نمایش دادن همه 6 نتیجه

بارگذاری محصولات بیشتر

توضیحات تکمیلی در مورد تخم نطفه دار بوقلمون

آیا تمایلی به کسب سود بیشتر از طریق جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون ندارید؟ در این وضعیت بازار که قیمت جوجه بوقلمون یا بوقلمون مولد چند برابر تخم نطفه دار بوقلمون است و از طرف دیگر نیز محبوبیت گوشت بوقلمون روز به روز در حال افزایش است، تهیه این تخم و جوجه کشی آن، یکی از بهترین راه های توسعه کسب و کار است. این نوع تخم نطفه دار که از جفت گیری یا تلقیح مصنوعی موفق به دست می آید، پتانسیل این را دارد که با تبدیل شدن به جوجه باعث افزایش جمعیت گله و میزان بهره وری شما از گوشت بوقلمون شود.

در واقع، مهم ترین کاری که باید بعد از شناخت بهترین منبع برای خرید تخم نطفه دار بوقلمون انجام دهید این است که با نحوه نگهداری و شرایط لازم برای جوجه کشی آنها آشنا شوید و با به حداکثر رساندن نرخ هچ، در این زمینه به موفقیت دست پیدا کنید. اگر فکر می کنید برای این کار ساخته شده اید، زمان آن فرا رسیده است که با مطالعه موضوعات مهم مربوط به ویژگی های بوقلمون در کنار جوجه کشی تخم نطفه دار در این مسیر قدم بردارید. این مقاله برای آگاه سازی بهتر شما تهیه شده است چرا که با مطالعه آن می توانید با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خرید تخم نطفه دار بوقلمون و نگهداری و جوجه کشی آنها اقدام کنید پس با ادامه مطلب همراه باشید:

لیست موجودی انواع تخم نطفه دار شرکت ما :

جهت انتخاب ه کدام از موارد می توانید روشون کلیک کنید و به صفحه ی مربوطه هدایت میشود .

فهرست مقاله:

 • معرفی کامل بوقلمون
 • جفت گیری و تولید مثل بوقلمون
 • شرایط لازم برای پرورش بوقلمون
 • بیماری های رایج در بوقلمون
 • جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون

معرفی کامل بوقلمون

بوقلمون به عنوان بزرگ ترین و سنگین ترین پرنده خانگی بومی آمریکای شمالی است. این پرنده زیبا یکی از ماکیان اهلی شده است و ارزش غذایی گوشت آن به دلیل میزان کالری کم و ویتامین و مواد معدنی بالا، توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کرده است. در ادامه به ویژگی های ظاهری و رفتاری بوقلمون می پردازیم:

ویژگی های ظاهری بوقلمون

از بین ماکیان مختلف، بوقلمون جثه بزرگ تر و وزن سنگین تری دارد و در مقایسه با مرغ ها، نژاد های فرعی کمتری دارد و در دو دسته نژاد برنز و سفید موجود می باشد. البته خود این دسته ها دارای گونه های مختلفی می باشند

 و چون ویژگی های ظاهری متفاوتی دارند، بررسی آن ها با تفکیک گونه ها انجام می‌شود.

بوقلمون سفید بلتس ویل

این بوقلمون در دهه 1941 توسعه یافته است و شباهت زیادی با نژاد سفید کوچک تر دارد. بوقلمون بلتس ویل نر حدود 10 کیلوگرم وزن دارد و وزن بوقلمون ماده که جثه کوچک تری نسبت به نر دارد، تقریباً 6 کیلوگرم است. پر های زینتی این بوقلمون به رنگ سفید است و طرح قسمت سر به گونه ای است که با رنگ قرمز شروع و به رنگ سفید مایل به آبی ختم می‌شود. زائده گوشتی قرمز رنگ در ناحیه چانه باعث تمایز آن از اکثر پرنده های دیگر می شود.

امروزه این نژاد بسیار نادر است و فقط در چند شرکت پرورش طیور معتبر با استفاده از تخم نطفه دار بوقلمون تولید می شود. به این صورت که امکان دسترسی عمومی به گله بزرگی از این نژاد وجود ندارد و تلاش های زیادی در زمینه حفاظت از گله های باقیمانده در حال انجام است.

بوقلمون سیاه

اندازه بدن بوقلمون سیاه متوسط تا بزرگ است و ظاهر بسیار زیبا و جذاب آن در نگاه اول توجه زیادی را به خود جلب می کند. این بوقلمون پر های براق و مشکی متالیک دارد که در هنگام تابش نور به رنگ سبز در می آید و زیبایی آن چند برابر می شود. پر های بوقلمون سیاه جوان اغلب به رنگ سفید یا برنز است اما بعد از بلوغ رنگ پر ها به سیاه متالیک تغییر پیدا می کند. منقار بوقلمون سیاه به رنگ مشکی است و ترکیب رنگ قرمز روشن زائده گوشتی ناحیه سر تا چانه با پر های زینتی سیاه باعث تمایز آن از سایر بوقلمون ها می شود. پوست بوقلمون سیاه برخلاف پر ها، به رنگ سفید و ساق پا و انگشت ها به رنگ صورتی است.

متوسط وزن بوقلمون سیاه نر و ماده به ترتیب 10.5 و 6.5 کیلوگرم است. این بوقلمون یک نژاد گوشتی است و بیشتر برای تولید گوشت با استفاده از تخم نطفه دار بوقلمون پرورش داده می شود.

بوقلمون بوربون قرمز

بوقلمون بوربون قرمز پرنده بسیار بزرگی است و ترکیب رنگی تیره و روشن پر ها باعث زیبایی ظاهری این پرنده می شود. پایه پر های این بوقلمون به رنگ تیره و قسمت انتهایی آنها به رنگ سفید است که با یک نوار قرمز ملایم و پر های پرواز سفید مشخص می شود. رنگ و طرح شاه بلوطی در تمامی قسمت های بدن این بوقلمون حاکم است و فقط قسمت انتهایی بال ها و دم به رنگ سفید است.

زائده گوشتی موجود در ناحیه چانه بوقلمون بوربون به رنگ قرمز روشن است و بستگی به شرایط مختلفی دارد، به این صورت که این زائده می تواند به رنگ سفید مایل به آبی نیز باشد.

متوسط وزن بدن بوقلمون بوربون قرمز نر و ماده به ترتیب 15 و 8 کیلوگرم می باشد. این بوقلمون به خاطر وزن گیری بسیار بالا به عنوان نژاد گوشتی شناخته می‌شود و برای تولید گوشت با استفاده از تخم نطفه دار بوقلمون پرورش می یابد.

بوقلمون برنز

بوقلمون‌ های برنز با اندازه متوسط تا بزرگ، ظاهر بسیار جذاب و تحمیل کننده ای دارند و به دلیل پر های زینتی منحصر به فرد خود شناخته می شوند. بوقلمون برنز در دو نوع سینه پهن و استاندارد موجود می باشد و جدا از اندازه، در طرح پر های زینتی نیز باهم تفاوت دارند. به این صورت که پر های زینتی گونه استاندارد سبک تر و براق تر از گونه سینه پهن می باشد. پر های هر دو گونه به رنگ قهوه ای است و توسط سایه های مسی برجسته می شوند. در حالت کلی پر های این نژاد شباهت زیادی با بوقلمون وحشی دارد.

متوسط وزن بوقلمون برنز نر و ماده به ترتیب 11.5 و 7.25 کیلوگرم است. بوقلمون برنز عمدتاً برای مصارف گوشتی با استفاده از تخم نطفه دار بوقلمون پرورش می یابد.

بوقلمون ناراگانست

بوقلمون ناراگانست پرنده ای با جثه بزرگ و ظاهر بسیار زیبا می باشد. این بوقلمون دارای پر هایی زیبا با رنگ سیاه، برنز، خاکستری و سفید است و تقریباً شبیه بوقلمون های برنز هستند با این تفاوت که در این بوقلمون، پر های خاکستری یا مات جایگزین رنگ مسی خاص برنز ها شده است. بوقلمون ناراگانست روی پر های خود، لکه های سفیدی دارد که دلیل آن جهش ژنتیکی است و به همین خاطر این نژاد در خارج از ایالات متحده یافت نمی شود. این پرنده دارای ریش ‌سیاه، منقار شاخ رنگ و سر و گردن بدون پر می باشد که رنگ ناحیه سر آن عمدتاً قرمز روشن تا سفید مایل به آبی است.

متوسط وزن بدن بوقلمون ناراگانست نر و ماده به ترتیب 10 و 7.5 کیلوگرم است. این بوقلمون پرنده ای بسیار زیبا است و عمدتاً برای تولید گوشت با استفاده از تخم نطفه دار بوقلمون پرورش داده می‌شود؛ اما برخی افراد از این بوقلمون برای اهداف زینتی و سرگرمی نیز استفاده می کنند.

بوقلمون رویال پالم

بوقلمون رویال پالم جثه نسبتاً کوچک و ظاهر بسیار زیبایی دارد و عمدتاً به خاطر تضاد رنگی سیاه‌ و سفید موجود روی پر ها شناخته می شوند. دم بوقلمون رویال پالم سفید خالص است و هر پر دارای یک باند سیاه و لبه سفید است. سر، گلو و زائده گوشتی ناحیه چانه قرمز و منقار به رنگ شاخی است.

متوسط وزن بدن بوقلمون رویال پالم نر و ماده به ترتیب 10 و 5 کیلوگرم است. بوقلمون رویال پالم یکی از معدود پرندگانی است که به طور عمده برای تولید گوشت پرورش داده نمی‌شود. هدف اصلی از پرورش این نمونه از تخم نطفه دار بوقلمون استفاده از آن در موارد نمایشی است و همچنین در مزارع کوچک نیز قابل پرورش است.

بوقلمون اسلیت

بوقلمون اسلیت اصل به رنگ خاکستری است که در انجمن طیور آمریکا به تائید رسیده است ولی اسلیت ­هایی با رنگ سیاه‌ و سفید نیز شناسایی‌ شده اند. این بوقلمون جثه متوسطی دارد و زیبایی ظاهری آن در نگاه اول جلب‌ توجه می کند. سر، زائده گوشتی ناحیه گلو و چانه به رنگ سفید یا سفید مایل به آبی است. منقار شاخی رنگ، چشمان قهوه ای و ریش ‌سیاه از دیگر ویژگی های ظاهری این پرنده است. پنجه و انگشتان پای بوقلمون اسلیت به رنگ صورتی است.

متوسط وزن بدن بوقلمون اسلیت بالغ بین 6.3 تا 10.5 کیلوگرم است. این بوقلمون یک نژاد گوشتی است و بیشتر برای تولید گوشت به کمک تخم نطفه دار بوقلمون پرورش می یابد.

بوقلمون سفید هلندی

بوقلمون سفید هلندی پرنده ای بسیار زیبا است که اغلب با بوقلمون سفید سینه پهن اشتباه گرفته می شود؛ اما باید بدانید که بوقلمون سفید هلندی جثه کوچک تر و پا های بلند تری نسبت به بوقلمون سینه پهن دارد. رنگ بدن این بوقلمون کاملاً سفید و رنگ سر آن قرمز مایل به آبی است. چشمان قهوه‌ ای، ساق و انگشت پای صورتی، ریش ‌سیاه و منقار صورتی از دیگر ویژگی های ظاهری این پرنده است.

متوسط وزن بدن بوقلمون سفید هلندی نر و ماده به ترتیب 16.5 و 9 کیلوگرم می باشد. این بوقلمون عمدتاً برای تولید گوشت پرورش می یابد.

ویژگی‌ های رفتاری بوقلمون

بوقلمون های بزرگ محلی قادر به پرواز نیستند اما بوقلمون‌ های وحشی توانایی پرواز تا چند متر را دارند. آنها با این پرش‌ ها می­ توانند روی شاخه درخت هایی که تقریباً 1 تا 2 متر با زمین فاصله دارند، بپرند و خود را از دست شکارچیان نجات دهند. بوقلمون ها تا دو هفته بعد از بیرون آمدن از تخم نطفه دار بوقلمون قادر به پرواز نیستند. قدرت بینایی بوقلمون ها بسیار بالا است اما در هنگام شب دید ضعیفی دارند.

بوقلمون ها در دو گونه اهلی و وحشی یافت می شوند و فرق اصلی آنها در اندازه اندام آنها می باشد. میانگین وزن داخلی بوقلمون محلی و وحشی به ترتیب 13 و 9 کیلوگرم است.

یک راه حل دیگر برای تمایز بین بوقلمون اهلی و وحشی توجه به پر های ناحیه دم آنها است. نوک دم بوقلمون اهلی سفید رنگ است. بوقلمون ها علاقه زیادی به تغذیه از علف های موجود در محیط پرورشی دارند و بخش عمده‌ای از روز خود را به کند و کاو زمین و خار و خاشاک مشغول هستند تا مواد غذایی مورد علاقه خود را پیدا کنند.

بوقلمون ها همه چیز خوار هستند و مصرف موادی مانند بلوط، دانه، آجیل، انواع توت ها، ریشه ها و حشرات را ترجیح می‌دهند. دو زیستان و خزندگان کوچک مانند مارمولک و مار های کوچک جزئی از رژیم غذایی این پرندگان زیبا هستند.

جفت گیری و تولید مثل بوقلمون

در بررسی نحوه جفت گیری، توجه به وحشی و اهلی بودن بوقلمون بسیار ضروری است چون با وجود اینکه هر دو از راسته ماکیان هستند، اما از نظر اندازه، رفتار و نحوه جفت گیری کاملاً متفاوت هستند.

بوقلمون نر تقریباً در هفت ماهگی به بلوغ جنسی می رسد و این در حالی است که بلوغ بوقلمون ماده بعد از یک تا دو سال اتفاق می افتد.

جفت گیری بوقلمون ها معمولاً در اواخر بهار و اوایل تابستان اتفاق می افتد. در این دوره بوقلمون های نر با تمام وجود روی رابطه جنسی تمرکز می کنند و با حرکات عجیب، خود را به نمایش می گذارند تا توجه بوقلمون های ماده را به خود جلب کنند.

پس از جفت گیری، ماده ها به دنبال لانه ای برای تخم گذاری می گردند. بوقلمون ماده ترجیح می دهد که لانه خود را روی زمین بسازد و جای خلوتی را انتخاب می کنند تا از دید شکارچیان در امان بمانند. اسپرم بوقلمون نر قادر است تا چند روز در مجرای تناسلی ماده بماند و تخم های تولید شده در این دوره، نطفه دار می­ شوند. بوقلمون ماده بعد از جفت گیری می تواند حداکثر به مدت 11 روز (هر روز یک تخم) بگذارد و جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون تقریباً در عرض 28 روز انجام می شود.

شرایط تخم گذاری بوقلمون

بوقلمون از جمله پرندگانی است که به صورت دوره ای تخم گذاری می‌کند، به این صورت که در فصل بهار با طولانی شدن ساعات نور و افزایش شدت نور، میزان تخم گذاری افزایش پیدا می کند و بعد از پایان این دوره، تخم‌گذاری متوقف می‌شود. اگر طول دوره تخم‌گذاری و تعداد تخم تولیدی کم باشد، نگهداری بوقلمون مولد چندان هم مقرون به صرفه نیست. پس در وهله اول برای جلوگیری از تولید تخم کم، باید کاری کرد که بوقلمون ماده مجدداً شروع به تخم گذاری کند و نقش اول این ماجرا، مربوط به نور است.

با انجام عملیات تحریک نوری می توان بوقلمون ها را مجدداً وادار به تخم گذاری کرد. برای انجام این کار کافی است پرنده را در شرایطی قرار دهید که از لحاظ نور و ساعات روشنایی، بهار مصنوعی را تجربه کند.

شرایط لازم برای پرورش بوقلمون

پرورش بوقلمون یکی از کار های سرگرم کننده و درآمد زا است البته به شرطی که تجربه و مکان لازم برای نگهداری این پرنده زیبا را داشته باشید. یک پرورش دهنده خوب باید بتواند شرایط لازم برای زندگی سالم و رشد مناسب بوقلمون را فراهم کند. در ادامه به بررسی اصول اولیه برای پرورش بوقلمون می‌پردازیم:

ویژگی های مکان پرورش بوقلمون

 • بوقلمون و تخم نطفه دار بوقلمون جثه بزرگ تری نسبت به اکثر پرندگان دارد به همین دلیل به یک مکان بزرگ نیاز دارد تا احساس راحتی بکند و روند رشد درستی داشته باشد. این مکان باید مجهز به تمامی امکانات ضروری مانند آب، برق و گاز باشد.
 • بوقلمون ها به یک مکان مناسب برای غبار روبی و پرواز در شب نیاز دارند و تأمین این امکانات باعث احساس راحتی بیشتر آنها می شود. فضای کافی برای حداکثر 12 بوقلمون، 75 در 75 فوت مربع می باشد.
 • بوقلمون ها وزن زیادی دارند و فشار زیادی به پا های آنها وارد می شود. با توجه به این مسئله، اگر پا های آنها روی یک سطح سفت قرار بگیرد در دراز مدت دچار مشکلاتی مانند لنگی و از کار افتادگی می شوند. بهتر است کف بستر را با استفاده از خاک اره، کاغذ، ساقه گیاهان یا پوشال بپوشانید. این مواد را به گونه ای قرار دهید که ارتفاع آنها حداقل 5 سانتی متر باشد و سختی سطح زمین محسوس نباشد.

تغذیه مناسب برای بوقلمون

خوراک خوب و مغذی، بدن بوقلمون را سالم و قوی نگه می دارد؛ بنابراین، بهتر است نحوه تغذیه بوقلمون را یاد بگیرید چون این به شما کمک می کند که از مشکلات آتی در پرورش جلوگیری کنید و هزینه های لازم برای تغذیه را تحت کنترل خود نگه دارید.

بوقلمون در هفته های اول نسبت به دیگر پرنده ها، به پروتئین بیشتری نیاز دارد. حداقل پروتئین لازم برای رشد بوقلمون، 28 درصد است. این میزان پروتئین برای جوجه بوقلمون مناسب است ولی سعی کنید با بالا رفتن سن بوقلمون، میزان پروتئین موجود در خوراک آن را افزایش دهید.

چربی یکی از منابع تولید انرژی مهم است و قرار گرفتن این ماده در جیره غذایی بوقلمون بسیار ضروری است. بعد از چربی، کلسیم و نمک نقش مهمی در سلامتی، کارکرد درست و تعادل الکترولیتی بدن بوقلمون دارند پس سعی کنید با قرار دادن آنها در جیره بوقلمون، مسیر رشد سالمی را برای آن لحاظ کنید. ویتامین های محلول در چربی مانند E، B، A و گروه ویتامین های B و C از مهم‌ترین مواردی است که باید در جیره غذایی بوقلمون قرار بگیرد.

همراه با تأمین پروتئین و غذای مقوی، همیشه به مقدار کافی آب شیرین و تمیز در اختیار بوقلمون قرار دهید. به طور کلی، دو گالن آب شیرین برای هر 10 بوقلمون، مقدار مناسبی است.

بیماری های رایج در بوقلمون

کرم ها

دو گروه از کرم ها، بوقلمون را تحت تأثیر قرار می دهند: کرم های موجود در ناحیه نای و کرم های موجود در روده. سه نوع کرم روده وجود دارد که خطرناک ترین آنها Capillaria نام دارد و می تواند در هر قسمت از دستگاه گوارش از چینه دان گرفته تا روده رشد کند. در حال حاضر تنها درمان مجاز برای کرم، Flubenvet می باشد.

علائم بالینی
 • کاهش وزن
 • خستگی
 • توقف تخم‌ گذاری تخم نطفه دار بوقلمون
 • اسهال خفیف
 • پیشگیری و درمان

بیماری سرسیاه

بیماری سرسیاه توسط انگلی به نام Histomonas Meleagridis ایجاد می شود. عامل اصلی این بیماری یک کرم حلزونی نسبتاً بی خطر (Heterakis) است. این کرم توسط کرم های خاکی منتقل می شوند که می توانند تا 12 سال زنده بمانند. هنگامی که بوقلمون ها تخم های کرم Heterakis می‌خورند به این بیماری دچار می شوند. بیماری سر سیاه در ناحیه روده ظاهر می شود و باعث التهاب و اسهال می‌شود. در مرحله بعدی، انگل از طریق شکم به کبد منتقل می‌شود و بعد از این مرحله، آسیب جدی به بدن بوقلمون وارد می‌شود و حتی ممکن است منجر به مرگ آن نیز بشود.

علائم بالینی
 • مرگ ناگهانی
 • خستگی و بی‌حالی
 • اسهال زرد روشن

لنگی پا

شایع ترین دلیل لنگی پا در بوقلمون ها، عفونت مایکوپلاسما است که از چند طریق مانند هوا، تخم و جفت گیری قابل انتقال است. در بیشتر موارد، این عفونت باعث تورم مفاصل پا می شود. همچنین مایکوپلاسما، قادر به ایجاد یک بیماری تنفسی جدید نیز می باشد.

علائم بالینی
 • مفاصل متورم
 • عطسه
 • سینوس های متورم
 • خستگی و بی‌حالی

آنتریت هموراژیک

این بیماری ناشی از آدنوویروس است که به طور عمده بوقلمون های جوان 6 تا 12 هفته ای را آلوده می کند. بیماری آنتریت هموراژیک به مرور زمان باعث اسهال خونی و حتی مرگ نیز می شود.

علائم بالینی
 • سستی
 • اسهال همراه با خون
 • مرگ ناگهانی

جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون

دوره جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون 28 الی 30 روز است که به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می شود. در حالت طبیعی، بوقلمون ماده موظف است که تمامی شرایط لازم برای رشد جنین را فراهم کند. البته جوجه کشی طبیعی تخم نطفه دار بوقلمون دارای ریسک هایی می باشد که پرورش دهنده باید قادر به مدیریت آنها باشد. به عنوان مثال، شکستگی یا خورده شدن تخم ها توسط بوقلمون باعث ضرر اقتصادی می‌شود و پرورش دهنده باید برای جلوگیری از این موارد مرتباً خوراکی لازم را در اختیار بوقلمون ماده قرار دهد تا برای پیدا کردن آب و غذا مجبور به ترک لانه نباشد.

در مقابل، جوجه کشی مصنوعی توسط یک دستگاه انجام می‌شود و تمامی شرایط لازم برای رشد جنین بوقلمون توسط پرورش دهنده تنظیم می شود. شاید در اوایل هزینه تهیه یک دستگاه جوجه کشی باکیفیت کمی زیاد باشد ولی به مرور زمان چند برابر شدن نرخ جوجه کشی و درآمد بالا باعث شور و اشتیاق شما نسبت به این کار می شود.

اگر از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید، با جمع آوری و نگهداری تخم ها، زمان بیشتری برای تخم گذاری در اختیار ماده ها قرار می دهید. به این صورت که تا پایان فصل به تخم‌گذاری خود ادامه می دهند و وقت خود را برای جوجه کشی هدر نمی دهند.

مزایای جوجه کشی مصنوعی

 • تحت کنترل بودن زمان، حرارت، رطوبت، تهویه دوره جوجه کشی
 • جوجه کشی همزمان تعداد زیاد تخم نطفه دار بوقلمون
 • هزینه نگهداری کمتر دستگاه جوجه کشی نسبت به هزینه تغذیه بوقلمون ماده در حین جوجه کشی طبیعی
 • به حداقل رسیدن احتمال شکسته شدن تخم ها
 • انجام به موقع و خودکار چرخش توسط کندلر دستگاه جوجه کشی

شرایط لازم برای نگهداری تخم نطفه دار بوقلمون

 • بوقلمون ها از سن 30 هفتگی به بعد به بلوغ می رسند و تولید تخم نطفه دار را شروع می کنند، پس تخم بوقلمون هایی که در این رده سنی قرار دارند را برای جوجه کشی انتخاب کنید و با قرار دادن تخم­ ها در یک محیط نسبتاً خنک و مرطوب، شرایط لازم برای شروع دوره جوجه کشی را فراهم کنید.
 • پوسته بوقلمون بسیار ضخیم است و احتمال ورود هرگونه آلودگی به داخل آن نسبتاً کمتر است، به همین دلیل نیازی به استفاده از ضدعفونی کننده برای پاک سازی آن نیست. همین که با استفاده از یک دستمال مرطوب، فرچه یا مسواک تمیز فضولات موجود روی پوسته را تمیز کنید، کافی است.
 • محل نگهداری تخم ها باید دارای رطوبت 65 درصد و حرارت 15 درجه سانتی‌گراد باشد تا نطفه موجود در تخم ها بتوانند قابلیت جوجه کشی خود را حفظ کنند. برای جلوگیری از چسبیدن نطفه به قسمت داخلی پوسته و مرگ نطفه، حتماً تخم ها را هر چند ساعت یک بار بچرخانید. دقت داشته باشید که باید قسمت پهن تخم را به سمت بالا قرار دهید تا زرده داخل تخم معلق بماند.
 • مدت نگهداری تخم نطفه دار بوقلمون نباید بیشتر از یک هفته طول بکشد. سعی کنید تا 7 روز همه تخم های موجود در انبار را به دستگاه جوجه کشی منتقل کنید چون در غیر این صورت قابلیت جوجه کشی آنها به شدت افت می کند.

شرایط لازم برای جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون

هدف اصلی استفاده از دستگاه جوجه کشی، بالا بردن راندمان و سود حاصل می باشد. البته توجه به شرایط لازم و تحت کنترل نگه داشتن آنها برای دستیابی به بیشترین نرخ جوجه کشی، ضروری است. در ادامه به شرایط لازم برای این دوره می پردازیم:

 • طول دوره جوجه کشی تخم نطفه دار بوقلمون تقریباً 28 روز است که 25 روز آن مربوط به دوره ستر و 3 روز آن مربوط به دوره هچر می باشد.
 • حرارت مناسب برای دوره ستر 37.5 درجه سانتی گراد است که ترکیب آن با رطوبت 54 تا 58 درصد، بهترین محیط را برای رشد نطفه ها فراهم می کند. در دوره هتر نطفه ها به حرارت کمتر و رطوبت بیشتری نیاز دارند. حرارت و رطوبت مناسب برای این دوره 36.5 درجه سانتی گراد و 66 تا 75 درصد می باشد.
 • تهویه مناسب و کندلر خودکار از دیگر ویژگی های اصلی یک دستگاه با کیفیت می باشد و نبود این موارد شرایط را کمی سخت تر می کند. به عنوان مثال، اگر مجبور باشید که همه تخم ها را به طور دستی بچرخانید، درب دستگاه به طور مداوم باز و بسته می شود و این باعث نوسان حرارت و رطوبت می شود که این اتفاق جنین در حال رشد را دچار مشکل می کند.

نتیجه گیری

پرورش دهنده های تجاری که در زمینه تولید گوشت یا تخم بوقلمون در حال فعالیت هستند، ترجیح می دهند که تولیدات تخم نطفه دار بوقلمون خود را افزایش دهند و از طریق فروش یا جوجه کشی آنها درآمد خود را به حداکثر برسانند. انواع تخم نطفه دار اهمیت ویژه ای برای همه پرورش دهندگان دارد و اینجاست که این مقاله به علاقمندان کمک می کند که قدم های محکم تری در این مسیر بردارند. اکنون زمان آن است که با خرید تخم های نطفه دار و آماده سازی شرایط لازم برای نگهداری بوقلمون ها کار خود را شروع کنید.

.

اگر سؤالی دارید یا در مورد موضوعی نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از مشاوره

با همکار مربوطه ما بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید با ثبت نظرات، سؤالات

و پیشنهاد‌های خود به‌صورت کامنت در انتهای این مقاله، در آگاه‌سازی

هرچه بیشتر مخاطبین و علاقه‌مندان به این زمینه با ما همکاری کنید.

تهیه تخم نطفه دار بوقلمون

قبل از هرگونه اقدام در زمینه خرید تخم نطفه دار بوقلمون در مورد کیفیت و میزان باروری تخم های موجود در بازار تحقیق کنید تا با تهیه تخم های سالم، روند جوجه کشی خوبی داشته باشید و دچار خسارت نشوید. البته اگر به عنوان تازه کار قصد خرید تخم نطفه دار دارید و می خواهید از روش جوجه کشی مصنوعی استفاده کنید، بهتر است ابتدا یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت تهیه کنید و سپس نسبت به خرید تخم نطفه دار بوقلمون اقدام کنید. شرکت تخم نطفه دار دات کام، پیشرو و صاحب نام در فروش این محصولات در خدمت شما مشتریان عزیز است. تخم های نطفه دار این شرکت از مزارع کاملاً بهداشتی جمع آوری می شوند، تحت شرایط بهینه نگهداری می شوند و آماده عرضه به شما عزیزان می باشند.

محصولات مربوط به بوقلمون را از دست ندهید:

تخم نطفه دار بوقلمون برنز فرانسوی

تخم نطفه دار بوقلمون برنز آمریکایی

تخم نطفه دار بوقلمون بوربون

تخم نطفه دار بوقلمون محلی

برای تهیه مرغوب ترین تخم‌ نطفه دار بوقلمون و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری بوقلمون می توانید با مشاوران و کارشناسان با تجربه شرکت تخم نطفه دار تماس حاصل نمایید.

لطفا جهت برقراری ارتباط با کارشناسان مشاوره و فروش شرکت تخم نطفه دار با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

کارشناس اول : 09104418152(کلیک کنید)

کارشناس دوم : 09104418153(کلیک کنید)

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت