توضیحات تکمیلی در مورد تخم نطفه دار شترمرغ

تخم نطفه دار شترمرغ

موفقیت یک مرکز پرورش شترمرغ در گرو میزان تولید تخم نطفه دار شترمرغ است چون تقریباً همه می دانند که بودجه مورد نیاز برای خرید تخم نطفه دار در مقایسه با شترمرغ کمتر است و افراد علاقمند به پرورش شترمرغ در تلاش هستند که کار خود را با خرید تخم نطفه دار این پرنده شروع کنند. البته، شروع این کار نیازمند یادگیری برخی از تکنیک ها است که بدون آنها نه تنها به درآمد ایده آل خود نمی رسید بلکه به خاطر پایین بودن نرخ هچ تخم ها، با ضرر مواجه می شوید. تخم نطفه دار این پرنده برای تبدیل شدن به جوجه و افزایش جمعیت گله نیازمند شرایط نگهداری و جوجه کشی خاصی است که سهل انگاری در هر کدام مرگ جنین یا تولید جوجه بیمار را به همراه خواهد داشت. ما در این مقاله، علاوه بر بررسی ویژگی ها و شرایط پرورشی، اطلاعات لازم برای داشتن یک دوره جوجه کشی تخم شتر مرغ را نیز در اختیار شما قرار می دهیم. به یاد داشته باشید که تخم نطفه دار این پرنده سرمایه شما است و اگر نتوانید از این سرمایه به بهترین نحو استفاده کنید، ضرر اقتصادی بزرگی در انتظار شما خواهد بود. اکنون، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید تا آمادگی لازم برای قدم برداشتن در این مسیر را پیدا کنید:

جهت دیدن انواع تخم نطفه دار می توانید کلیک کنید.

فهرست مقاله:

  • آشنایی مختصر با شترمرغ
  • برخی از نکات پرورشی شترمرغ
  • نکات مربوط به جوجه کشی تخم نطفه دار شترمرغ

آشنایی مختصر با شترمرغ

شترمرغ بزرگ ترین پرنده زنده جهان است که با ویژگی های فوق العاده خود در بین پرورش دهندگان به محبوبیت بالایی رسیده است. این پرنده به مرور زمان قدرت پرواز خود را از دست داده است ولی به دلیل پا های بسیار قدرتمند، عملکرد فوق العاده ای در دویدن دارد. از نژاد های مختلف شتر مرغ می توان به شترمرغ ماسایی و شترمرغ گردن آبی اشاره کرد. شترمرغ ها برای تهیه گوشت، تخم، پر و پوست، جزو ارزشمند ترین پرنده ها هستند که در بین شترمرغ ها، شترمرغ­ های گردن آبی برای پرورش مناسب هستند چون علاوه بر گوشت دهی زیاد، بدن آن ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت زیادی از خود نشان می دهد.

تخم نطفه دار شترمرغ

پرورش دهندگان به دلیل داشتن گوشت سالم و کم چرب، پوست ارزشمند، روغن بسیار مفید برای مواد آرایشی و پر های گران قیمت تمایل زیادی به نگهداری شترمرغ ها دارند. همین کارایی زیاد باعث شده است که پرورش دهندگان زیادی نسبت به خرید تخم نطفه دار شترمرغ اقدام کنند و از مزایای پرورش شترمرغ بهره مند شوند.

شترمرغ ها به طور معمول از گیاهان، ریشه ها و دانه تغذیه می کنند اما حشرات، مارمولک ها و سایر موجودات زیستگاه نیز جزو رژیم غذایی این پرنده زیبا هستند.

برخی از نکات مهم در زمینه پرورش شترمرغ

زمین

شترمرغ جثه بزرگی دارد و همین ویژگی باعث می شود که فضای نگهداری آنها بزرگ تر باشد. نگهداری جوجه شترمرغ یک روزه، پرورش پرنده های بالغ و جوجه کشی تخم نطفه دار این پرنده ، هر کدام نیازمند بخش جداگانه ای هستند ولی در حالت کلی، برای هر 20 جوجه شترمرغ یک فضای 20 در 10 متر و برای 3 شترمرغ بالغ فضای 30 در 50 متر کافی است.

تغذیه

مصرف غذایی روزانه هر شترمرغ 2900 گرم است و با توجه به جمعیت گله، تقریباً 75 درصد هزینه پرورش مربوط به هزینه تامین خوراک است ولی این نکته را به خاطر بسپارید که تخم نطفه دار شترمرغ با درصد باروری بالا زمانی تولید می شود که شترمرغ های مولد بدن قوی و سالمی داشته باشند و سلامتی یک بدن در گرو شرایط نگهداری و برنامه غذایی مناسب است.

بهداشت

این پرنده زیبا علاقه زیادی به مصرف همزمان آب و غذا دارد به همین خاطر سعی کنید به طور منظم ظرف آب را تمیز کنید و آب سالم و تمیزی را در اختیار آن قرار دهید.

برخی از نکات مهم در زمینه جوجه کشی تخم نطفه دار شترمرغ

تخم نطفه دار شترمرغ

  • بعد از خرید تخم های نطفه دار با کیفیت، باید با شرایط نگهداری و جوجه کشی آن ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید محیط مناسبی برای جوجه کشی آن ها فراهم کنید و کار پرورش شترمرغ خود را توسعه دهید:
  • اگر به عنوان یک عرضه کننده یا پرورش دهنده قصد نگهداری تخم های نطفه دار را دارید، باید شرایطی را مهیا کنید که نطفه ها دچار مرگ سلولی نشوند. تخم های نطفه دار این پرنده باید حداکثر به مدت ۷ روز در معرض اشعه فرابنفش قرار بگیرند تا باکتری های موجود روی پوسته و محیط به طور کلی از بین بروند.
  • دمای ایده آل برای دوره نگهداری تخم نطفه دار شترمرغ بین ۱۷ و ۲۱ درجه سانتی گراد است. میزان رطوبت نسبی این دوره باید به حدی باشد که آب محتویات تخم ها بیش از حد اتلاف نشود. رطوبت نسبی ایده آل برای دوره نگهداری، ۳۵ درصد است.
  • دوره جوجه کشی تخم نطفه دار این پرنده تقریباً ۴۲ روز طول می کشد. اما این نکته را نیز به یاد داشته باشید که طول دوره جوجه کشی به دما وابسته است و می تواند کم و زیاد شود. دمای ایده آل برای دوره جوجه کشی تخم نطفه دار این پرنده ۳۶٫۵ – ۳۶ درجه سانتی گراد است. همچنین جنین ها برای داشتن یک دوره جوجه کشی موفق به ۳۰ درصد رطوبت نیاز دارند.
  • تخم ها باید حداقل دو بار در روز (۸ تا ۱۰ بار بهتر است) چرخانده شوند و این کار باید تا روز ۳۹ ام ادامه پیدا کند.
  • نور آزمایی یکی دیگر از اقدامات اصلی دوره جوجه کشی تخم نطفه دار این پرنده است چون حضور تخم های بدون نطفه در کنار تخم های نطفه دار به ضرر جنین های در حال رشد می باشد. در صورتی که این کار را بعد از دو هفته انجام دهید به نتایج مطلوب تری خواهید رسید.

نتیجه گیری

تخم نطفه دار این پرنده نقش ویژه ای در توسعه کسب و کار پرورش شترمرغ دارد به همین دلیل رعایت تمامی نکات لازم برای تولید تخم نطفه دار شترمرغ به نفع پرورش دهنده و شخص خریدار است. در این مقاله به بررسی تمام نکات لازم جهت داشتن یک دوره نگهداری و جوجه کشی از تخم نطفه دار این پرنده پرداختیم. آگاهی نسبت به این تکنیک ها باعث هدف گذاری و مسیریابی بهتر شما عزیزان می گردد.

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سوالات

و پیشنهاد‌ های خود به صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

خرید تخم نطفه دار شترمرغ

اگر قصد خرید تخم نطفه دار شترمرغ را دارید، ابتدا باید در مورد کیفیت و میزان باروری تخم های نطفه دار موجود در بازار تحقیق کنید تا در آینده دچار ضرر اقتصادی نشوید. شرکت تخم نطفه‌دار داتکام ، پیشرو و صاحب نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. محصولات این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و بسته بندی می شوند و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرند. جهت خرید و مشاهده اطلاعات مربوط به تخم نطفه دار شتر مرغ گردن آبی و تخم نطفه دار شترمرغ ماسائی به روی نام هر کدام کلیک کنید.

مشاهده همه 2 نتیجه

مرتب سازی بر اساس محبوبیت جستجوی پیشرفته