سفید سینه پهن یکی از انواع نژاد بوقلمون اهلی متعلق به ایالات متحده است و از نظر تجاری، محبوب‌ترین پرنده‌ای است که برای تولید گوشت پرورش می‌یابد و تعداد بوقلمون‌های پرورشی سفید سینه پهن بیشتر از انواع نژاد بوقلمون می‌باشد.

این نژاد از تلاقی بوقلمون سفید هلندی و برنز به وجود آمده است و به نژاد غالب بازار تبدیل‌شده است و به نژادی ‌شده است که اکثر آمریکایی‌ها با آن آشنا هستند.

بوقلمون سفید سینه پهن پرنده‌ای بزرگ با لاشه گوشتی بیشتر است و به همین دلیل است که اکثر پرورش‌دهندگان تلاش می‌کنند که این بوقلمون را پرورش دهند و سود حاصل از این کار را چند برابر کنند.

رنگ بدن این پرنده سفید خالص است که با پاهای صورتی، ریش‌های سیاه و زائده‌های گوشتی قرمز ترکیب شده است، البته بوقلمون ماده سفید و جوجه‌ها معمولاً به رنگ زرد هستند.

همانطورکه قبلاً نیز اشاره شد این پرده یک نژاد گوشتی است و به‌طور عمده و تجاری برای تولید گوشت مورداستفاده قرار می‌گیرد و میزان گوشت دهی بالا باعث شده است که در سراسر جهان به محبوبیت برسد و یک گزینه عالی برای تولید گوشت باشد.

استخوان‌ها و پاهای این نژاد کوتاه‌تر از انواع نژاد بوقلمون دیگر است و همین باعث می‌شود که بوقلمون سفید نر و ماده قادر به تولیدمثل طبیعی نباشند و باروری ماده از طریق تلقیح مصنوعی انجام شود.

این بوقلمون به دلیل عضله اضافی معمولاً نمی‌تواند پرواز کند و وزن زیاد باعث ابتلا به بیماری‌های مرتبط با اضافه‌وزن می‌شود. این پرنده مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی، نارسایی تنفسی و آسیب مفصلی می‌باشد. در حالت کلی، بوقلمون سفید سینه پهن عمر کوتاهی دارد و درصد باروری تخم‌های تولیدی آنها بسیار بالا است.

مشخصات کامل نژاد سفید سینه پهن در انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: رفتار آرام و سازگار، عمر کوتاه و عدم توانایی نسبت به تولیدمثل مصنوعی

وزن بدن بوقلمون سفید سینه پهن نر: ۲۰ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون سفید سینه پهن ماده: ۱۷ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: سفید

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون برنز

بوقلمون برنزبوقلمون برنز محبوب‌ترین بوقلمون در بین انواع نژاد بوقلمون آمریکا می‌باشد و نام‌گذاری آن بر اساس رنگ برنز براق آن انجام شده است. البته این نژاد، زیرگونه‌هایی مانند نژاد برنز انگلیسی، نژاد برنز آمریکایی و … دارد که ما در این بخش به بررسی ویژگی‌های خود نژاد می‌پردازیم.

بوقلمون برنز پرنده‌ای با اندازه متوسط تا بزرگ و ظاهری زیبا و جذاب است که به خاطر ساختار و رنگ متفاوت پرهای خود شناخته می‌شود. البته، بوقلمون برنز به دو دسته تقسیم شده است که آن دسته بوقلمون‌هایی که دارای جثه بزرگی هستند با نام بوقلمون برنز سینه پهن و آن بوقلمون‌هایی که جثه بسیار کوچک‌تری دارند با نام بوقلمون برنز استاندارد شناخته می‌شوند.

رنگ پرهای هر دو پرنده یکسان است به این صورت که رنگ قهوه‌ای با سایه‌هایی از رنگ‌های سبز و مسی برجسته شده است. در حالت کلی، ساختار و رنگ پرهای این نژاد شباهت زیادی به بوقلمون‌های وحشی دارد.

بوقلمون برنز یکی از انواع نژاد بوقلمون گوشتی است و عمدتاً برای تولید گوشت پرورش می‌یابد.

از ویژگی‌های رفتاری برجسته این نژاد می‌توان به مقاومت بدنی بالا، عمر طولانی و جفت‌گیری طبیعی اشاره کرد. البته، نژادهای سینه پهن امروزی، جثه بسیار بزرگی دارند و قادر به جفت‌گیری طبیعی نیستند به همین دلیل برای بارورسازی ماده‌ها از روش تلقیح مصنوعی استفاده می‌شود.

مشخصات کامل نژاد برنز در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: روحیه سازگار، عمر طولانی و رشد کند

وزن بدن بوقلمون برنز نر: ۱۱٫۵ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون برنز ماده: ۷٫۲۵ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: سیاه با سیاه‌های سبز و مسی براق

کشور/ شهر مبدأ: آمریکای شمالی

 

بوقلمون سفید هلندی

بوقلمون سفید هلندی

بوقلمون سفید هلندی یکی از قدیمی‌ترین انواع نژاد بوقلمون اهلی است که از ایالات متحده سرچشمه می‌گیرد. بااینکه این نژاد گذشته‌ی درخشانی داشت ولی امروزه یکی از نادرترین بوقلمون‌ها می‌باشد.

این نژاد برای ایجاد نژاد کمیاب بلتس ویل سفید بکار رفته است و در حال حاضر در دسته پرندگان کم یاب قرار دارد و به‌عنوان پرنده در معرض خطر انقراض قرارگرفته است.

بوقلمون سفید هلندی، پرنده بسیار زیبایی است که اغلب با بوقلمون سفید سینه پهن اشتباه گرفته می‌شود اما این نکته را به خاطر بسپارید که بوقلمون سفید سینه پهن جثه بزرگ‌تری نسبت به این نژاد دارد و بوقلمون سفید هلندی دارای پاهای نسبتاً بلندتر و سینه نسبتاً کوچک‌تر می‌باشد. از نظر رنگ نیز هر دو نژاد سفید خالص هستند.

پرهای بوقلمون سفید هلندی به رنگ سفید برفی است که با سر و گردن قرمز تا سفید مایل به آبی، ریش سیاه و منقار صورتی مایل به شاخی ترکیب شده است.

این نژاد عمدتاً برای تولید گوشت پرورش می‌یابد و تخم‌های بزرگی می‌گذارد که به رنگ قهوه‌ای مایل به کرمی لکه‌دار می‌باشد. اگرچه بوقلمون سفید هلندی نسبتاً سایر انواع نژاد بوقلمون کوچک‌تر است اما از برخی از نژادهای بزرگ‌تر مطلوب‌تر می‌باشد.

از ویژگی‌های رفتاری این بوقلمون می‌توان به مزاج مطیع، سرسختی و پرخاشگری‌های گاه‌به‌گاه اشاره کرد.

مشخصات کامل نژاد سفید هلندی در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت و موارد نمایشی

ویژگی‌های رفتاری برجسته: مقاومت بدنی بالا و رفتار آرام و سازگار

وزن بدن بوقلمون سفید هلندی نر: ۱۶٫۳۳ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون سفید هلندی ماده: ۹ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: سفید

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون بلتس ویل سفید

بلتس ویل در انواع نژاد بوقلمونبوقلمون بلتس ویل سفید یک نژاد اهلی است که از ایالات متحده سرچشمه می‌گیرد و در اوایل سال ۱۹۳۴ توسعه یافت. نام‌گذاری این نژاد بر اساس خصوصیات جسمی و محل مبدأ آن انجام شده است.

این بوقلمون جثه کوچکی دارد ولی ظاهر جذاب و زیبای آن باعث شده است که برخی از پرورش‌دهندگان از این نژاد به‌عنوان پرنده زینتی برای اهداف نمایشی خود نیز استفاده کنند. پرهای بدن این پرنده به‌طور کامل سفید است و ناحیه سر و گردن آن نیز ترکیبی از رنگ‌های قرمز، آبی و سفید است. این پرهای سفید با ریش سیاه، منقار شاخی رنگ، چشم‌های قهوه‌ای تیره، ساق و انگشتان صورتی ترکیب شده است.

بوقلمون بلتس ویل سفید یک نژاد گوشتی است و بیشتر برای تولید گوشت پرورش می‌یابد ولی زیبایی باعث می‌شود که استفاده از آن در موارد نمایشی از اهداف جانبی پرورش این بوقلمون باشد.

جثه کوچک باعث می‌شود که بوقلمون بلتس ویل نر و ماده عملکرد خوبی در جفت‌گیری و تولیدمثل طبیعی داشته باشند، ولی متأسفانه امروزه این نژاد در دسته انواع نژاد بوقلمون نادر قرار دارد و فقط توسط چند پرورش‌دهنده پرنده‌های زینتی، پرورش داده می‌شود.

مشخصات کامل نژاد بلتس ویل سفید در بین انوع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت و موارد نمایشی

ویژگی‌های رفتاری برجسته: عملکرد بالا در جفت‌گیری و تولیدمثل طبیعی مقاومت بدنی بالا، رفتار سازگار

وزن بدن بوقلمون بلتس ویل سفید نر: ۷٫۷ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون بلتس ویل سفید ماده: ۴٫۵ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: سفید

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون میدگت سفید (Midget White)

بوقلمون میدگتنام این بوقلمون بر اساس پرهای سفید و قد نسبتاً کوتاه آن انتخاب شده است. بوقلمون میدگت کوچک‌ترین نوع استاندارد بوقلمون است و امروز در دسته انواع نژاد بوقلمون اصیل قرار دارد.

اخیراً در سال ۲۰۱۴، گزارش شد که این پرنده به‌طور کامل منقرض شده است تا اینکه حدود ۹۰ بوقلمون میدگت در آلاباما پیدا شد.

بوقلمون‌های میدگت سفید جثه نسبتاً کوچکی دارند و وزن آن‌ها فقط کمی بیشتر از بزرگ‌ترین مرغ‌ها می‌باشد.

این پرنده عمدتاً به رنگ سفید است و سینه نسبتاً پهنی دارد و میانگین وزن بدن آن حدود ۵٫۹ کیلوگرم می‌باشد. بوقلمون میدگت یک نژاد گوشتی است و بیشتر برای تولید گوشت پرورش می‌یابد. البته، جنس ماده این بوقلمون سالانه به‌طور متوسط ۶۰ تا ۸۰ تخم بزرگ با درصد باروری ۷۵ تا ۸۰ درصد می‌گذارد که مطمئناً جوجه‌کشی این تخم‌ها باعث رشد کسب‌وکار پرورش‌دهنده می‌شود البته به شرطی که همه پرورش‌دهندگان دست‌به‌دست هم دهید و میزان جمعیت این بوقلمون را افزایش دهند.

وزن کم و جثه کوچک باعث می‌شود که این بوقلمون عملکرد خوبی در پرواز داشته باشد بنابراین پرورش‌دهنده برای جلوگیری از پرواز آنها باید به فکر حصارهای مقاوم باشد. این بوقلمون رابطه بسیار خوبی با انسان‌ها و سایر حیوانات دارد و این باعث کاهش نگرانی برقراری ارتباط با بوقلمون میدگت می‌شود. رفتار مطیع و سازگار این نژاد باعث می‌شود که برای پرورش در مزارع کوچک و خانه گزینه بسیار مناسبی باشد.

مشخصات کامل نژاد میدگت سفید در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: مقاومت بدی بالا، رفتار سازگار و صمیمی و عملکرد خوب در پرواز

وزن بدن بوقلمون میدگت سفید نر: ۵٫۹ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون میدگت سفید ماده: ۴٫۵ – ۳٫۶ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: سفید

کشور/ شهر مبدأ: ایالات متحده

 

بوقلمون جرسی بوف

بوقلمون جرسی بوف

این بوقلمون یک نژاد اهلی از منطقه آتلانتیک است و نام‌گذاری آن بر اساس رنگ‌بندی پرهای آن انجام شده است. ایجاد بوقلمون بوربون قرمز و استقبال زیاد از آن باعث شد که روی محبوبیت بوقلمون جرسی بوف سایه بیافتد.

بااینکه این نژاد در دسته پرنده‌های در معرض خطر انقراض قرار دارد ولی جزو محبوب‌ترین بوقلمون‌های ایالات متحده است و در استرالیا و انگلستان نیز یافت می‌شود.

بوقلمون جرسی بوف، پرنده‌ای با اندازه متوسط و پرهای قهوه‌ای روشن است که دلیل اصلی جذابیت ظاهری این پرنده می‌باشد. پرهای ناحیه دم این بوقلمون سفید است که با نوارهای قهوه‌ای موجود در انتهای پر تزئین شده است. ساق پا و انگشتان این بوقلمون به رنگ آبی مایل به گوشتی می‌باشد. رنگ پرهای بوقلمون جرسی نر و ماده باهم فرق می‌کند و رنگ ماده‌ها به‌مرورزمان روشن‌تر می‌شود.

بوقلمون جرسی بوف یکی از انواع نژاد بوقلمون گوشتی می‌باشد که بیشتر برای تولید گوشت پرورش داده می‌شود. این بوقلمون مقاومت بدنی بالایی دارد و بسیار مثمر ثمر می‌باشد.

مشخصات کامل نژاد جرسی بوف در بین انواع بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: سازگار و مطیع بودن، مقاومت بدنی بالا، مناسب برای نگهداری خانگی

وزن بدن بوقلمون جرسی بوف نر: ۱۰٫۵ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون جرسی بوف ماده: ۶ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: بوف (قهوه‌ای روشن)

کشور/ شهر مبدأ: اتلانتیک

 

بوقلمون Dindon rouge des Ardennes

DindonRouge

این بوقلمون یکی از نژادهای محبوب در فرانسه است که با ظاهر بسیار زیبا و اندازه متوسط جلب‌توجه می‌کند. پرهای این بوقلمون به رنگ قرمز- قهوه‌ای است که با بال و دم سفید ترکیب شده است. جنس ماده این بوقلمون پرهای روشن‌تری نسبت به جنس نر دارد. بوقلمون نر و ماده، هر دو، ران‌های ضخیم و محکمی دارند و انگشتان آنها به رنگ صورتی می‌باشد.

بوقلمون Dindon rouge des Ardennes بیشتر برای تولید گوشت پرورش می‌یابد و گوشت آن از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. این بوقلمون‌ها به خاطر سازگاری این با هر نوع محیط پرورشی، مشکلی برای پرورش‌دهنده به بار نمی‌آورند ولی اگر می‌خواهید عملکرد خوبی از خود نشان دهند، بهتر است یک فضای باز و سرسبز را برای نگهداری آنها در نظر بگیرید. بهتر است بدانید که این پرنده در سال ۳۰ الی ۶۰ تخم تولید می‌کند که از درصد باروری بالایی برخوردار هستند.

از ویژگی‌های رفتاری برجسته این بوقلمون می‌توان به مزاج وحشی و پرانرژی، توانایی بسیار خوب در پرواز، عملکرد عالی در جوجه‌کشی تخم‌ها و نگهداری از جوجه‌ها و … اشاره کرد.

مشخصات کامل نژاد بوقلمون Dindon rouge des Ardennes در بین انواع نژاد بوقلمون

کاربرد: تولید گوشت

ویژگی‌های رفتاری برجسته: مزاج وحشی و انرژی بالا، مقاومت بدنی بالا، عملکرد عالی در فضای باز، توانایی خوب در پرواز، رشد نسبتاً کند

وزن بدن بوقلمون Dindon rouge des Ardennes نر: ۹ – ۸ کیلوگرم

وزن بدن بوقلمون Dindon rouge des Ardennes ماده: ۴٫۵ – ۴ کیلوگرم

میزان تحمل آب‌وهوا: سازگار با تمام شرایط آب‌وهوایی

رنگ: قهوه‌ای-قرمز با دم و بال پرواز سفید

کشور/ شهر مبدأ: فرانسه

 

نتیجه‌گیری در مورد انواع نژاد بوقلمون

بوقلمون از محبوب‌ترین پرندگان موجود در سراسر دنیا است و هم به خاطر زیبایی و هم به عملکرد خوب در تولید گوشت باکیفیت، توجه بسیاری از پرورش‌دهندگان را به خود جلب کرده است. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های رایج‌ترین انواع نژاد بوقلمون پرداختیم و مطمئناً نژادهای دیگری نیز وجود دارند ولی به خاطر عملکرد ضعیف یا نادر بودن در این مقاله قرار نگرفتند. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

 

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سؤالات

و پیشنهاد‌های خود به‌صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه‌سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه‌مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

 

خرید تخم نطفه‌دار و جوجه:

برای راه‌اندازی مراکز پرورش طیور روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد و این خود شما هستید که باید متناسب با بودجه و توانایی‌های خود در این زمینه تصمیم بگیرید. خرید تخم نطفه‌دار و جوجه یا نیمچه از محبوب‌ترین روش‌های شروع است و کافی است با یکی از معتبرترین شرکت‌ها وارد ارتباط شوید و در صورت تائید، کار خود را با خرید محصول موردنظر شروع کنید. شرکت تخم نطفه‌دار دات کام، پیشرو و صاحب‌نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌های نطفه‌دار و باکیفیت‌ترین جوجه‌ها و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری هر نوع نژاد از پرنده‌ها می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

 

محصولات مربوط به بوقلمون را از دست ندهید:

تخم نطفه دار بوقلمون برنز آمریکایی

تخم نطفه دار بوقلمون برنز فرانسوی

 

در ادامه بخوانید:

آموزش جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون

آشنایی با نحوه خرید و فروش بوقلمون

 

منبع

سایت roysfarm

شماره های تماس جهت دریافت مشاوره ی رایگان :

۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۲

۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

۰۹۱۰۸۴۳۶۹۶۲

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]
دسته بندی اخرین نوشته ها
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت