اطلاعات لازم در مورد بوقلمون محلی و خرید و فروش جوجه بوقلمون محلی -شرکت تخم نطفه دار

اطلاعات لازم در مورد بوقلمون محلی و خرید و فروش جوجه بوقلمون محلی

فروش جوجه بوقلمون محلی

تخم نطفه دار غاز

خرید جوجه بوقلمون محلی و پرورش آن یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که یک فرد روستانشین می‌تواند انجام دهد. جدا از طعم لذیذ گوشت بوقلمون محلی و تقاضای بالای بازار برای این گوشت، پرورش این پرنده باعث سرگرمی و شادابی بیشتر ساکنین آن منطقه می‌شوند. درصورتی‌که علاقه زیادی به این کار دارید و بودجه، زمان و مکان لازم برای شروع این کار را در اختیار دارید، بدون هیچ چگونه تردیدی پرورش بوقلمون محلی را در اولویت خود قرار دهید. با خرید جوجه بوقلمون محلی یا تخم نطفه دار بوقلمون اولین قدم را در این مسیر بردارید. به‌مرورزمان با توسعه کار، بودجه‌ای برای تهیه یک دستگاه جوجه کشی بوقلمون کنار بگذارید تا دیگر نیازی به فروش تخم نطفه دار بوقلمون محلی خود نباشید. قیمت جوجه بوقلمون محلی نسبت به قیمت تخم نطفه دار این بوقلمون بیشتر است به همین دلیل جوجه کشی تخم نطفه دار و تأمین شرایط لازم برای رشد جوجه‌ها بهترین کاری است که می‌توانید برای به حداکثر رساندن درآمد خود انجام دهید. در ادامه به بررسی ویژگی‌های بوقلمون محلی و همچنین شرایط فروش بوقلمون محلی می‌پردازیم، اگر به این موضوعات علاقه‌مند هستید، حتماً با ادامه مطلب همراه باشید:

آشنایی با بوقلمون محلیجوجه بوقلمون محلی

بوقلمون محلی یکی از پرندگان محبوب کشورمان است که همیشه بازار مخصوص به خود را داشته است. البته قبلاً بوقلمون محلی محدود به بوقلمون‌های بومی ایران بود ولی بعدها پرورش‌دهندگان نتیجه گرفتند که مشکل وزن گیری کم را می‌توان با دو رگ کردن آنها حل کرد. به این صورت به‌تدریج با وارد شدن بوقلمون‌های برنز و سیاه خارجی و تلاقی آنها با بوقلمون محلی بازده وزن گیری و تخم‌گذاری آنها بیشتر شد و پرورش‌دهندگان هم با این کار به‌نوعی شروع به دریافت جواب زحمت‌های خود شدند.

با توسعه این کار، تعداد بوقلمون محلی خالص کشور کمتر شد و این بوقلمون‌ها جای خود را به بوقلمون‌های دو رگ دادند. رنگ بوقلمون محلی اصیل سفید بود ولی بوقلمون‌های حاصل از تلاقی در هر رنگی موجود می‌باشند.

نژادهای مختلفی وجود دارد که پرورش‌دهنده متناسب با هدف خود می‌تواند بهترین انتخاب را داشته باشد. افراد تازه‌کار با انتخاب بوقلمون محلی اصلاح‌شده، مسیر بازتری دارند چون این بوقلمون بهترین و مقرون‌به‌صرفه ترین گزینه برای شروع کار است. بوقلمون محلی اصیل عملکرد پایینی در وزن گیری داشت به‌طوری‌که بوقلمون نر و ماده بعد از یک دوره ۷ ماهه به ترتیب به ۳ و ۵ کیلوگرم می‌رسیدند ولی گونه اصلاح‌شده بوقلمون محلی بعد از ۶ الی ۷ ماه به ۷ کیلوگرم می‌رسد که این برای یک فرد تازه‌کار نتیجه بسیار خوبی است.

بازار فروش گوشت و تخم بوقلمون محلی نسبت به بازار مرغ باارزش‌تر است و قیمت بالای تخم و گوشت این پرنده، سود بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت؛ اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که جثه بزرگ‌تر بوقلمون‌ها به مسکن بزرگ‌تری نیاز دارد.

ترسیم مسیر در شروغ فروش جوجه بوقلمون محلی

بوقلمون محلی گوشت بسیار لذیذی دارد به‌طوری‌که ترکیبی از گوشت سفید و تیره است و این ویژگی باعث می‌شود که با درصد چربی کمتر و طعم لذیذتر، از گوشت‌های محبوب خانواده‌ها باشد. بازار تقاضای بالایی برای این گوشت دارد و این خود شما هستید که باید در مورد نوع فعالیت خود تصمیم بگیرید.

فروش جوجه بوقلمون محلی، فروش تخم نطفه دار بوقلمون محلی یا فروش بوقلمون محلی گوشتی ازجمله اهدافی است که می‌توانید متناسب با بازار هدف خود انتخاب کنید. برخی از افراد قصد دارند که با خرید جوجه بوقلمون محلی و تبدیل آن به بوقلمون گوشتی نیازهای بازار را نسبت به این گوشت تأمین کنند. از طرف دیگر، هدف برخی از پرورش‌دهنده‌ها قصد دارند که با خرید تخم نطفه دار بوقلمون محلی و جوجه کشی آنها با هزینه کمتر به سود چند برابر دست پیدا کنند که تمامی این‌ها وابسته به امکانات، شرایط نگهداری و میزان بودجه پرورش‌دهنده است.

اگر می‌خواهید با تهیه تعداد زیادی تخم نطفه دار بوقلمون و جوجه کشی آنها، کار خود را شروع کنید و در ادامه با فروش جوجه بوقلمون محلی کسب درآمد کنید، ابتدا باید یک دستگاه جوجه کشی باکیفیت تهیه کنید و هزینه لازم برای خرید آن را کنار بگذارید.

افراد مختلف هدف‌های متنوعی از پرورش بوقلمون محلی دارند که متناسب با آن هدف، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند. از ۳ هدف مهم در این زمینه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- خرید تخم نطفه دار بوقلمون محلی، جوجه کشی آنها و فروش جوجه بوقلمون محلی چندروزه به بازار

۲- خرید بوقلمون محلی بالغ و فروش تخم نطفه دار آنها به بازار

۳- خرید جوجه بوقلمون محلی یک روزه، پرورش آنها و فروش بوقلمون‌های گوشتی به بازار

بازار سازی از اصول اولیه برای شروع کار است به این صورت که ابتدا باید تحقیقات لازم در زمینه بازارهای فروش بوقلمون محلی مولد و گوشتی و همچنین فروش جوجه بوقلمون محلی انجام دهید و یا با بازار سازی، پایه شروع کار فروش بوقلمون محلی را بنا کنید. در صورت نداشتن تجربه کافی برای جلوگیری از هرگونه مشکل در زمینه فروش جوجه بوقلمون محلی یا تخم نطفه دار بوقلمون محلی با کارشناسان بازار مشورت کنید تا آنها شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کنند. اگر می‌خواهید کار فروش در بازار را شروع کنید، ابتدا فروشنده‌ها و تولیدکننده‌های قدیمی را شناسایی کنید و سبک کار آنها را در نظر بگیرید.

دستگاه جوجه کشی بوقلمون

فردی که کار خود را با خرید جوجه بوقلمون محلی یا بوقلمون محلی مولد و گوشتی شروع می‌کند در اوایل نیازی به دستگاه جوجه کشی ندارد ولی این به این معنا نیست که در آینده نیز به آن نیاز نخواهد داشت. دستگاه جوجه کشی بوقلمون یار همیشگی پرورش‌دهنده‌های موفق می‌باشد چون استفاده از روش جوجه کشی طبیعی نتیجه‌ای جز تلف کردن وقت ندارد. به این صورت که بوقلمون ماده حین جوجه کشی قادر به تخم‌گذاری نیست و از طرف دیگر نتیجه حاصل از جوجه کشی طبیعی چندان هم قابل پیش‌بینی نیست.

دستگاه جوجه کشی بوقلمون تمامی شرایط لازم را برای رشد جنین‌ها فراهم می‌کند و دما، رطوبت، چرخش و تهویه تحت کنترل انسان است که این‌یک امتیاز بسیار بزرگ است و پرورش‌دهنده با استفاده از آن، کار خود را به شانس نمی‌سپارد. شما می‌توانید با جوجه کشی تخم‌های نطفه دار، آنها را در بازار فروش جوجه بوقلمون محلی عرضه کنید و به سود بیشتری دست پیدا کنید.

بررسی قیمت جوجه بوقلمون محلی در بازار

قیمت جوجه بوقلمون محلی تحت تأثیر عوامل زیادی کم‌وزیاد می‌شود. به‌عنوان‌مثال، روستانشینی که نیازی به لحاظ کردن محیط پرورشی جداگانه نیست، جوجه بوقلمون‌های پرورشی خود را با قیمت کمتری عرضه می‌کند. جوجه بوقلمون‌هایی که تحت شرایط پرورشی ایده آل تولید می‌شوند و پرورش‌دهنده برای ایجاد یک مسکن مناسب هزینه‌های زیادی پرداخت می‌کند، قیمت به‌مراتب بیشتری برای جوجه بوقلمون‌ها در نظر می‌گیرد. اگر می‌خواهید در زمینه فروش بوقلمون محلی فعالیت کنید باید شرایط خود و نوع بازار را در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن، قیمت‌گذاری درستی انجام دهید. بسیاری از سایت‌ها قیمت جوجه بوقلمون محلی را بین ۱۰۰ و ۲۵۰ هزار تومان در نظر می‌گیرند ولی روستانشینانی که با استفاده از سایت‌های فروش مانند شیپور و دیوار در این زمینه فعالیت می‌کنند، قیمت به‌مراتب کمتری (به‌طور میانگین ۹۰ هزار تومان) در نظر می‌گیرند.

توجه داشته باشید که قبل از خرید، در مورد کیفیت محیط، تغذیه و سلامتی جوجه­ها اطمینان حاصل کنید و گول قیمت کم‌تر را نخورید.

نتیجه‌گیری

فروش بوقلمون محلی از محبوب‌ترین روش‌های کسب درآمد است و اگر پرورش‌دهنده آشنایی کاملی با میزان تقاضای بازار داشته باشد، می‌تواند در کوتاه‌ترین مدت به بیشترین سود برسد. شما باید ابتدا هدف خود را از پرورش بوقلمون و نحوه شروع کار مشخص کنید و چون هدف موردنظر شما تأثیر زیادی در هزینه و میزان امکانات مرکز پرورشی شما دارد. بهتر است کار خود را از بوقلمون کمتر شروع کنید و به‌مرورزمان کار خود را توسعه دهید چون اگر آشنایی کاملی با این کار نداشته باشید و دچار تلفات مالی زیادی شوید و در اول کار، منصرف شوید.

شرکت تخم نطفه دار، پیشرو صاحب‌نام در فروش تخم نطفه دار انواع طیور در خدمت شما مشتریان عزیز است. تخم‌های نطفه دار این شرکت از مزارع کاملاً بهداشتی جمع‌آوری و تحت شرایط بهینه نگهداری می‌شوند و آماده عرضه به شما عزیزان می‌باشند.

برای تهیه مرغوب‌ترین تخم‌ نطفه دار بوقلمون و همچنین جهت دریافت راهنمایی برای پرورش و نگهداری بوقلمون می‌توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت تخم نطفه‌دار تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۰۱۴۱۰۸۵۴

منبع

ویکی پدیا

تخم نطفه دار غاز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *