توضیحات کلی در مورد تخم نطفه دار کبک

پرورش دهندگان در هر منطقه ای قادر به پرورش تعداد زیادی از کبک ها هستند چون هم جثه کوچکی دارند و هم مقاومت فوق العاده آن ها در برابر تغییرات آب و هوایی و بیماری ها، شرایط نگهداری آن ها را راحت تر می کند. اگر در مورد نحوه شروع کار خود اطلاعاتی ندارید کافی است با تهیه تخم نطفه دار کبک سفید ، تخم نطفه دار کبک سیاه ، تخم نطفه دار کبک چوکار یا… و یک دستگاه جوجه کشی مناسب در این مسیر قدم بردارید. البته با تهیه کبک مولد هم می توانید کار خود را شروع کنید ولی این را هم بدانید که نوع بالغ این پرنده قیمت بسیار بیشتری نسبت به تخم نطفه دار آن دارد.

کبک از جمله پرندگانی است که پرورش آن توسط اکثر پروش دهندگان، نسبت به پرورش دیگر پرنده ها ترجیح داده می شود و دلیل اصلی آن، بالا بودن قیمت گوشت کبک و طعم و کیفیت فوق العاده آن است.

نکات مربوط به جوجه کشی از تخم این پرنده

آشنایی با شرایط نگهداری و جوجه کشی یک اصل اساسی در صنعت پرورش و جوجه کشی است. نادیده گرفتن شرایط لازم برای حفظ قابلیت جوجه کشی تخم های نطفه دار این پرنده در هر دوره باعث ضرر مالی شما خواهد شد پس قبل از هر کاری در مورد دما، رطوبت، تهویه و… اطلاعات لازم را کسب کنید.

  • پس از جمع آوری و ضدعفونی تخم های نطفه دار این پرنده، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک محیط تمیز را در نظر بگیرید.
  • دما و رطوبت ایده آل برای نگهداری تخم نطفه دار این پرنده قبل از جوجه کشی به ترتیب 17 – 12 درجه سانتی گراد و رطوبت 65 – 55 درصد است.
  • مدت نگهداری ایده آل تخم نطفه دار این پرنده با این شرایط دمایی و رطوبتی حداکثر 12 روز است و اگر دما بیشتر از این بازه باشد، نگهداری تخم ها به مدت بیشتر از 7 روز مجاز نیست.
  • طول دوره جوجه کشی تخم این پرنده، 24 روز است که نطفه ها در این دوره برای رشد به 37.5 درجه سانتی گراد حرارت و 60 – 55 درصد رطوبت نیاز دارند. البته حرارت و رطوبت دوره هچر باید به ترتیب 37 – 5 درجه سانتی گراد و 80 – 75 درصد باشد.

خرید تخم نطفه دار این پرنده

شماره تماس: 09101410854

تهیه تخم نطفه دار کبک از جمله کار هایی است که باید از یک منبع معتبر انجام شود چون در غیر این صورت تهیه تعداد زیادی از تخم های بدون نطفه یا نابارور، ضرر اقتصادی بزرگی برای شما به دنبال خواهد داشت. شرکت تخم نطفه دار داتکام ، پیشرو و صاحب نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. محصولات این شرکت تحت شرایط کاملاً بهداشتی نگهداری و بسته بندی می شوند و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرند.

مشاهده همه 3 نتیجه

مرتب سازی بر اساس محبوبیت جستجوی پیشرفته