توضیحات کلی در مورد تخم نطفه دار قوغاز

قوغاز یا غاز آفریقایی یکی از بهترین و کمیاب ترین نژاد های غاز است که مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و انواع بیماری ها دارد. گوشت قوغاز در مقایسه با گوشت سایر طیور پر چرب تر است ولی وزن سنگین این پرنده باعث ابهت و محبوبیت بیشتر آن در بین مردم می شود. شما با تهیه تخم نطفه دار قوغاز خاکستری آفریقایی و تخم نطفه دار قوغاز سفید چینی می توانید به سرعت کسب و کار خود را توسعه بدهید چون جوجه هایی که بعد از جوجه کشی به دنیا می آیند، با سرعت فوق العاده ای رشد می کنند و به بلوغ می رسند. همین سرعت باعث می شود که این چرخه را بار ها تکرار کنید و به ثبات شغلی خود برسید.

نکات مربوط به جوجه کشی تخم نطفه‌ دار قوغاز

افرادی که ترجیح می دهند به جای جوجه کشی طبیعی، از دستگاه های جوجه کشی استفاده کنند باید شرایط لازم برای رشد جنین های قوغاز را به صورت دقیق تنظیم کنند تا روند رشد آن ها با مشکلی مواجه نشود.

دمای دستگاه جوجه کشی قوغاز

جنین قوغاز در طول دوره رشد نیاز به شرایط دمایی خاصی دارد تا مراحل رشد جنینی را به درستی طی کند و به موقع هچ شود. دقت کنید در جوجه کشی قوغاز همانند جوجه کشی بوقلمون و جوجه کشی اردک در طول دوره باید در فواصل منظم مقدار دما تغییر کند، در هنگام چیدن تخم نطفه دار قوغاز داخل دستگاه دما را روی 38.5 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و پس از یک هفته دما را به 37.7 درجه سانتی گراد تغییر دهید. در پایان هفته سوم دما را روی 37.5 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. این دما تا سه روز قبل از تولد ثابت بوده و در ایام هچر، دما را به 37.2 درجه سانتی گراد کاهش دهید.

آب پاشی تخم قوغاز در دستگاه جوجه کشی

از توصیه های دیگر برای جوجه کشی قوغاز، آب پاشی تخم های قوغاز داخل دستگاه می باشد. برای این کار یک عدد اسپری آب پاش را با آب جوشانده شده و عاری از آلودگی، پر کرده و آب پاش را جهت هم دما شدن آب با دمای تخم قوغاز ها داخل دستگاه جوجه کشی غاز قرار دهید. بعد از شروع روز هشتم جوجه کشی، سعی کنید روزانه یک بار دستگاه را خاموش کرده و به مدت ۵ دقیقه درب دستگاه را باز کنید و با ملایمت با همان اسپری اقدام به آب پاشی پودری روی تخم های قوغاز نمایید و پس از ۱۰ دقیقه (حداکثر) درب دستگاه را بسته و دستگاه را روشن نمایید.

این باز بودن درب ارتباطی با مبحث اکسیژن ندارد و فقط برای کاهش چند درجه ای دما و ایجاد یک شوک مختصر است. هنگام باز کردن درب دستگاه دمای محیط در حدود 25 درجه سانتی گراد باشد.

رطوبت دستگاه جوجه کشی تخم نطفه دار قوغاز

رطوبت نسبی ایده آل برای دوره جوجه کشی تخم نطفه دار قوغاز 60 درصد می ­باشد. فقط در سه روز پایانی رطوبت ماشین جوجه کشی قوغاز را به ۷۰ تا ۷۵ درصد افزایش دهید.

میزان اکسیژن لازم برای جوجه کشی قوغاز

جوجه کشی قوغاز را در محیط هایی با میزان اکسیژن کم انجام ندهید. جنین های قوغاز به میزان اکسیژن بالایی نیاز دارند لذا مهم ترین کار برای جوجه کشی قوغاز، نور آزمایی (کندلینگ) تخم قوغاز است تا بتوانید به موقع تخم های فاسد و بی نطفه را خارج کنید. دقت کنید که تخم های خراب، گاز های کشنده ای را برای سایر جنین ها تولید می کنند و میزان اکسیژن محیط را کم می کنند و حتی امکان انفجار آن ها در داخل دستگاه نیز وجود دارد. همچنین مجهز بودن دستگاه جوجه کشی قوغاز به فن های تهویه اضطراری و برنامه دار اهمیت بالایی دارد.

تهیه تخم نطفه دار قوغاز

قوغاز ها گرچه از یک سالگی تخم گذاری می کنند اما مناسب ترین تخم قوغاز برای جوجه کشی قوغاز حاصل مادران بالای ۲ تا ۱۰ سال است. همچنین از قوغاز نر می توان تا ۷ سال نطفه مناسب دریافت کرد. برای نطفه داری بالا بهتر است در مزرعه پرورش قوغاز به ازای هر ۲ یا ۳ قوغاز ماده یک قوغاز نر بالای دو سال سن نگهداری کنید.

نظافت تخم نطفه دار قوغاز

از آنجا که فضولات قوغاز ها معمولاً شل و آبکی هستند، احتمال آلوده شدن تخم قوغاز به فضولات بسیار زیاد است. تخم های آلوده به فضولات مناسب جوجه کشی نیستند و باید قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی تمیز شوند. استفاده از اجسام زبر مثل سمباده در نظافت تخم نطفه دار قوغاز باعث از بین رفتن کوتیکول (لایه محافظ پوسته در برابر ورود میکروب ها) شده و احتمال ورود آلودگی به داخل تخم قوغاز افزایش می یابد.

توصیه می شود قبل از جوجه کشی تخم قوغاز برای نظافت آن، از یک دستمال مرطوب شده با آب نمک استفاده کنید و به سرعت با یک دستمال خشک، رطوبت برجا مانده را خشک کنید.

نحوه خرید تخم نطفه دار قوغاز

شماره تماس: 09101410854

انتخاب یک مرکز مناسب برای تهیه تخم نطفه دار قوغاز باکیفیت باعث می شود که کسب و کار خود را با سرعت بالاتری توسعه بدهید. شرکت تخم نطفه‌ دار داتکام، پیشرو و صاحب نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. محصولات این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و بسته بندی می شوند و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرند.

مشاهده همه 2 نتیجه

مرتب سازی بر اساس محبوبیت جستجوی پیشرفته