توضیحات تکمیلی درباره پرورش مرغ و تخم نطفه دار مرغ

پرورش مرغ از زمان های بسیار دور در بین مردم رواج دارد. به طوری که هر کس متناسب با هدف خود یکی از گونه ها و نژاد های مناسب را انتخاب می کند و با بهره برداری از تخم، گوشت و… آن کسب و کار خود را توسعه می دهد. اکثر مرغ ها رفتار آرام و سازگاری دارند و همین ویژگی های رفتاری باعث شده است که پرورش دهندگان تمایل بیشتری نسبت به نگهداری مرغ داشته باشند. مرغ ها علاقه زیادی به کند و کاو زمین دارند و با این کار تقریباً 40 درصد غذای خود را تأمین می کنند. اگر شما هم علاقمند به کسب درآمد از طریق پرورش مرغ هستید باید با نژاد های مختلف و ویژگی های خاص آن ها آشنا باشید تا به صورت هوشمندانه تر عمل کنید. تخم نطفه دار مرغ مرندی ارمنی ، تخم نطفه دار کوشین و سایر نژاد ها هر کدام با هدف خاصی ارائه می شوند و این خود شما هستید که باید متناسب با هدف خود نژاد مناسب را انتخاب کنید.

نکات مربوط به جوجه کشی تخم نطفه‌ دار مرغ

دوره نگهداری و جوجه کشی تخم نطفه دار مرغ نیاز به شرایط خاصی دارد که سهل انگاری در رعایت هر کدام می تواند نتایج جبران ناپذیری در پی داشته باشد. پس با تنظیم دقیق دما، رطوبت، هوا و… محیط ایده آلی را برای رشد جوجه ها فراهم کنید.

دما

تخم های نطفه دار را در محیطی با دمای 55 تا 60 درجه فارنهایت نگهداری کنید. حفظ دمای 99.5 درجه فارنهایت در طول دوره جوجه کشی بسیار مهم می باشد. به طوری که فقط یک درجه بالا و پایین شدن دما می تواند باعث از بین رفتن جنین ها شود.

رطوبت

رطوبت نسبی ایده آل برای دوره نگهداری 75 درصد است. توجه داشته باشید که در دوره نگهداری میزان رطوبت به هیچ وجه نباید کمتر از 40 درصد باشد چون این میزان رطوبت باعث کاهش نرخ هچ می شود. رطوبت مناسب برای 18 روز اول جوجه کشی از تخم نطفه دار مرغ ، 40 تا 50 درصد می باشد ولی جوجه ها در روز های آخر به 65 تا 75 درصد رطوبت نیاز دارند.

تهویه

پوسته تخم ها دارای منافذ زیادی می باشد و عمل دریافت اکسیژن و آزاد کردن کربن دی اکسید توسط همین منافذ انجام می شود. دستگاه های جوجه کشی باید دارای سوراخ و منافذ باشند تا با گردش هوای تازه، شرایط لازم برای تنفس جنین فراهم شود.

خرید تخم نطفه ‌دار مرغ

شماره تماس: 09101410854

امروزه، مراکز زیادی در ایران در زمینه عرضه تخم نطفه دار مرغ فعالیت می کنند و برای اطلاع از میزان کیفیت تخم های موجود در بازار نیاز به تحقیق و بررسی دارید تا دچار اشتباه نشوید. شرکت تخم نطفه‌ دار دات کام، پیشرو و صاحب نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. محصولات این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و بسته بندی می شوند و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرند.

نمایش 1–20 از 28 نتیجه

مرتب سازی بر اساس محبوبیت جستجوی پیشرفته