آیا برای اطلاع از قیمت قرقاول آماده اید؟

قیمت قرقاول

قیمت قرقاول تحت تأثیر عوامل مختلفی است و پرورش‌دهندگان هنگام قیمت‌گذاری، میزان تقاضای بازار و همچنین هزینه نگهداری و پرورش خود را در نظر می‌گیرند. قرقاول از پرنده‌های بومی قاره آسیا است ولی بعدها از طریق نیروی انسانی به دیگر قاره‌ها وارد شد. قرقاول جزو پرندگانی است که پرورش آنها رو به افزایش است، به همین دلیل قیمت قرقاول دچار نوسانات زیادی شده است. منظور از قیمت قرقاول، تنها گوشت قرقاول نیست بلکه تخم نطفه دار قرقاول، جوجه قرقاول، قرقاول گوشتی و … هرکدام بازار مخصوص به خود را دارند و فروشندگان و خریداران با تعیین قیمت مناسب، در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

 این پرنده علاوه بر گوشت لذیذ و مفید، زیبایی بسیار چشم‌نوازی دارد که اکثر پرورش‌دهندگان پرنده زینتی علاقه زیادی به تولید و پرورش این پرنده باشکوه دارند. شما به عنوان یک پرورش‌دهنده مجرب باید بتوانید بودجه خود را به‌درستی مدیریت کنید و متناسب با هدف و ظرفیت محیط پرورشی خود انتخاب درستی داشته باشید. در ادامه به بررسی قیمت قرقاول‌های موجود در بازار می‌پردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ادامه مطلب همراه باشید:

 

 

نحوه شروع پرورش قرقاول

قبل از بررسی قیمت قرقاول بهتر است با روش‌های موجود برای شروع کار آشنا شوید و سپس متناسب با هزینه لازم برای شروع و میزان بودجه خود، انتخاب ایده آلی داشته باشید.

درصورتی‌که پرورش قرقاول را به‌صورت صحیح انجام دهید، تولید تخم‌های بارور، پرورش جوجه‌های سالم و باکیفیت زمینه لازم برای رشد اقتصادی و کسب درآمد شما را فراهم خواهد کرد. قرقاول‌ها برای زنده ماندن به یک پناهگاه مناسب، غذای مقوی و شرایط بهداشتی ایده آل احتیاج دارند.

شما می‌توانید با خرید تخم نطفه دار قرقاول، جوجه قرقاول یا قرقاول مولد کار خود را شروع کنید. قیمت قرقاول مولد در مقایسه با جوجه قرقاول بیشتر است و پرورش‌دهنده‌ها باید قبل از هر اقدامی شرایط خود را در نظر بگیرند.

به‌طورکلی، تهیه جوجه قرقاول نقطه شروع محبوبی در بین پرورش‌دهندگان سراسر جهان است و سودگیری از این روش نسبتاً بیشتر است.

اقدامات لازم قبل از ورود جوجه‌ها به محیط نگهداری

قرقاول

  1. در حد امکان سعی کنید محیط مجزایی را برای جوجه‌ها در نظر بگیرید چون بدن جوجه‌ قرقاول ضعیف و حساس است و نسبت به بیماری و آلودگی‌ها مقاومت زیادی ندارند.
  2. اگر محیطی که برای جوجه‌ها در نظر گرفته‌اید قبلاً برای نگهداری پرنده‌های دیگر استفاده می‌شد، آن محیط را با دقت ضدعفونی کنید و پوشش کف زمین را به‌طور کامل بردارید و دیوارها و کف زمین را با استفاده از یک ضدعفونی‌کننده خوب، تمیز کنید.
  3. وقتی‌که فضای مخصوص جوجه‌ها خشک شد، مجدداً زمین را با استفاده از کاه بپوشانید. شن، ماسه یا تراشه چوب برای پوشش کف زمین مناسب نمی‌باشد چون جوجه‌ها با خوردن تراشه‌ها می‌میرند. بهتر است در چند روز اول کف زمین را با استفاده از کاغذ یا پارچه بستر بپوشانید. کاغذ بستر را بعد از ۵ روز بردارید.
  4. ظرف آبخوری و دان خوری را تمیز و ضدعفونی کنید.
  5. منبع گرمای مناسبی را برای محیط در نظر بگیرید و با تنظیم درست آن از آتش‌سوزی احتمالی جلوگیری کنید.
  6. منقار جوجه‌ها را درون آب و غذا فروببرید تا غذا خوردن را یاد بگیرند. سپس آنها را نزدیک منبع گرما قرار دهید.
  7. تنظیم نور را فراموش نکنید. نور تأثیر زیادی روی عملکرد رشد و حفظ سلامتی جوجه‌ها دارد.
  8. اگر شرایط هوایی نامساعد است، حداقل یک هفته مواظب جوجه‌ها باشید و همه‌چیز آنها را با دقت کنترل کنید.

 

عوامل مؤثر در تعیین قیمت قرقاول

قیمت قرقاول حد ثابت و مشخصی ندارد و قیمت‌گذاری تحت عوامل خاصی صورت می‌گیرد.

شرایط بازار به‌گونه‌ای است که قیمت‌ها هرلحظه دچار نوسان می‌شوند و افرادی که به‌صورت صنعتی در زمینه پرورش قرقاول فعالیت می‌کنند، قیمتی را در نظر می‌گیرند که متناسب با هزینه‌های خود باشد.

پرورش‌دهندگان و مراکز فروش قرقاول با توجه به عواملی مانند بقا، به حداکثر رساندن کیفیت، دستیابی به سود بیشتر و پاسخ به بخش بزرگی از تقاضای قیمت مناسبی را برای قرقاول یا تخم نطفه دار قرقاول خود تعیین می‌کنند.

یک پرورش‌دهنده باید قیمت قرقاول را به‌گونه‌ای تعیین کند که سود فعلی خود را به حداکثر برساند و این کار چندان راحتی نیست. تعیین قیمت قرقاول نیاز به قدرت تخمین و پیش‌بینی تقاضای بازار و هزینه‌های پرورش دارد.

برخی از پرورش‌دهندگان سعی می‌کنند که سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهند و با تعیین قیمت پایین، درخواست بیشتری داشته باشند. دلیل اصلی این کار این است که مشتریان نسبت به قیمت حساس هستند و هنگام خرید قرقاول اولین سؤالی که می‌پرسند، « قیمت قرقاول چند است؟» می‌باشد و برخی از پرورش‌دهنده‌ها با بالا بردن کیفیت کار خود و تعیین قیمت کمتر دستیابی به بخش بزرگی از بازار و سود چند برابر در بلندمدت را مورد هدف قرار می‌دهند.

در واقع برنده اصلی کسی است که در کنار تعیین قیمت قرقاول مناسب، پرنده‌های سالم و تخم‌های نطفه داری را به مشتریان تحویل می‌دهد و در کنار جلب رضایت‌بخش بزرگی از مشتریان، با فروش زیاد سود خود را چند برابر می‌سازد.

 

 

بررسی قیمت قرقاول با تفکیک نژاد

اگر قصد خرید قرقاول یا تخم نطفه دار قرقاول را دارید، ابتدا بازارهای محلی و میزان کیفیت محصولات موجود در بازار را بررسی کنید تا با محدوده قیمت آشنا شوید. علاوه بر بازارهای محلی، افرادی هم هستند که پرنده‌ها یا تخم‌های خود را در فروشگاه‌هایی مانند شیپور و دیوار یا سایت خود شرکت عرضه می‌کنند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند.

به‌عنوان‌مثال، روستانشینی که فقط به خاطر تفریح در محل زندگی خود تعدادی قرقاول پرورش می‌دهند هیچ اطلاعاتی در مورد شرایط نگهداری تخم نطفه دار یا پرورش جوجه قرقاول‌ها ندارد و قیمتی که برای هرکدام در نظر گرفته است نیز کمتر است. قیمت کم همیشه هم نشان‌دهنده سود بیشتر نیست. زمانی که هیچ آشنایی با میزان کیفیت محصولات شخص موردنظر ندارید و هیچ تضمینی هم در این زمینه وجود ندارد، خرید تعداد زیادی قرقاول یا تخم ‌کار بسیار بی‌منطقی است. ابتدا در مورد کیفیت مطمئن شوید و سپس نسبت به خرید تعداد زیادی از محصول یا پرنده موردنظر اقدام کنید.

قرقاول‌های موجود در بازار و فروشگاه‌های اینترنتی هرکدام قیمت خاصی دارند ولی بازه قیمت آن‌ها تقریباً به یکدیگر نزدیک است. افرادی که در زمینه خریدوفروش قرقاول فعالیت می‌کنند بر اساس زحمت‌هایی که برای تهیه تخم نطفه دار یا پرورش جوجه قرقاول می‌کشند و هزینه‌هایی که مصرف می‌کنند، روی محصولات خود قیمت می‌گذارند. قرقاول‌های کمیاب یا قرقاول‌هایی که شرایط نگهداری و پرورش سخت‌تری دارند قیمت بیشتری دارند. قیمت‌های زیر مربوط به نتیجه بررسی قرقاول فروشی در فروشگاه‌های اینترنتی و دیگر سایت‌ها می‌باشد. بهتر است برای اطلاع دقیق‌تر از بازه قیمت مراکز فروش قرقاول و همچنین شرایط نگهداری و میزان سلامتی قرقاول‌های پرورشی، به‌صورت مستقیم با مسئولین هر مرکز تماس بگیرید یا با بازدید حضوری از محیط پرورشی میزان کیفیت قرقاول فروشی موجود در بازار را موردبررسی قرار دهید.

قیمت قرقاول بالغ

قرقاول آمریکایی: ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول بلژیکی: ۱ تا ۲ میلیون تومان

قرقاول لیمویی: ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان

یک جفت قرقاول لیدی: ۲ تا ۳ میلیون تومان

قرقاول ریوز: ۵۰۰ هزار تومان

قیمت جوجه قرقاول

قرقاول آمریکایی: ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول بلژیکی: ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان

قرقاول لیمویی: ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول لیدی: ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

یک جفت قرقاول ریوز: ۶۰۰ هزار تومان

قیمت قرقاول در ایران به عوامل زیادی بستگی دارد، به این صورت که شرایط نگهداری و میزان کاربرد و پراکندگی نژاد باعث افزایش یا کاهش قیمت می‌شود. به‌عنوان‌مثال، قیمت قرقاول زنده عرضه‌شده توسط یک پرورش‌دهنده که تجهیزات زیادی را برای سالن پرورشی خود در نظر گرفته و با خرید یا اجاره محیط پرورشی دچار هزینه‌های زیادی شده است با قیمت قرقاولی که یک روستانشین با شرایط کاملاً راحت‌تر و بدون نیاز به یک محیط خاص، پرورش می‌دهد، فرق می‌کند که این تفاوت قیمت کاملاً منطقی است. قیمت قرقاول ایرانی در مقایسه با قیمت قرقاول‌های دیگر کمتر است و دلیل آن دسترسی راحت‌تر به تخم نطفه دار یا جوجه قرقاول ایرانی راحت‌تر است، اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که شرایط زیست محیطی و خطر انقراض باعث شده است که پرورش این پرنده در مراکز بدون مجوز، غیرقانونی باشد.

قیمت جوجه قرقاول سیلور بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و قیمت قرقاول سیلور بالغ (به‌صورت جفتی) ۷۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان است. قرقاول‌های موجود در مراکز فروش قرقاول به سه دسته گوشتی، زینتی و تخم‌گذار تقسیم‌بندی شده‌اند و شخصی که می‌خواهد از قیمت قرقاول در ایران با خبر شود یا در زمینه فروش قرقاول فعالیت کند باید در مورد هدف پرورش و میزان عملکرد هر یک از نژادها اطلاعات کافی را به دست بیاورد.

برای اطلاع از قیمت تخم نطفه دار قرقاول به این لینک مراجعه کنید.

 

 

خرید تخم نطفه دار قرقاول: 

افرادی که پرورش قرقاول را با تهیه تخم نطفه دار شروع می‌کنند باید در زمینه شرایط جمع‌آوری و نگهداری تخم نطفه دار اطلاعات لازم را کسب کنند تا تخم‌هایی با درصد باروری بالا تهیه کنند. جوجه‌کشی تخم بدون نطفه یا با درصد باروری پایین چیزی جز ضرر اقتصادی در پی نخواهد داشت به همین خاطر خرید خود را از یک شرکت معتبر با ضمانت کتبی انجام دهید. شرکت تخم نطفه دار داتکام با تجربه کاری و سابقه درخشان خود آماده خدمت به شما عزیزان می‌باشد و کافی است که هدف خود را تعیین کنید و در ادامه با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا مسیر خود را پیدا کنید. تخم‌های نطفه دار شرکت تخم نطفه دار داتکام تحت شرایط کاملاً بهداشتی و استاندارد جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند. بسته‌بندی محصولات این شرکت با استفاده از تجهیزات ضدعفونی شده انجام می‌شود و این ویژگی‌ها باعث می‌شود که تخم‌ها تحت تأثیر هیچ‌گونه آلودگی خارجی قرار نگیرند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم نطفه دار قرقاول و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری قرقاول می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار داتکام تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *